trawa

Autor Wątek: Książe nocy  (Przeczytany 14233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janjedlikowski

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2017, 07:30:23 pm »
A ja mam nadzieję, że po Księciu Nocy wydadzą Legendę w porządnym formacie.

Offline jolan13

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:08:58 am »
Czy nowego Księcia Nocy czytać po zaznajomieniu się z 6 wydanymi wcześniej tomami (czyli czekać, aż Egmont je ponownie wyda), czy spokojnie można brać się za lekturę?

Offline TePe

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:15:45 am »
Jak najbardziej, akcja tego komiksu dzieje się przed cyklem wydawanym kilkanaście lat temu.

Offline jolan13

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2017, 12:40:26 pm »
Dzięki, to już wiem od jakiej lektury zaczynam nową paczkę komiksów z arosa.

Offline blackwaterpark

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2017, 10:37:24 am »
Czy nowe wydanie będzie w twardych okładkach?

JanT

  • Gość
Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2017, 11:37:10 am »
Nie. Już wyszedł tom pierwszy (AKA 7 AKA 0  :smile: ) i jest w miękkiej ze skrzydełkami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2017, 11:43:22 am wysłana przez JanT »

Offline Nawimar

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2017, 08:46:58 pm »
Nie jest źle z tym tomem "zerowym". Niby przewidywalny ten dramat rodowy a i geneza Kergana jak Nieumarłego niezbyt przekonująca. Niemniej uczynienie go dackim arystokratą w czasach prosperity tego ludu oraz jak zawsze dopracowane rysunki niezawodnego Swolfsa sprawiają, że nie sposób żałować lektury tego utworu. Udane uzupełnienie serii.

Offline Itachi

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2017, 07:50:25 pm »
Jestem bardzo mile zaskoczony pierwszym tomem, kawałek świetnej pasjonującej lektury. Swolfs jak zawsze stoi na wysokim poziomie, a scenariusz wciąga od pierwszej strony. Przyznam się, że gdyby nie promo na Merlinie to Księcia nocy na 99% bym nie kupił, a tu taka miła niespodzianka. Dalsze tomiki biorę już w ciemno. W "Pierwszej Śmierci" mamy wszystko, zdrady układy zemstę nienawiść - czyli wszystko co można były "ugryźć". Egmont planuje dosyć szybkie tempo z tą serią więc zacieram ręce :wink:

Offline amsterdream

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2017, 09:18:20 am »
Nadmienię, że Dampierre bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i z niecierpliwosią oczekuję kolejnego tomu, a od siebie - szczerze polecam.

A te dwa tomy wydane przez Scream tworzą jakąś zwartą całość? Uwielbiam Swolfsa, ale widzę, że od trzeciego tomu już nie rysuje.


Co do "Księcia Nocy" to wczoraj przeczytałem w "Świecie Komiksu" album "Myśliwy" i jestem pod ogromnym wrażeniem. Swolfs ma dar do opowiadania nawet najbardziej oklepanych historii w niesamowicie wciągający sposób. A rysunki cudowne. Po wznowieniu Księcia Egmont mógłby jeszcze wydać "Legendę" w formie albumowej.

Offline Holsten

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 23, 2017, 11:33:52 am »
To jeden z moich lubionych twórców. Od Swolfsa kupuje wszystko.

Offline adam and arluk

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 23, 2017, 08:28:17 pm »
A te dwa tomy wydane przez Scream tworzą jakąś zwartą całość? Uwielbiam Swolfsa, ale widzę, że od trzeciego tomu już nie rysuje.
W ramach bieżących wydarzeń można przyjąć, że stanowi. Tom kończy się podróżą bohatera do Paryża, oczywiste jest więc że watki będą ewoluowały.
Ze swojej strony bardzo polecam, super przygodówka.

Offline janjedlikowski

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2017, 09:06:51 pm »
Ja się ciągle waham co do Dampierre. Od tomu 3 noty na BD lecą ostro w dół, i rysunki już nie te...
Tak samo jak z Durango, na razie się wstrzymałem, choć tu Swolfs jest dalej scenarzystą.

Offline Holsten

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 25, 2017, 05:32:35 pm »
Durango jest genialny. Moim zdaniem nie ma na co czekać. Pięknie narysowane westerny.

Offline janjedlikowski

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2017, 06:05:06 pm »
No chodziło mi o to, że Durango mam do 13 tomu, a dalej jest kilku nowych rysowników i się zastanawiam czy warto w to inwestować.

Offline Klint

Odp: Książe nocy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2017, 01:53:16 pm »
Nowy tom "Księcia nocy" prezentuje się bardzo dobrze. Wydanie dwutomowe jest dla mnie super rozwiązaniem.
Mam nadzieje że Egmont pójdzie za ciosem i sprezentuje nowe wydanie "Drapieżców".