Autor Wątek: Mark Millar i jego Millarworld  (Przeczytany 13194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2017, 03:23:21 pm »
I dlatego wyznaję hipotezę szerzoną nam w Falach na morzu Diraca. Możesz zmieniać przeszłe wydarzenia do ilu wersji chcesz, ale to tylko zabawa cząsteczkami, które zawsze wracają do stanu pierwotnego. Przeszłość jest już niezmienialna, i kiedy wracasz, zawsze odnajdujesz poprzednie status quo. Brzmi jak uproszczenie, ale takim nie jest w przeciwieństwie do tego, jak odbieram hipotezę światów alternatywnych.

Nie czytałem tego opowiadania, ale z Twojego opisu wnioskuję, że w tym świecie cofając się w czasie trafiamy na coś w rodzaju teatrzyku w prawdziwym 3D gdzie odgrywa się zaistniałe już wcześniej sceny. Można zmieniać przebieg zdarzeń ale na nic to nie wpływa, bo co raz już wcześniej zaistniało jest w jakiś sposób na stałe wpisane w „tkankę czasoprzestrzeni”. Czy tak? W każdym razie świetny pomysł! 

O, zupełnie jak w szóstym tomie "My Little Pony: Przyjaźń to magia":



O wszechświatach alternatywnych jest w tomie piątym :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline rzem

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2017, 08:06:07 pm »

 Jakby co dzięki za nawet przypadkowe polecenie Geoffreya A. Landisa. Będę szukał. W przystępnej cenie oczywiście. Jeszcze się tyle na komiksach nie dorobiłem :smile:
 


Dzięki za polecenie Accelerando - jak najbardziej sprawdzę.
Najtaniej opowiadanie Landisa znajdziesz w antologii Don Wollheim proponuje 1989. Jest tam na końcu, ale warto przeczytać całość, bo jest tam kilka innych kozackich opowiadań.
A tanio znajdziesz na Allegro. Pierwsza z brzegu aukcja:
http://allegro.pl/don-wollheim-proponuje-1989-i6967759594.html


@Garf: jest pewna mądrość w tych MLP, jak w Kaczorach Donaldach. Czad.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2017, 02:34:20 pm »
O wszechświatach alternatywnych jest w tomie piątym :)
...zawierającym zdaje się aluzje do "New Avengers: Wszystko umiera", które było wtedy nowością i dość chyba głośnym komiksem.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Nawimar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2017, 08:48:01 pm »
Jestem pełen uznania dla luzu z jakim rozpisano "Chrononautów". Niby po Millarze niczego innego nie można było się spodziewać a jednak przynajmniej jak dla mnie całość wypadała nadzwyczaj udanie. Pomimo deklarowanej przez co poniektóre postaci troski o zachowanie tzw. kontinuum w należytym porządku mamy tu do czynienia z permanentną jazdą bez trzymanki oraz sporą dawką humoru. Udanie obmyślono także profile charakterologiczne obu głównych bohaterów. Z kolei odpowiedzialny za wizualną stronę tego projektu Sean Murphy robi z kreską i plamą co mu się tylko żywnie podoba. Znać przy tym, że bardzo lubi rozrysowywać samochodziki i innego typu pojazdy. Strasznie szkoda, że nie powstało więcej epizodów. Świetne czytadełko.

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2017, 01:48:03 pm »
Strasznie szkoda, że nie powstało więcej epizodów. Świetne czytadełko.


Przepraszam, może umknęło mi to: to całość Chrononauts zamyka się w tym jednym tomie?

Offline clarence

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 18, 2017, 02:02:37 pm »
A tanio znajdziesz na Allegro. Pierwsza z brzegu aukcja:

Dzięki! Zakupione.

Pomimo deklarowanej przez co poniektóre postaci troski o zachowanie tzw. kontinuum w należytym porządku mamy tu do czynienia z permanentną jazdą bez trzymanki oraz sporą dawką humoru.

Nie rozumiem tego zdania.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 18, 2017, 02:04:35 pm »
Przepraszam, może umknęło mi to: to całość Chrononauts zamyka się w tym jednym tomie?
Tak :sad:

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 18, 2017, 02:34:22 pm »
Tak :sad:
Dzięki :-)
To zmienia postać rzeczy. Jeden tomik jestem skłonny zaryzykować.

Offline Nawimar

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2017, 02:50:19 pm »
Clarence: "Nie rozumiem tego zdania."

Jak przeczytasz komiks to zrozumiesz. Póki co nie chcę psuć nikomu zabawy.
 
Na grzebiecie jest "jedynka", więc może Millar jeszcze wróci do tego pomysłu. Pewnie jednak nie prędzej niż po ewentualnym sukcesie kinowej adaptacji.

Offline Murazor

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 18, 2017, 02:59:47 pm »
Niby coś przebąkiwali o tomie drugim, ale to news sprzed 2 lat:
Millar will reteam with Sean Gordon Murphy for Chrononauts 2: Futureshock, dropping in July 2016.

Offline clarence

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2017, 03:39:44 pm »
Jak przeczytasz komiks to zrozumiesz. Póki co nie chcę psuć nikomu zabawy.

Nie rozumiem co ma wspólnego "deklarowanie troski zachowania tzw. kontinuum" z "permanentną jazdą bez trzymanki oraz sporą dawką humoru". Fabuła się może kleić bardziej czy też mniej, może nawet w ogóle nie mieć sensu, ale może przy tym spełniać warunek "jazdy bez trzymanki" w każdym z tych przypadków. Podobnie jest z humorem.

Offline Nawimar

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2017, 03:44:53 pm »
Clarence - na ten moment niestety nie mogę napisać nic więcej. Jak już zapoznasz się z fabułą tego komiksu w lot pojmiesz w czym rzecz. Miłej lektury życzę.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 03:48:30 pm wysłana przez Nawimar »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2017, 03:48:09 pm »
Od razu wiedzialem, ze Clarence wczesniej tylko udawal, ze zapoznal sie z fabula. Klamstwo ma krotkie nogi.

Offline Nawimar

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2017, 03:53:56 pm »
KukiOktopus: "Od razu wiedzialem, ze Clarence wczesniej tylko udawal, ze zapoznal sie z fabula. Klamstwo ma krotkie nogi."

 "Demaskacja" to moje drugie imię ;)

Offline clarence

Odp: Mark Millar i jego Millarworld
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2017, 04:05:12 pm »
W trakcie lektury Chrononautów zaczęło rodzić się u mnie podejrzenie, że cała ta opowiastka jest jednym wielkim żartem, kolosalną zgrywą zaledwie. Że Millar napisał ten scenariusz pod pretekstem natychmiastowego sprzedania go przemysłowi filmowemu (a wiemy, że jest w tym dobry). A więc czy tam odbywało się coś sensownego nie miało żadnego znaczenia. Miało być trochę śmiesznie, miała być akcja w ilościach hurtowych i miały być dinozaury. Chrononauci te kryteria spełniają całkowicie.
Zgadłem?

 

anything