Autor Wątek: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC  (Przeczytany 7542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« dnia: Październik 12, 2017, 09:17:08 pm »
Witam

Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkie chętne osoby na moją stronę poświęconą chronologii komiksów Marvela i DC wydawanych w Polsce:


Chcę stworzyć wielką bazę chronologii wszystkich komiksów DC i Marvlea wydanych w Polsce oraz przetłumaczonych przez grupy skanlacyjne, tak by każdy wiedział co, gdzie i po czym należy czytać.

Ponadto chciałbym aby dzięki działowi "Jak zacząć czytać" osoby chcące zacząć swoją przygodę z komiksami mogli odnaleźć potrzebne wskazówki jak najlepiej "wejść" w daną serię czy przygody danego bohatera tak aby się nie pogubić.

Jakby były jakieś osoby chętne do współpracy to serdecznie zapraszam do pomocy Uśmiech
Jestem także otwarty na wszelkie sugestie i wskazówki.

Co myślicie o mojej stronie???

PS Szczególnie przydałaby się pomoc przy komiksach Marvela, zwłaszcza z uniwersum X-Men.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 10:29:38 pm wysłana przez graves »

Offline Lauv

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2017, 10:08:43 pm »
Jak dla mnie bomba! Bardzo długo szukałem czegoś podobnego, a tu proszę. Obyś miał siłę i chęci prowadzenia tej strony! Poczekam do końca roku i zabiorę się za czytanie Rebirth i wtedy będę się sugerował Twoją stroną. Mam dla Ciebie dodatkowy pomysł na dział na Twojej stronie, mianowicie coś w stylu "crossovery/eventy" w którym będzie można znaleźć każdy większy event/crossover i tam odnaleźć tytuły poszczególnych komiksów nawiązujących do danego wydarzenia, żeby mnie lepiej zrozumieć podam taki malutki przykład jak początek Batmana w New 52 gdzie była wojna z sowami i np można było znaleźć odniesienia do tego wydarzenia w komiksach "Szpon" i "Detective Comics".

Offline Maragast

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2017, 12:00:07 am »
"SuisuideSquad" - czy to jakiś hermetyczny żart?

Poprawione.
Dzięki za info o błędzie.

Offline Sokratesik

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2017, 01:00:17 am »
Brawo Ty  :!:
Ja na pewno skorzystam z twojej pracy. Dzięki ;)

Offline horror

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2017, 05:21:33 am »
Witam

Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkie chętne osoby na moją stronę poświęconą chronologii komiksów Marvela i DC wydawanych w Polsce:


Ciekawe, które ze skanlacji zostały wydane w Polsce. Strona jest spoko i na pewno będzie przydatna dla kogoś kto chciałby ogarnąć sobie w kolejności wszystko, jednakże informacje na temat tego co nie zostało opublikowane bym wyrzucił.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 10:29:53 pm wysłana przez graves »

mkolek81

  • Gość
Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2017, 06:16:21 am »
Też uważam, że informacje o translacja trzeba usunąć. Tylko czekać jak pojawią się pytania o np. wydawcę Comics Flying Cirkus czy Bury Wilk Translation  :badgrin: .

Druga sprawa:
Green Arrow: Kołczan
(Wydany w WKKDC 3-4)
1602 – WKKM 46 1602 #1-8 (listopad 2003-czerwiec 2004)
itd.
Podajesz tylko jedno wydanie, a te komiksy ukazały się w dwóch wydaniach lub więcej. Warto by to zaznaczyć.

Trzecia sprawa, rozpisujesz dokładnie zawartość poszczególnych eventów/serii w przypadku translacja, ale pomijasz całkowicie zawartość wydanych w PL tomów. Chciałbym zwrócić uwagę, że w sporej ilości wydanych komiksów nie zawsze zawartość pokrywa się z zawartością oryginałów (które też przytaczasz).

Strona ok, ale sporo rzeczy do poprawy.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 06:22:21 am wysłana przez mkolek81 »

Offline jeanvanhamme

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2017, 09:11:44 am »
Fajne, podziwiam, że tyle czasu temu poświęcasz. Czy będzie np. chronologia Rebirth?


Offline kamilo

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2017, 09:21:51 am »
Fajna sprawa :smile: , ale przydało by się wszystkie komiksy Marvela i DC wydane np. od 2000 r po polsku, chronologicznie ułożyć- w sensie jak je po kolei czytać :smile: (większość serii się przeplata ) i ułożenie chronoligicznie serii np. Wonder Woman czy Green Arrowa  niewiele daje.Kiedyś była taka lista Marvela na fanpageu WKKM Anion robił, ale już dawno nie była aktualizowana.

Kijanek

  • Gość
Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2017, 09:57:23 am »
Wywal linki do stron translacyjch i informacje o ich tłumaczeniach, możesz mieć z tego powodu trochę nieprzyjemności, tym bardziej że na tym forum są też ludzie z wydawnictw.


Jak co skup się na tym co zostało wydane oficjalnie, i tak z tym będzie sporo roboty.



Offline Maragast

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2017, 11:35:27 am »
Fajne, podziwiam, że tyle czasu temu poświęcasz. Czy będzie np. chronologia Rebirth?

Jak wyjdzie więcej tomów to zdecydowanie tak.
Na razie wychodzą same "jedynki" więc kolejność czytania nie ma znaczenia.

Wywal linki do stron translacyjch i informacje o ich tłumaczeniach, możesz mieć z tego powodu trochę nieprzyjemności, tym bardziej że na tym forum są też ludzie z wydawnictw.

Nie podaje linków tylko informacje gdzie co się znajduje.
O skanlacjach dodam osobnego posta.

Fajna sprawa :smile: , ale przydało by się wszystkie komiksy Marvela i DC wydane np. od 2000 r po polsku, chronologicznie ułożyć- w sensie jak je po kolei czytać :smile:

Chronologia Marvela jest niemal kompletna:

Jest to zbudowane właśnie na podstawie tego co znalazłem na fb WKKM.
Muszę tylko zaktualizować to co wydano w Kolekcji Superbohaterowie Marvela i co wydał Egmont.
Tylko na razie chcę skończyć chronologię DC (bo tu przeczytałem więcej i bardziej się orientuje) i artykuły "Jak zacząć czytać" bohaterów DC, by każdy nowy czytelnik mógł sobie na spokojnie zacząć każdy tytuł.

Generalnie trochę ciężko mi jest wszystko ogarnąć bo robię wszystko sam.
Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego z Marvela, bo czytam sobie od lat 60-tych chronologiczne i jestem dopiero w latach 90-tych na "Maximum Carnage".
Więc tu przydałaby mi się mała pomoc.
Jak ktoś orientuje się w Marvelu i chce mi pomóc to będę wdzięczny :smile:
Generalnie zapraszam wszystkich chętnych do współpracy.

Druga sprawa:
Green Arrow: Kołczan
(Wydany w WKKDC 3-4)
1602 – WKKM 46 1602 #1-8 (listopad 2003-czerwiec 2004)
itd.
Podajesz tylko jedno wydanie, a te komiksy ukazały się w dwóch wydaniach lub więcej. Warto by to zaznaczyć.

Nie podaje wszystkich informacji wydawniczych z dwóch powodów:
- Po pierwsze nie wszystko wiem, czytam komiksy dopiero od zeszłorocznych wakacji więc jestem początkującym czytelnikiem, który stara się pomóc wszystkim nowym czytelnikom bo wiem jak trudno było mi się odnaleźć w danych tytułach. Po prostu nie wiedziałem, że "1602" zostało wydane przez inne wydawnictwo.
- Po drugie pomijałem wszystkie stare, niedostępne już w sprzedaży komiksy. "Kołczan" wydany lata temu przez Egmont jest już niedostępny w sprzedaży i dlatego go pominąłem.

Trzecia sprawa, rozpisujesz dokładnie zawartość poszczególnych eventów/serii w przypadku translacja, ale pomijasz całkowicie zawartość wydanych w PL tomów. Chciałbym zwrócić uwagę, że w sporej ilości wydanych komiksów nie zawsze zawartość pokrywa się z zawartością oryginałów (które też przytaczasz).

Podaj przykład, bo nie bardzo wiem o co chodzi.
Przykładowo rozpisałem dokładnie jak czytać event "Wieczne zło" czy wątek z Kapitanem Marvelem i Warlokiem w latach 70-tych:

Chętnie rozpiszę to co pominął tylko daj znać o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 10:30:16 pm wysłana przez graves »

Kijanek

  • Gość
Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2017, 11:41:50 am »
Nie podaje linków tylko informacje gdzie co się znajduje.
O skanlacjach dodam osobnego posta.


Masz linka do PST


Weź to usuń - akurat to masz balansowanie na granicy prawa. Małe zboczenie zawodowe.

mkolek81

  • Gość
Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2017, 11:52:42 am »
O skanlacjach dodam osobnego posta.
Ale po co? Zostało to wydane? Nie.
Nie podaje wszystkich informacji wydawniczych z dwóch powodów:
- Po pierwsze nie wszystko wiem, czytam komiksy dopiero od zeszłorocznych wakacji więc jestem początkującym czytelnikiem, który stara się pomóc wszystkim nowym czytelnikom bo wiem jak trudno było mi się odnaleźć w danych tytułach. Po prostu nie wiedziałem, że "1602" zostało wydane przez inne wydawnictwo.
Polecam się zapoznać z tymi serwisami:
http://alejakomiksu.com/
http://www.wak.net.pl/
Myślę, że będą bardzo pomocne.
- Po drugie pomijałem wszystkie stare, niedostępne już w sprzedaży komiksy. "Kołczan" wydany lata temu przez Egmont jest już niedostępny w sprzedaży i dlatego go pominąłem.
To proponuje wyrzucić kilka rzeczy z Marvel Now (np. 4 tom Deadpoola), z New52 (np. 1 tom Wiecznego Batman), wszystkie Tm-Semici bo nie są dostępne. Nie bierze tego do siebie, ale traktujesz bardzo wybiórczo to co ci odpowiada i prosisz o opinię i pomoc. Bądź trochę konsekwentny.

Podaj przykład, bo nie bardzo wiem o co chodzi.
Chodziło mi konkretnie o rozpisanie serii w przypadku Green Lantern i Green Lantern Corps (bo to rzuciło mi się w pierwszej chwili), gdzie podajesz zawartość zbiorczego tomu w zeszytach, a w innym wypadku tego już nie robisz. Bądź trochę konsekwentny.

Jeszcze coś co mi się rzuciło w oczy. Dlaczego Avengers & X-Men są w jednej kategorii? Tego wyszło tak dużo, że powinny być dwie, jedna dla każdego zespołu.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 11:58:11 am wysłana przez mkolek81 »

Offline isteklistek

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2017, 11:55:44 am »
Warto by było, abyś sprawdzał gdzieś wiadomości do artykułów czy opisów, które dajesz. Nie prześledziłem wszystkiego, ale

"„DC REBIRTH”, CZYLI „ODRODZENIE”: Kontynuacja New52 jest Rebirth, które w Polsce od września 2017 zaczyna wydawać w Polsce Egmont jako „Odrodzenie”.
W dużym skrócie świat mamy do czynienia ze światem New52, który został odświeżony (albo bardziej by pasowało „odrodzony”) tak by przywrócić te wszystkie elementy, których brakowało w świecie New52 (przykładowo Superman sprzed Flashpointu, który ma syna)".




Offline Maragast

Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2017, 12:10:01 pm »
Warto by było, abyś sprawdzał gdzieś wiadomości do artykułów czy opisów, które dajesz. Nie prześledziłem wszystkiego, ale

"„DC REBIRTH”, CZYLI „ODRODZENIE”: Kontynuacja New52 jest Rebirth, które w Polsce od września 2017 zaczyna wydawać w Polsce Egmont jako „Odrodzenie”.
W dużym skrócie świat mamy do czynienia ze światem New52, który został odświeżony (albo bardziej by pasowało „odrodzony”) tak by przywrócić te wszystkie elementy, których brakowało w świecie New52 (przykładowo Superman sprzed Flashpointu, który ma syna)".

Co się nie zgadza???
Świat Rebirth jest tym samym światem co świat New52 ale po "odświeżeniu".
Sam Geoff Jones powiedział, że nie jest to restart tylko "odrodzenie" świata z New52.
Przykładowo w Batman z Detective Comics występują nowe postacie, które pojawiły się w Batmanie z New52, tak samo w Green Arrowie występują postacie, które pojawiły się w runie Lamiere z New52 (jest to więc kontynuacja New52).
Natomiast wydarzenia z "Drogi do odrodzenia" i samego "Odrodzenia" miały ten świat odmienić dając fanom to wszystko co kochali w świcie sprzed New52, a czego zabrakło w New52. Dlatego zabili Supermana z New52, a przywrócili Supermana sprzed New52, bo koncepcja połączenia Supermana z Wonder Woman nie przypadła fanom do gustu (woleli wątek klasycznego Supermana będącego mężem Loius i mającego syna).

Nie bardzo wiem co tu jest nie tak.

mkolek81

  • Gość
Odp: Zapraszam na stronę o chronologii Marvela i DC
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2017, 12:15:40 pm »
Dlatego zabili Supermana z New52, a przywrócili Supermana sprzed New52, bo koncepcja połączenia Supermana z Wonder Woman nie przypadła fanom do gustu (woleli wątek klasycznego Supermana będącego mężem Loius i mającego syna).
Akurat związek WW i eSa z New52 to jego najmniejszy problem. Czytelnikom nie przypadł do gustu z całkowicie innego powodu.