trawa

Autor Wątek: Marvel Legacy  (Przeczytany 55840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 07, 2017, 01:57:38 pm »
Mysle, ze to wyplywa nie tyle z jakichs zdefiniowanych Twoim przekonan, a jesli juz, to sa one pochodna podstawowego powodu, mianowicie, swego rodzaju humanistycznego obycia z ludzmi wynikajacego z charakteru Twojej pracy. Bo jak sie przebywa w odpowiednio duzych i, co za tym zwykle idzie, zroznicowanych srodowiskach ludzkich, to przestaje sie postrzegac ludzi przez pryzmat tego jak wygladaja (i np. czy lubia bardziej dziewczynki, czy tez moze chlopcow), tylko obcuje sie z ich umyslami, czyli wlasnie tym, co konstytuuje czlowieka, a wyglad traktowany jest jedynie jako atrybut sluzacy do rozpoznawania danego umyslu sposrod wielu innych umyslow.

Przynajmniej ja tak mam. Corocznie poznaje ok. 2-3 setek roznych ludzi, roznych narodowosci i ras, i w takich okolicznosciach jakas taka zawezona optyka postrzegania czlowieka poprzez "odmiennosc" jego wygladu (czy nawet prefencji seksualnych, ktore tez w ogole mnie nie obchodza, bo przeciez nie maja zadnego przelozenia na jakosc "dyskursu umyslow") wzgledem ludzi z mojego najblizszego otoczenia po prostu nie wytrzymalaby konfrontacji z otaczajaca mnie rzeczywistoscia.

I tak sobie mysle, ze takie zawezone postrzeganie czlowieczenstwa, jakie widze niekiedy u niektorych osob tu i nie tylko, wynika po prostu z tego, ze osoby te przebywaja w malych, izolowanych srodowiskach ludzkich, skladajacych sie z podobnych do nich osob, i srodowiska te probuja "zrzutowac" na caly swiat, ktory jednak w rzeczywistosci wyglada zupelnie inaczej niz model swiata, ktorych zostal wypracowany w ich glowach na postawie spotkan z Jozkiem, Frankiem, Baska i byc moze jeszcze kilkoma innymi osobami, z ktorymi mieli blizsza stycznosc podczas ich zycia.  Ot co.


Zazwyczaj nawet nie czytam wypowiedzi KukiOktopusa, jako będących przerostem formy nad treścią, ale w tym wątku się zapędziłem i przeczytałem, zanim się zorientowałem kto to napisał. I bardzo dobrze, bo na tym przykładzie będzie można zademonstrować piękno nauki zwanej logiką :smile:


KukiOktopusie skoro obracasz się wyłącznie wśród osób zróżnicowanych, nowoczesnych i oświeconych, to skąd wiesz w jaki sposób postrzegają świat ludzie z małych, izolowanych środowisk?


I tak to właśnie jest z niektórymi osobami tutaj piszącymi. Sami mają się za otwartych, tolerancyjnych i nowoczesnych, a tymczasem świat postrzegają dokładnie tak samo, jak robi to zaścianek i ciemnogród, który krytykują - przez pryzmat stereotypów. Innych wprawdzie, ale wcale nie lepszych. I tyle...

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 07, 2017, 02:11:03 pm »
KukiOctopus, gdybym mógł postawiłbym Ci dobre kraftowe piwo za ten post.

Offline isteklistek

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 07, 2017, 02:11:52 pm »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 07, 2017, 11:14:32 pm »
Jako, że temat ten jest zasypywany linkami a recenzje Marvel Legacy pojawiają się na większych serwisach to też zapodam coś od siebie.


Best Shots Review: MARVEL LEGACY #1 Has Promise & Hope (8/10) - SPOILERS
https://www.newsarama.com/36611-best-shots-review-marvel-legacy-1-8-10.html

MARVEL LEGACY #1 REVIEW
The future is looking brighter.
http://www.ign.com/articles/2017/09/27/marvel-legacy-1-review

REVIEW: Marvel Legacy One-Shot Starts New Era on a Positive Note
http://www.cbr.com/marvel-legacy-1-one-shot-review/


Marvel Legacy #1 Review: Almost Perfect Refresh For The Marvel Universe…Almost
https://www.bleedingcool.com/2017/09/28/marvel-legacy-1-review/

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 08, 2017, 09:30:25 am »
Mołgby ktoś jeszcze raz wrzucic ten link jak wlasciciel sklepu komiksowego krytykuje Marvela? :smile:
oto chodziło?

Offline Wolf Sazen

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 08, 2017, 12:52:57 pm »
Dokładnie o to. Dzięki ;)

Offline amsterdream

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 08, 2017, 02:45:38 pm »
Wczoraj znalazłem taki uroczy autokomentarz z ANAD Avengers podsumowujący te kilka stron jadu  :lol:



Dla mnie to jest grafomania a ostatnio dosłownie w każdej serii Marvela pojawiają się takie prztyki.

Czy zrobienie zatem z jednego z X-Manów dodatkowo homoseksualisty, nie jest bardzo na miejscu?

Już wcześniej z Shatterstara i Rictora zrobili homoseksualne postacie więc to nie pierwszy raz. Zmiana jest zupełnie nie na miejscu bo wypacza całkowicie postać i wszystkie komiksy które do tej pory z nią napisano.

Marvel chce poszerzać grono czytelnicze, dlatego wysuwa naprzód kobiety, mniejszości etniczne, seksualne by ich komiksy trafiały do większej grupy czytelników niż tylko biali heteroseksualni obywatele USA.

Takim działaniem tylko i wyłącznie tracą dotychczasowych czytelników. Komiksy spod znaku SJW sprzedają się fatalnie, poza fem Thor sprzedaż większości waha się pomiędzy 5 a 15 tysiącami egzemplarzy. WASP #8 - 6800  :lol: , czarny Nick Fury - 9000, America #6 - 9,500 a mimo tego Marvel dalej tego komiksu nie anulował. Każdy inny już by wyleciał, ale nie ten. Zgadnijcie dlaczego?


Tak naprawdę Marvel może sobie tworzyć i wydawać komiksy jakie chce, ale mnie jako klienta stracili.


Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 08, 2017, 03:31:51 pm »
Amsterdam, czarny Nick Fury nie jest efektem SJW tylko marketingu Marvela polegającego na zmienianiu komiksów pod fabułę filmu. W filmach MCU postanowiono oprzeć wizerunek Fury'ego na Ultimate Comics, więc chybcikiem wprowadzono do głównego uniwersum czarnoskórego syna oryginalnego Fury'ego i powoli go przymierzano do utraty oka i zdobycia pozycji w S.H.I.E.L.D. Tak samo "zremasterowano" charakter Iron Mana, który przed filmami wcale nie był przedstawiany jako wyrafinowany playboy. Identyczna sytuacja jest z postaciami kosmosu Marvela - Drax, Star Lord, i Youndu zostali poprzerabiani na modłę filmowych odpowiedników. Nie mówiąc już o ostatnim evencie Civil War II który powstał tylko po to, by zbiec się z premierą trzeciego filmu o Kapitanie Ameryce który luźno adaptował klasyczną Wojnę Domową.

I to jest prawdziwy problem toczący komiksy Marvela co jakiś czas - mieszanie w kanonie by lepiej sprzedać filmy, albo swego czasu odgryźć się konkurencji (kasacja Fantastic Four, marginalizacja X-Men i faworyzacja Inhumans). A nie jakaś wymyślona drama z SJW.

Cytuj
wypacza całkowicie postać i wszystkie komiksy które do tej pory z nią napisano.

Niby co wypacza? Czy wszystkie heteroseksualne związki Icemana nagle stały się niekanoniczne? Nie. Tak jak wiele facetów i kobiet odkrył swoją prawdziwą tożsamość seksualną w bardziej zaawansowanym wieku niż inni. Nie słyszałeś nigdy o 30/40 latkach, którzy nagle zostawili małżonków dla partnerów tej samej płci? Normalna sytuacja która zdarza się na co dzień.

Cytuj
Tak naprawdę Marvel może sobie tworzyć i wydawać komiksy jakie chce, ale mnie jako klienta stracili.

Nawet jeżeli przestaniesz kupować nowe tytuły, to i tak kupując coś sprzed "ogromnej fali poprawności politycznej" nadal będziesz ich klientem.

Offline Wolf Sazen

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 08, 2017, 03:41:24 pm »
[...] Normalna sytuacja która zdarza się na co dzień. [...]


Powiem szczerze naprawdę nie zazdroszczę takiej codzienności. Naprawdę smutne.

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 08, 2017, 03:53:45 pm »
Czemu smutne? Dla mnie to jest neutralne. Ani dobre, ani złe. Chyba że chodzi Ci o pozostawienie wieloletniego partnera dla innej osoby - faktycznie, to jest smutne bo przez 5/10 lat można się od drugiej osoby mocno uzależnić (emocjonalnie czy też finansowo). To czy ta hipotetyczna, załóżmy kobieta, zostawia męża dla innego mężczyzny czy kobiety nie ma tutaj już większego znaczenia.

Offline amsterdream

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 08, 2017, 04:01:33 pm »
I to jest prawdziwy problem toczący komiksy Marvela co jakiś czas - mieszanie w kanonie by lepiej sprzedać filmy, albo swego czasu odgryźć się konkurencji (kasacja Fantastic Four, marginalizacja X-Men i faworyzacja Inhumans). A nie jakaś wymyślona drama z SJW.

Mieszanie w kanonie przez filmy to jeden z większych grzechów Marvela, ale o jakiej wymyślonej dramie mówisz? SJW Marvel jest faktem, gdyby nie był to w ogóle nie toczylibyśmy tej dyskusji.

Nie słyszałeś nigdy o 30/40 latkach, którzy nagle zostawili małżonków dla partnerów tej samej płci? Normalna sytuacja która zdarza się na co dzień.

Nie słyszałem. Nawet jeśli takie przypadki się zdarzają to te osoby miały takie ciągoty już dużo wcześniej a w związki małżeńskie wchodziły przez presję otoczenia. Odkrycie swojej seksualności w wieku 30 lat to czyste kuriozum i abstrakcja.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 08, 2017, 04:06:54 pm »
SJW to slogan wymyślony przez you tuberów dla podbicia oglądalności własnych kanałów. Nic innego.




Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 08, 2017, 06:05:39 pm »
Kilka kolejnych słów o buncie retailerow na politykę wydawniczą SJW Marvela i Icegeyu
https://youtu.be/UI2V9bGf-SI


A tu jakby ktoś jeszcze miał wątpliwość czy Dan Slott kompletnie odleciał:
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2017, 06:19:31 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Nawimar

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 08, 2017, 06:52:08 pm »
Vault-boy: "Tak samo "zremasterowano" charakter Iron Mana, który przed filmami wcale nie był przedstawiany jako wyrafinowany playboy."
 
Taka to prawda jak i Twoje "myśli niewyczochrane" na temat domniemanej odkrywczości osób w średnim wieku swojej "prawdziwej" tożsamości płciowej. Oczywiście nie mi dobierać Ci lektury, ale swego czasu Marvel publikował magazyn, który zwał się "Tales of Suspense". Warto kiedyś sięgnąć po jego reprinty od 39 numeru w celu zweryfikowania nieprawdziwych danych, które bezstresowo pozwalasz sobie kolportować.

Offline vault_boy

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 08, 2017, 07:10:13 pm »
W komiksach które czytałem Stark nie był takim jajcarzem jak filmowa wersja. W filmach jest wręcz klaunem, jak Spider-Man. Iron Man nigdy nie był pozbawiony poczucia humoru, ale też nie odbierałem go jako 100% zawadiakę którym jest filmowa wersja. To Downey Jr. zdefiniował te postać na nowo w mediach. Akurat całkiem przypadkowo po spopularyzowaniu filmów Iron Man stał się kopią kreacji Roberta Downey'a Jr.

Cytuj
Taka to prawda jak i Twoje "myśli niewyczochrane" na temat domniemanej odkrywczości osób w średnim wieku swojej "prawdziwej" tożsamości płciowej.

To jest prawda. Przykro mi, że wolisz zamykać się w wąskim spektrum swoich horyzontów, zamiast zainteresować się tematem i poszukać sobie w internecie przykładów opisywanych przez ludzi, których ta kwestia dotknęła (lub ich bliskich), nie mówiąc już o badaniach naukowych.

Cytuj
które bezstresowo pozwalasz sobie kolportować.

W tym momencie właśnie Ty zacząłeś kolportować nieprawdziwe informacje, twierdząc że to co pisałem o odkrywaniu swojej tożsamości seksualnej jest nieprawną. Mimo zmęczenia dyskusją na temat orientacji seksualnej w temacie o Marvelu, odpowiadam na ten zarzut by czasem postronni użytkownicy czytający te dyskusję, nie zostali wprowadzeni przez Ciebie w błąd. Jestem wdzięczny za dobranie mi lektury do "edukacji", pozwól że odwdzięczę się tym samym:

http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=619

Cytuj
Co ciekawe, takie samoczynne zmiany dokonują się także u osób dorosłych. Przykładowo znane są przypadki mężczyzn, którzy przez lata odczuwali pociąg homoseksualny, mieli też partnerów, a jednak w pewnym momencie ich dorosłego życia coś zaczęło się w nich zmieniać. Pojawił się pociąg heteroseksualny, zainteresowanie kobietami i to pozostało u tych mężczyzn czymś stabilnym. Z drugiej strony znane są także przypadki wyłącznie heteroseksualnych kobiet, u których w wieku średnim rozwijają się uczucia i zachowania homoseksualne. Dokonuje się to zarówno w sytuacji trwania w relacji małżeńskiej jak też po rozpadzie małżeństwa [7].

 

anything