Autor Wątek: Garfield  (Przeczytany 9629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Garfield
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2018, 09:14:08 pm »
Bo to jest 300 stron na tom. A z doświadczenia wiem, że szybciej rodzic kupi książkę w twardej za 80 zł, niż w miękkiej za 70 zł.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2018, 09:32:53 pm »
W tej cenie to prędzej kupi dziecku 2 tomy Marvel NOW lub Rebirth a nie jakiegoś sierściucha bez mocy  :smile:

Offline LucasCorso

Odp: Garfield
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2018, 09:34:03 pm »
W tej cenie to prędzej kupi dziecku 2 tomy Marvel NOW lub Rebirth a nie jakiegoś sierściucha bez mocy  :smile:


A masz dzieci? Ty tak z pozycji eksperta?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2018, 09:45:40 pm »
A masz dzieci? Ty tak z pozycji eksperta?
Z własnego doświadczenia.

Już kiedyś pisałem Radefowi dlaczego tak mało "Kaczek" wychodzi i odpisał wtedy że Marvel NOW to za drogie komiksy (a Garfield 2 x droższy  :smile: ) żeby rodzice kupowali dzieciom.

Jakby Egmont celował z tym w rodziców kupujących dzieciom to raczej wydawałby pojedyncze tomy na miękko.


Offline LucasCorso

Odp: Garfield
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2018, 10:04:35 pm »
No to ja Ci powiem, że kupię to dla dzieci, i po doświadczeniach z Fistaszkami cieszę się, że dostaną do ręki taką formę.
Sebie mojemu dużo wygodniej biegać do mnie i mojej żony z zabawnymi paskami do pokazania jak ma za co złapać.

Taka forma idealna pod dzieci...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2018, 10:14:31 pm »
Taka forma idealna pod dzieci...
Też zależy o jakim przedziale wiekowym mówimy.

Nie żebym tu jakoś też specjalnie narzekał (bo za bardzo nie ma na co) ale tych tomów trochę będzie a oryginał radzi sobie dobrze tylko w SC  :smile:

Offline LucasCorso

Odp: Garfield
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2018, 10:21:10 pm »
Skoro masz oryginał, to po co my rozmawiamy?

Moim dzieciom lepiej służy taka forma. Ty czytałeś oryginał. Możemy więc iść spać. Hurra!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 31, 2018, 10:28:54 pm »
Oryginalne wydanie tej serii.

Moim dzieciom lepiej służy taka forma.
A mi i drugiemu Janowi nie. Teraz rodzi się pytanie których jest więcej  :smile:

Możemy więc iść spać.
Dobranoc.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 10:35:05 pm wysłana przez JanT »

Offline LucasCorso

Odp: Garfield
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 31, 2018, 10:41:25 pm »
Czyli chwalisz coś czego nie masz?
To z czym do ludu?


Zawsze jest jakieś 37 949 500 Polaków (plus minus tysiąc) którzy nie kupią jakiegoś komiksu.
Wiec nawet jak sobie dobierzecie trzeciego Jana, to hu kers?
Aj dont...

Łykniemy z moimi chłopcami te Garfildy jak młode pelikany...
Dobrze przypasują obok kompletnych Fistaszków...


Dobranoc!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 31, 2018, 11:12:02 pm »
Czyli chwalisz coś czego nie masz?
Widziałem na YT  :biggrin: Chyba wiadomo czym się różni SC/HC a sam nie widziałeś Egmontowego wydania i nie wiesz co tak naprawdę będziesz łykał  :smile: Jak oryginalnie wyszło 20 tomów tylko w SC to chyba dobrze sobie radzi.

Wolałbym SC (albo tak jak MADy) ale i tak jest dobrze. Może chociaż offset dadzą  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2018, 11:18:27 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2018, 05:29:23 am »
Z własnego doświadczenia.
W tej cenie to prędzej kupi dziecku 2 tomy Marvel NOW lub Rebirth a nie jakiegoś sierściucha bez mocy  :smile:
No i tyle było z twojego doświadczenia. Garfield jest skierowany do jeszcze młodszego czytelnika niż takiego co czyta sam Marvel czy Odrodzenie. Tak jak wspomniał LucasCorso to jest skierowane do osób czytających Fistaszki.
Taka książka w SC w przypadku małego dziecka ulegnie szybko uszkodzeniu/rozpadnięciu. HC podnosi jej trwałość, bo małe dzieci nie szanują tak książek jak starsze (nie mówię że to reguła, ale wiem to ze swojego doświadczenia).
Zresztą grubsze wydania lepiej się prezentują w HC i nie ma obawy, że nastąpi złamanie grzbietu przy częstszym czytaniu/przeglądaniu komiksu (dlatego też żałuje że Egmont wydał Gotham Central w SC, a to wydanie Garfielda będzie mieć tyle stron co GC).

Wolałbym SC (albo tak jak MADy) ale i tak jest dobrze. Może chociaż offset dadzą  :smile:
Porównanie z MAD bardzo nie trafne. Napisałem wyżej to jest skierowane do całkowicie innego targetu (np. też do fanów Calvina i Hobbesa). I nie rozumiem twojego fetyszu związanego z SC, no chyba że sposobem Sknerusa McKwacza pływasz w nich jak on w swoich pieniądzach, to wtedy HC może być kłopotliwe i bolesne dla twoich członków.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 05:43:50 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2018, 07:18:59 am »
I nie rozumiem twojego fetyszu związanego z SC
Oryginalnie wychodzi tylko w SC a chyba target ten sam? No i tego będzie bardzo dużo  :smile:
Ale dobrze jest jak pisałem wcześniej.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 07:26:18 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2018, 07:44:14 am »
Oryginalnie wychodzi tylko w SC a chyba target ten sam? No i tego będzie bardzo dużo  :smile:
Ale dobrze jest jak pisałem wcześniej.
Tylko, ze polscy wydawcy wydają jak chcą. Mucha wydaje komiksy w HC pomimo że mają identyczne odpowiedniki w SC. A co do targetu to się mylisz to nie jest skierowane do czytelników Marvel Now, Odrodzenie czy Mad bezpośrednio, masz to wyraźnie wytłumaczone.
Jeśli uważasz że dobrze to po co cały czas drążysz ten temat. To jak twoja dyskusja z twoimi groupies w temacie Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Garfield
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2018, 08:09:05 am »
A co do targetu to się mylisz to nie jest skierowane do czytelników Marvel Now, Odrodzenie czy Mad bezpośrednio, masz to wyraźnie wytłumaczone.
Ale jak tak nie napisałem  :smile:

Jeśli uważasz że dobrze to po co cały czas drążysz ten temat.
Odpowiedziałem na twój wpis.

twoimi groupies w temacie Egmontu.
Dobre  :smile: Się czepia mnie cały czas (a niby to ja się czepiam o pierdoły) to odpowiadam to jak i ty byś odpowiedział.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 08:12:59 am wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Garfield
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2018, 08:14:14 am »
Oryginalnie wychodzi tylko w SC a chyba target ten sam? No i tego będzie bardzo dużo  :smile:
A "Fistaszki" w USA wychodzą zarówno w HC i SC, a u nas tylko w HC.
Można tak pisać dalej, dalej i dalej, i nigdy nie dojdziemy do konsensusu.
Już kiedyś pisałem Radefowi dlaczego tak mało "Kaczek" wychodzi i odpisał wtedy że Marvel NOW to za drogie komiksy (a Garfield 2 x droższy  :smile: ) żeby rodzice kupowali dzieciom.
Nie pamiętam już konkretnej sytuacji, ale nadal jestem za tym, że Marvel Now jest za drogie by było kupowane przez sporą grupę rodziców.
Natomiast odnośnie Garfielda chodziło mi o to, że czy to rodzice, czy komiksiarze, czy ktokolwiek inny, szybciej kupi HC za 80 zł niż SC za 70 zł. Wynika to z tego, że HC choć niewiele droższe to dodaje wartości kolekcjonerskiej, pozornej ekskluzywności wydaniu. A jak już ktoś wydaje więcej niż te 50 zł za komiks to woli dostać coś kolekcjonerskiego niż coś grubego, ale nadal drogiego.
Oczywiście wiem, że z miejscem na półkach komiksiarzy jest cienko, ale przy tak grubych komiksach jak Garfield okładka procentowo nie zajmuje tyle miejsca, żeby jakieś sporo grono z tego powodu zrezygnowało.
Jakby Egmont celował z tym w rodziców kupujących dzieciom to raczej wydawałby pojedyncze tomy na miękko.
No właśnie i wówczas byłoby SC. A poprzez wydanie w tak grubych tomach te wydanie "Garfielda" jest skierowane do rodziców dzieci (choć przy okazji tak, nikt nie broni), ale do podobnego targetu co nowe wydanie ŻiCSM.
Sądzę natomiast, że gdyby Garfield wyszedł w SC wówczas byłoby milion narzekań, że nawet gdyby Egmont wydawał to 6 razy rocznie to i tak wydają to strasznie wolno. I tak źle, i tak niedobrze.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything