Autor Wątek: Green Arrow  (Przeczytany 18427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Green Arrow
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:47:16 pm »
Po wielu latach oczekiwania solowa seria z Green Arrowem w końcu zawitała do Polski, Odrodzenie jest nowym rozdziałem dla wszystkich bohaterów DC Comics, ale także nowym rozdziałem na rynku polskim, z 16 regularnymi seriami! Myślałem, że dzięki serialowi solowe przygody Łucznika wyjdą wcześniej, ale nie ma tego zlego...

Śmierć i życie Olivera Queena to bardzo dobry komiks, zarówno pod względem scenariusza i jak i grafiki. Opowiedziana historia wciąga, chociaż osobisty wątek głównego bohatera nie jest niczym odkrywczym. Akcja jednak nadrabia pewne oklepane schematy. Duet Green Arrow Black Canary daje czadu, ale cichym bohaterem jest ktoś inny. Fajnie, że Otto Schmidt był goście tegorocznego festiwalu w Łodzi, podoba mi się jego styl.

Warto zapoznać się z tą serią. Serdecznie polecam!

Offline Doctus

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:00:14 pm »
Wolałbym run Jeffa Lemire'a, ale grunt że Ollie w końcu ma swoją solową serię.

Offline buczanova

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:08:33 pm »
Również jestem pozytywnie zaskoczony tym komiksem. Historia wciągnęła mnie od pierwszej strony a do tego świetne rysunki Schmidta. Szkoda ze druga polowe tomu rysował już ktoś inny. Rysunki Ferreryry tez prezentują się dobrze, ale to kreska Schmidta bardziej mi podeszła. Oby w kolejnych tomach było go więcej!
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Itachi

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:48:35 pm »
Juan Ferreyra również narysował Green Arrowa na bardzo wysokim poziomie i świetnie się ten tomik komponuje pod względem rysowników. Takie idealne połączenia na moje oko.


Offline LordDisneyland

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2017, 11:21:20 pm »
Jako że Schmidt to dla mnie twórca nieznany, sprawdziłem na pintereście i wychodzi na to, że Rosjanin umie rysować sympatyczne dziewczęta... https://pl.pinterest.com/andrewblodgett/art-otto-schmidt/
I tu moje pytanie- dużo w tym GA postaci kobiecych?  8)



Offline Wojtpil

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:36:36 am »
Taka ciekawostka:

Na goodread Green Arrow Śmierć i życie Olivera Queena - dostał ocenę 3.71
Tymczasem Batman vol. 8 Bloom ocenę 3.78

Oczywiście to może się mieć nijak do rzeczywistości ale...


Pomijając fakt. Polecacie?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Itachi

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:57:38 am »
Polecam. Dla mnie zdecydowanie lepsza pozycja od sagi z Bloomem.

Offline Jaxx

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:54:31 pm »
Ciągle zastanawiam się nad tym GA. Jak jest z kolejnymi tomami? Spadek czy wzrost jakości? Gdzieś czytałem, że zaczyna zjeżdżać w stronę infantylizmu rodem z serialu Arrow. Czy ktoś to może potwierdzić/zaprzeczyć?

Offline Wojtpil

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2017, 01:25:08 pm »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Itachi

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2017, 07:20:43 pm »
Nie bardzo wiem, gdzie tkwi problem. Jeśli w miarę na bieżącą czytacie/kupujecie komiksy superhero to moim zdaniem jest to komiks obowiązkowy jeśli chodzi o Odrodzenie. Jeśli kupujecie tylko wybrane, to moim zdaniem warto zaryzykować i przeczytać. Jak wspomniałem wcześniej pewne schematy są oklepane, ale to pierwsza solowa seria z tą postacią i za bardzo nie mam jej do czego porównać. Komiks broni się graficznie, a nawet podnosi ocenę komiksu. Scenariusz dobry, a co najważniejsze powraca relacja i romans pomiędzy Oliverem a Black Canary, naprawiając ostatnie lata kiedy to w Nowym DC kompletnie olano ten związek.

Offline mack3

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2017, 12:41:55 am »
Ja czytałem, że to najlepiej ilustrowany komiks z DC Rebirth. Fabularnie ponoć przeciętna.
Zastanawiam się czy się skusić... może poczekam na tom w całości rysowany przez Schmidta (portfel ma swoje granice)

Offline Wojtpil

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2017, 06:57:06 am »
Kołczan i Kryzys Tożsamości to były historie bardziej o Lidze. Teraz w końcu mamy samodzielny występ na polskim rynku. Dlatego biorę i daję szansę. Nie spodoba się to sprzedam :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Wojtpil

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2017, 07:34:23 pm »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Eragon

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2017, 05:22:14 pm »
Green Arrow...postać do tej pory mi mało znana(w sensie indywidualnych przygód komiksowych, bo serial to inna bajka). Przed lekturą tego tomu, przeczytałem wcześniej tylko ,,Kołczan'' z WKKDC. Pierwszy tom był dla mnie wyjątkowo miłą lekturą. Główny wróg jest może nieco zbyt hmm wydumany i trochę mało wiarygodny, ale hej...to komiks super hero. :wink: Przed lekturą czytałem raczej w większości opinie, że nie jest to nic dobrego, cóż...wybitne to nie jest, ale mnie wciągnęło, nie narzekałem na nic w trakcie lektury, zaakceptowałem daną konwencję i się nią cieszyłem.
No i pod względem rysunków tom prezentuje się naprawdę cudnie. Nie będę ukrywał że cieszyły moje oczy zwłaszcza rysunki Otto Schmidta w 3 pierwszych zeszytach. Rysunki Juana Ferreyry w kolejnych 3 zeszytach również wyglądają bardzo dobrze, ale jednak cóż... wolę styl Otta. :wink: Rysunki Ferreyry są dla mnie trochę w stylu Alexa Rossa(powtarzam TROCHĘ), zwłaszcza na niektórych kadrach. Tak czy siak miła lektura(scenariusz + warstwa graficzna) i czekam na ciąg dalszy. :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2017, 05:37:51 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Itachi

Odp: Green Arrow
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2017, 08:43:25 pm »
Cieszą mnie pozytywne opinie o GA. Być może dobre recenzje i sprzedaż spowodują wydanie Łucznika w serii DC Deluxe? Bo na razie to tylko wielka trójka Batman Superman Wonder Woman i....Lobo. A i Kotka jeszcze :smile: Tak czy siak troszku ubogo.