Autor Wątek: Rat Queens  (Przeczytany 9163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Rat Queens
« dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:32:06 am »
Gorąco polecam Rat Queens, były afery ze scenarzystą, każdy tom leci z poziomem w dół, ale tom pierwszy to dla mnie 5/5. Śmiałem się do łez, jeżeli podoba Ci się pomysł imprezujących najemniczek w trochę zwariowanym świecie fantasy to daj szanse! :smile:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 10:59:11 pm wysłana przez graves »

Offline robbirob

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:36:00 am »
Za to gorąco polecam Rat Queens, były afery ze scenarzystą, każdy tom leci z poziomem w dół, ale tom pierwszy to dla mnie 5/5. Śmiałem się do łez, jeżeli podoba Ci się pomysł imprezujących najemniczek w trochę zwariowanym świecie fantasy to daj szanse! :smile:
A wiesz, że brałem ten tytuł pod uwagę. Tylko odstraszyło mnie to, że kolejne TPB są gorzej ocenianie i jest tam potem jakaś afera (już nawet nie pamiętam w czym rzecz) z tym, że pewne części są "anulowane", czy pomijane.

Offline Murazor

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:53:01 am »
Afera była, bo rysownik bił żonę (jak dobrze pamiętam) i wyleciał. A później scenarzysta pogryzł się z nową rysowniczką, co odbiło się na ostatnim tpb.

Pierwszy tpb 5/5, drugi 4/5 i te dwa zamierzam kupić po polsku, bo tworzą ładną, spójna i zabawną historię. Trzeci jest mocniej oderwany, gorzej narysowany i można go odpuścić wg mnie. Dałbym takie 3/5, ale z sympatii do postaci, bo gdybym czytał sam trzeci tom to 2/5 max.


JanT

  • Gość
Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:18:01 am »
A ten 4 tom (w zeszytach  :smile: ) ktoś czytał?

Offline robbirob

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:34:41 am »
@Murazor
Namówiłeś mnie, pewnie żonie też się spodoba :)

A tak przy okazji: https://www.facebook.com/FantastyczneSwiaty/

Offline Murazor

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:48:32 am »
@Murazor
Namówiłeś mnie, pewnie żonie też się spodoba :smile:
Mam nadzieję :smile:
I taki fajny akcent, jeżeli ktoś grywał w rpg'i, to drużyna jest zebrana w klasyczny sposób: od lewej healer, tank, assassin, wizard :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:52:09 am »
@Murazor
Miałem tego nie kupować przez ten spadek jakości i zamieszanie z ostatnimi tomami, ale nabieram coraz większej ochoty, żeby jednak to mieć. Po za tym rozwalił mnie ten kadr
 


Offline Murazor

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:58:21 am »
Może dopowiem, że Betty, ten uroczy mały zabijaka, jest na tym kadrze mocno naćpana i w rzeczywistości gryzie w głowę tą rudą - Violet :wink: a nie jest to i tak najśmieszniejsza rzecz, która odwala w pierwszym tomie, przynajmniej wg mnie. Komicznych sytuacji jest więcej i na szczęście nie mają poziomu DP z NOW. Wątek fabularny nie jest jakoś bardzo zawiły, ale ładnie się zawiązuje i rozwiązuję w tych dwóch pierwszych tomach. Jest trochę retrospekcji, dzięki czemu możemy lepiej poznać dziewczyny i ich świat.

A ten 4 tom (w zeszytach  ) ktoś czytał?
Jeszcze nie, chociaż kuszą.. Prawdopodobnie poczekam na polskie wydanie. Z tempem, które NSC zaproponowało mogą być stosunkowo niedługo.

NSC ma już wrześniowy komplet :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 06:22:35 pm wysłana przez Murazor »

mkolek81

  • Gość
Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:19:44 am »
Prawdopodobnie poczekam na polskie wydanie. Z tempem, które NSC zaproponowało mogą być stosunkowo niedługo.
Nie do końca. Dopóki tom nie wyjdzie w zbiorczym, nie ma co liczyć na publikację u nas, a ten jest zapowiedziany na październik. Jeśli nawet NSC pogoni z wydawaniem to i tak będzie dłuższa przerwa, bo 5 tomu i tak szybko nie będzie, patrząc jakie opóźnienia potrafiła łapać ta seria. Tak to jest z trwającymi ongoingami. A komiksy Image mają jeszcze w zwyczaju sobie pauzować. Tam jest trochę inaczej niż w Marvelu i DC.

Offline robbirob

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:09:59 am »
A komiksy Image mają jeszcze w zwyczaju sobie pauzować. Tam jest trochę inaczej niż w Marvelu i DC.
Dlatego ich jakość jest lepsza ;)

A tak serio, fajnie, że NSC ma całość. Przygotowali się na MFKiG.
A z zamieszczonego zdjęcia widać wyraźnie kto "za nimi stoi", żeby nie zacytować już dokładnie Pana z wydawnictwa na F. Grey we własnej osobie!

Offline buczanova

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2017, 01:22:46 pm »
Przekonaliscie mnie. W tym miesiącu od NCS miałem brać tylko Paper Girls i Giant Days, ale dołożę do tego Rat Queens.  :biggrin:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline gascan

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:43:55 pm »
Czyli bierzesz pakiet feministyczny.

Offline buczanova

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:16:31 pm »
Taksie w tym miesiącu złożyło. :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Murazor

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:45:17 am »
Nie wiem, czy widzieliście, ale NSC udostępniło katalog i tam pojawił się opis komiksów. Wg mnie oddaję w 100% o czym jest:

Oto fantasy, na jakie czekaliście! Co się stanie, gdy połączymy Buffy z Tank Girl, rozmnożymy i umieścimy w świecie Władcy Pierścieni? Powstaną Rat Queens, czyli pijące na umór, brutalne i wulgarne panny do wynajęcia, za złoto lub gorzałę eliminujące wszelkie okoliczne abominacje. Epicka, mroczna, pełna czarnego humoru seria fantasy, w której zakochacie się bez pamięci.

Offline death_bird

Odp: Rat Queens
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2017, 05:21:53 pm »
Zakup w planie na luźniejszą (dla portfela) chwilę, ale co ja bym dał za to, żeby podtytuł brzmiał "Magią i masakrą"...  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."