trawa

Autor Wątek: MFKiG 2017  (Przeczytany 80018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:32:01 pm »
Mam pytanie - czy na MFKIG były jakieś stoiska nazwijmy to antykwaryczne, gdzie sprzedawano komiksy z drugiej ręki?

Offline Garf

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:33:01 pm »
Cała masa i jeszcze trochę :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline LordDisneyland

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:36:51 pm »
Dzięki, jakoś w relacjach nikt nie wspominał.
Nie pojechałem w tym roku, bo byłoby to na chwilę obecną samobójstwo finansowe, ale w przyszłym pewnie nie wytrzymam...

Offline Funny

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 21, 2017, 11:41:31 pm »
Dzięki, jakoś w relacjach nikt nie wspominał.
Nie pojechałem w tym roku, bo byłoby to na chwilę obecną samobójstwo finansowe, ale w przyszłym pewnie nie wytrzymam...
Może dlatego, że dla stałych bywalców jest to już normą.
Niemal na każdym festiwalu, czy to w Warszawie czy w Łodzi są stoiska ze starszymi rzeczami.

Offline angelscorpion

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 22, 2017, 12:35:36 am »
A Conanów z rzutu testowego była cała masa...

mkolek81

  • Gość
Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 22, 2017, 05:26:37 pm »
Jim Lee o DC Odrodzenie na MFKiG:
Jim Lee o DC Odrodzenie

Offline aquaz

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 23, 2017, 10:45:25 am »
Kolejna relacja, tym razem Antyweb : http://antyweb.pl/28-edycja-mfkig/

Offline celtic

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:49:28 am »
Wiecie gdzie można kupić underground który wyszedł na MFKiG?
Kiedyś można było dostać to w sklepie gildii lub na incalu, teraz w obu sklepach niestety te nowości są niedostępne.

Feldkurat

  • Gość
Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 24, 2017, 07:28:26 pm »
Widocznie ty wielbisz taką sztukę dla sztuki... tę co to się zatrzymała w czasie i nic a nic nie chce się ruszyć ani cofnąć...
Ja jestem w stanie dopuścić myśl, że sztuka jest żywa, reaguje na żywotne potrzeby osób jej pożądających, potrafi się zmienić, dostosować, dopasować...

Nie chcę tu rzucać pod Twoim adresem jakimiś słowami w stylu "skostniałość", ale powiem tylko tyle, że jak patrzę na niektóre cudeńka komiksowe to czuję się uwznioślonym... Więc jak to nie jest sztuka, to nie że sztuka umarła, ale nigdy nie istniała...

A już jak ktoś dezawuuje komiks jako formę sztuki to ja przepraszam, ale nie jest to osoba, z którą byłbym zainteresowany interakcjami... Szczególnie na forum komiksowym...


Myślę, że stąd właśnie wynika nieporozumienie. Osoba prosta nie jest w stanie poznać się na tym, co tak naprawdę jest sztuką, a ponieważ jest w stanie zachwycić się prostym wytworem popkultury, to stara się go uwznioślić i określić mianem sztuki. Takie osoby twierdzą potem, że Justin Bieber, komiks o Supermanie, czy serial "Klan" to sztuka i w ten sposób nobilitują samych siebie, bo następnie mogą stwierdzić, że są znawcami sztuki. Ja jednak zawsze będę protestował przeciw takiemu nikczemnieniu sztuki i szczerze mówiąc mało mnie obchodzi, czy ktoś się poczuje tym urażony, czy nie, czy będzie miał ochotę na interakcje ze mną, czy nie... To nie matura dla bezstresowo wychowywanej młodzieży, gdzie wszyscy zdają, żeby nikomu nie było przykro.


A już wyjątkowo śmieszne wydaje mi się oburzanie się na "dezawuowanie komiksu jako formy sztuki". Nikt tu niczego nie dezawuuje, komiks po prostu sztuką nie jest. Co w żadnym stopniu mu w niczym nie umniejsza.

Offline turucorp

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 24, 2017, 08:16:40 pm »
Nikt tu niczego nie dezawuuje, komiks po prostu sztuką nie jest. Co w żadnym stopniu mu w niczym nie umniejsza.

To się gdzieś leczy?

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 24, 2017, 08:34:56 pm »
To raczej choroba wrodzona, nieuleczalna...

Offline LucasCorso

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 24, 2017, 09:02:25 pm »
Nikt tu niczego nie dezawuuje, komiks po prostu sztuką nie jest.


A'propos komiksu jako formy sztuki...

Kiedyś na Festiwalu Komiksu w Łodzi był taki Michał co zawsze czytał różne komiksy, zawsze miał przy sobie coś do czytania, zawsze 2 albo trzy trejdy w plecaku itp. I któregoś dnia festiwalu pojechałem pojeździć na rowerze i koło Dworca jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy (jechałem przy ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę - na prawo - nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem i później jeszcze przez park jechałem i w końcu do hotelu.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Itachi

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 24, 2017, 09:12:08 pm »

Offline aquaz

Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:16:41 am »

Przy tej ilości zdjęć "fotorelacja" to chyba delikatna przesada, ale na bezrybiu...


http://paradoks.net.pl/read/33544-xxviii-mfkig-fotorelacja

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MFKiG 2017
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:32:24 pm »

A'propos komiksu jako formy sztuki...

Kiedyś na Festiwalu Komiksu w Łodzi był taki Michał co zawsze czytał różne komiksy, zawsze miał przy sobie coś do czytania, zawsze 2 albo trzy trejdy w plecaku itp. I któregoś dnia festiwalu pojechałem pojeździć na rowerze i koło Dworca jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy (jechałem przy ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę - na prawo - nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem i później jeszcze przez park jechałem i w końcu do hotelu.

Przegapiłem wczoraj. A to post tygodnia. Zeszłego już.
Warto go zatem przypomniec i w tym. Bo w punkt.
Dzięki za to!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".