Autor Wątek: Książe nocy  (Przeczytany 14225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2017, 02:08:25 pm »
Ja nie ukrywam, że liczyłem na wydanie 3 tomowe w twardej okładce, jako że całość to dwa 3 tomowe cykle, plus oczywiście ten nowo powstały tom.
W tym przypadku nie będę wymieniał starych wydań.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 19, 2017, 02:33:09 pm »
Nowy tom "Księcia nocy" prezentuje się bardzo dobrze. Wydanie dwutomowe jest dla mnie super rozwiązaniem.
Mam nadzieje że Egmont pójdzie za ciosem i sprezentuje nowe wydanie "Drapieżców".

O to to! I Cygana.

Offline duel.at.kitanoji

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 01, 2018, 02:04:44 pm »
Ja nie ukrywam, że liczyłem na wydanie 3 tomowe w twardej okładce, jako że całość to dwa 3 tomowe cykle, plus oczywiście ten nowo powstały tom.
W tym przypadku nie będę wymieniał starych wydań.
Że swojej strony mogę polecić wydanie niemieckie. Dwa integrale po trzy tomy każdy. Wydanie powiększone w stosunku do polskiego. Jeśli przeszkodą jest język Szpitalników Zakonu NMP, to można sobie przygotować i wydrukować tłumaczenie z polskiej edycji. Trochę pracy jest, ale warto, ponieważ wydania pierwsza klasa.

Offline duel.at.kitanoji

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2018, 09:44:14 am »
Jeszcze małe pytanie: tłumaczenie i liternictwo w nowym wydaniu Egmontu to samo co przy okazji pierwszej edycji?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 13, 2018, 05:31:57 pm »
Swolfs już napisał scenariusz "Księcia Nocy" część 8 i 9. Autorem rysunków będzie Thimothee Montaigne.


Kolejny tom "Durango" z  rysunkami Iko na początku 2018.
W styczniu kolorowa wersja "Lonesome". Taki Duragno z elementami nadprzyrodzonymi (zapewne coś w stylu W.E.S.T). Akcja tuż przed wybuchem wojny secesyjnej.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

JanT

  • Gość
Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 13, 2018, 07:18:16 pm »
Swolfs już napisał scenariusz "Księcia Nocy" część 8 i 9. Autorem rysunków będzie Thimothee Montaigne.
Te tomy będą się działy kiedy? Bo Egmont siódmy nazwał 1 a zbiorczy (1 i 2) 2  :smile:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 13, 2018, 07:37:50 pm »

Prawdopodobnie kontynuacja po tomie 6. Tom 7 u nas jako 1 w nowej edycji Egmontu.


Cytuj
Le Prince de la Nuit : la suite de la série sera dessinée par Thimotée Montaigne (Le 3e testament - Julius)...
Yves a un scénario prêt pour un spin-off du Prince qui se passerait à notre époque...mais ne trouve pas de dessinateur!!!


Ciekawe czy doczeka się realizacji pomysł na spin-off Księcia Nocy w obecnych czasach. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2018, 07:41:16 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline keram

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 14, 2018, 05:01:43 pm »
We Francji wyszedł właśnie tom 8 zatytułowany "Anna", podobnie jak tom 7 "Pierwsza śmierć" należy on do trzeciego cyklu.
Ciekawe jak to wyda Egmont, skoro skoro tom 7 został wydany jako 1, a inne w podwójnych integralach  ze zmienioną numeracją?
 

Offline keram

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 14, 2018, 05:03:44 pm »

Zapomniałbym, jest nowy rysownik, Swolfs tylko scenariusz.

Offline 79ers

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 14, 2018, 05:08:40 pm »
We Francji wyszedł właśnie tom 8 zatytułowany "Anna", podobnie jak tom 7 "Pierwsza śmierć" należy on do trzeciego cyklu.
Ciekawe jak to wyda Egmont, skoro skoro tom 7 został wydany jako 1, a inne w podwójnych integralach  ze zmienioną numeracją?

Najlepiej po ongrysowemu czyli swobodnie tom 8, a kiedy ogarną temat to integral 1, a następnie 0,-1,-2, ...

Offline -gościu-

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2018, 05:56:44 pm »
Rysuje kolorysta Long John Silvera. Mam nadzieje, że zamiana ta nie bedzie tak zła, jak zamiana Swolfsa na innego rysownika w Durango.

Offline 79ers

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2018, 06:43:54 pm »
Rysuje kolorysta Long John Silvera. Mam nadzieje, że zamiana ta nie bedzie tak zła, jak zamiana Swolfsa na innego rysownika w Durango.

"Niebieski" kadr z BD wygląda jak książę od Swolfsa, więc będzie dobrze, a scenariusza chyba YS nie zepsuje.
Pierwsze kilkanaście stron  raczej oki:
http://www.glenatbd.com/bd/livre/le-prince-de-la-nuit-tome-8-9782344015711.htm#page/1/mode/2up

Offline Klint

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 14, 2018, 07:16:52 pm »
Wygląda bardzo dobrze. Mam nadzieję że i u nas też będzie wydany.

Offline keram

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 14, 2018, 07:27:05 pm »
"Niebieski" kadr z BD wygląda jak książę od Swolfsa, więc będzie dobrze, a scenariusza chyba YS nie zepsuje.
Pierwsze kilkanaście stron  raczej oki:
http://www.glenatbd.com/bd/livre/le-prince-de-la-nuit-tome-8-9782344015711.htm#page/1/mode/2up

Nie znam francuskiego, ale zdaje się, że na tym "niebieskim" kadrze mamy datę 1013 i miejsce Kiev czyli Kijów, no gdyby Swolfs poczekał z fabułą 5 lat to zobaczylibyśmy tam Chrobrego.

Offline janjedlikowski

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 14, 2018, 08:43:10 pm »
Po słabym tomie 0/7 ja chyba odpuszczę. Bardziej czekam na Lonesome i może Legendę by wznowili w porządnym formacie.