trawa

Autor Wątek: MFKiG 2017  (Przeczytany 80017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati29

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 20, 2017, 01:40:07 pm »
Ależ pełna zgoda.
To były najsprawniej zorganizowane autografy jakie widziałem. To żeby nie było wątpliwości.


Mój komentarz dotyczył właśnie sesji z Howardem. Byliście zmęczeni, mieliście prawo. Nie szło to już tak gładko jak rano np. do Davida L. Dlatego przydałaby się Wam zmiana, albo uzupełnienie.


No i numerki na stolikach to byłoby coś. Duże przekładane numerki. Widoczne z trybuny. Wtedy można by było się spokojnie przygotować na swoją kolej. Bo ta nerwowość, ilu jeszcze przed mną i żebym nie przegapił kolejki była JEDYNYM mankamentem. Część problemów - wpuszczanie wyższych numerków przed niższymi też się z tego brała. :)[size=78%] [/size]

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 20, 2017, 01:47:38 pm »
eskos

Za organizację należą się Wam wielkie brawa i uznanie.

Offline eskos

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 20, 2017, 01:53:22 pm »
Ależ pełna zgoda.
To były najsprawniej zorganizowane autografy jakie widziałem. To żeby nie było wątpliwości.


Mój komentarz dotyczył właśnie sesji z Howardem. Byliście zmęczeni, mieliście prawo. Nie szło to już tak gładko jak rano np. do Davida L. Dlatego przydałaby się Wam zmiana, albo uzupełnienie.


No i numerki na stolikach to byłoby coś. Duże przekładane numerki. Widoczne z trybuny. Wtedy można by było się spokojnie przygotować na swoją kolej. Bo ta nerwowość, ilu jeszcze przed mną i żebym nie przegapił kolejki była JEDYNYM mankamentem. Część problemów - wpuszczanie wyższych numerków przed niższymi też się z tego brała. :smile:


W sobotę nie zadziałała klimatyzacja a my nie mogliśmy pić dużo wody by nie biegać co chwilę do toalety. Organizm odwodniony funkcjonuje trochę inaczej ;-) Poza tym woda była towarem deficytowym i oszczędzaliśmy ją dla autorów.


Jeszcze raz dzięki za uwagi. W przyszłym roku z pewnością postaramy się zminimalizować niedogodności dla fanów. Części pewnie się nie da bo nie mamy na wszystko wpływu.


Szczerze cieszy mnie, że pojawiają się tylko takie uwagi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 01:59:49 pm wysłana przez eskos »

Offline eskos

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 20, 2017, 01:58:35 pm »
eskos

Za organizację należą się Wam wielkie brawa i uznanie.


Dziękuję w imieniu kolegów i własnym.

Feldkurat

  • Gość
Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 20, 2017, 03:28:54 pm »

Jeszcze raz, bez wchodzenia w paragrafy (sami sobie poszukajcie, zajmuje 10 minut):


To jest głupie pytanie!!! Zupełnie nie znacie przepisów podatkowych, a jątrzycie! Dokształćcie się!

Co chciałeś przez to powiedzieć? Że twórcy są zwolnieni z podatku? To polecam art. 120 ustawy o VAT.

Szach i mat  :cool:

Offline LucasCorso

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 20, 2017, 03:38:10 pm »
A może bardziej chodziło mi o to, że pytałeś o paragony od ludzi nie posiadających w Polsce żadnego numeru identyfikacji podatkowej...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 20, 2017, 04:21:07 pm »
Wzmianka o urzędzie skarbowym natchnęła mnie do zadania pytania - a dawali paragony/faktury za te rysunki?   :cool:
Kwestią czasu było , kiedy zaraza paragrafowa , kryminalna , prawna i skarbowa wyleje się z tematu " Fantasmagorie" na cała gildię.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline LucasCorso

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 20, 2017, 04:29:06 pm »
Oj tam, oj tam...
My się tylko droczymy...

Przecież nie może być na poważnie, gdy ktoś w ciągu trzech dni najpierw pisze:

Artyści? lol artystą to jest, no nie wiem, Karol Bąk na przykład. A ci co wam dają (sprzedają?) autografy to RYSOWNICY.

by następnie kazać mi czytać treść artykułu o podatkach od dzieł sztuki...

Więc od razu widać, że my tu z Feldkuratem takie heheszki sobie tylko robimy niewinne...


tak że czil ałt... ewryting is kul, man...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Czytelnik

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 20, 2017, 06:48:32 pm »
Akurat przez kilka ostatnich dni miałem przyjemność przeczytać pierwszy tom Epoki brązu. Bardzo ładnie narysowany, elegancko prowadzona historia. Problemem jest to, że ten komiks powstaje długo (od 2001 wydano 4 wydania zbiorcze z 7) i Egmont musiałby wydawać jeden tom co kilka lat. Trudna sprawa, bo dziś już pewnie trzeba by to wydać od początku, bo od 2004 jest sporo nowych czytelników i nie mają 1. tomu. Szanse bym widział po wydaniu całości (za 10 lat?!), acz niewielkie i niekoniecznie Egmont.
Co do Rozbitków czasu, to nie liczyłbym na Egmont, wydano to w sporym nakładzie w kolekcji Science Fiction, która prawie nie jest kontynuowana, komiks długo zalegał. Może mniejsze wydawnictwo, trochę jak ze Składem głównym.

Egmont do tych tematów to raczej nie wróci. Przeglądając ich aktualny katalog i słuchając zapowiedzi na przyszłość to myślę że oni przestawiają się na masową produkcję pulpy komiksowej z SuperHero (sorry jeśli kogoś uraziłem  :smile: ) Najwyraźniej na tym robi się największą kasę a takie tytuły jak "Epoka brązu" czy "Rozbitkowie czasu" to dla nich pewnie niszowy temat.  Bardziej liczę na wydawnictwa Ongrys, Kurc, Scream albo może Taurus.
W przypadku "Epoki brązu" to gdzieś mignęła mi informacja że te 33 epizody (w czterech, lub trzech integralach, zależy jak liczyć) mają status:Completed. Może chodzi o zamknięcie pewnego cyklu. Ucieszyłbym się gdyby jednak ktoś u nas to wydał. Chociaż domyślam się że ciężko podejmuje się temat który ktoś wcześniej już ruszył i porzucił.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 20, 2017, 06:49:43 pm »
Kilka osób robiło foty podczas spotkań. Macie jakieś linki gdzie można je obejrzeć?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 20, 2017, 07:48:06 pm »
Dlaczego wyszedłem ze spotkania z Davidem Lloydem, ile albumów komiksowych wyda jeszcze w tym roku Maciej Pałka, do czego używał linijki Jan Mazur, ile powstawało Kwaśne jabłko, nad czym pracuje autor Maniaka miłości i jakie pytanie Jim Lee zadawał zwiedzającym wystawę Mydła w Poleskim Ośrodku Sztuki?

Zapraszam do przeczytania relacji z tegorocznego MFKiG:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/09/relacja-28-miedzynarodowy-festiwal.html

mkolek81

  • Gość
Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 21, 2017, 04:55:35 am »
 Fragment spotkania z Grzegorzem Rosińskim, Adamem Ruskiem i Jackiem Skrzydlewskim dotyczący drugiego tomu antologii "Relax"


Offline aquaz

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 21, 2017, 05:50:44 am »
Kilka osób robiło foty podczas spotkań. Macie jakieś linki gdzie można je obejrzeć?
Próbowałem wczoraj szukać, ale niestety niewiele tego póki co.
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/miedzynarodowy-festiwal-komiksu-i-gier-w-lodzi-w-2017-roku,4247881,artgal,t,id,tm.html
https://maniacyfigurek.pl/miedzynarodowy-festiwal-komiksu-i-gier-2017-mfkig/
http://dcmaniak.blogspot.fr/2017/09/zdjecia-z-28-mfkig.html

A co do samej imprezy to tylko pomarudzę na to, co wszyscy już pomarudzili - braki powietrza i braki nagłośnienia w niektórych salkach.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 05:59:51 am wysłana przez aquaz »

Offline mikrostyk

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:16:01 am »
Pomimo drobnych potknięć jak właśnie z tym nagłośnieniem było super! :smile:

https://tombula.wordpress.com/2017/09/17/mfgik-w-lodzi-2017/

Offline Kokosz

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:53:07 am »

Że też te polskie cosplayerki muszą być takie brzydkie.

Trudno jest skomentować takie chamstwo i jednocześnie zachować kulturę, więc może po prostu: zamilknij waść, szambo wylewaj gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 10:04:36 am wysłana przez Kokosz »

 

anything