Autor Wątek: Marvel Legacy  (Przeczytany 55816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 03, 2017, 09:55:27 pm »
Przeczytałem dyskusję z poprzednich stron. Trochę rozbolało mnie oko, ale wciąż nie rozumiem, czego ludzie chcą od Ms. Marvel, zwanej tu jakże dowcipnie "Kamalą Kebab".
Bardzo porządny komiks, napisany z werwą i humorem, nieźle rysowany, pomysłowo łączący wątki obyczajowo-młodzieżowe z superbohaterskimi. Oby więcej na tym poziomie...

A swoją drogą uwielbiam czytać komiksy o superbohaterkach. Zwłaszcza pisane i rysowane przez mężczyzn dla (głównie) mężczyzn. Nieraz się rozczarowuję, ale prawie zawsze mam radość naddaną: jak pięknie widać w nich przeróżne fantazmaty, obsesje i lęki dotyczące płci oraz podejście do seksualności swojej epoki...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Cringer

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 03, 2017, 10:00:09 pm »
Ja moze tylko doprecyzuje raz jeszcze, bo uzylem niefortunnego skrotu myslowego - bylo.
Ale nie na taka skale i tak nachalnie jak obecnie.
tak mi się przypomina historia figurki Harley Queen do animowanego Batmana. Otóż lata temu duże szychy odpowiedzialne za produkcję figurek do owego serialu stwierdzili że dziewczynki go nie oglądają i nie będą kupowały do niego figurek, toteż nie trzeba produkować dużej ilość figurek z żeńskimi bohaterkami serialu. Efekt tego był taki że figurka Harley Queen stała się najdroższą i najtrudniej dostępną figurką.
Tak więc to że kiedyś coś było w mniejszej ilości wcale nie oznacza że wtedy osoby decyzyjne miały rację.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 04, 2017, 06:57:13 am »
Przeczytałem dyskusję z poprzednich stron. Trochę rozbolało mnie oko, ale wciąż nie rozumiem, czego ludzie chcą od Ms. Marvel, zwanej tu jakże dowcipnie "Kamalą Kebab".
Bardzo porządny komiks, napisany z werwą i humorem, nieźle rysowany, pomysłowo łączący wątki obyczajowo-młodzieżowe z superbohaterskimi. Oby więcej na tym poziomie...
Poczekaj do Civil War 2.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 04, 2017, 07:28:12 am »
Poczekaj do Civil War 2.


Nie czytałem ale recenzje ma bardzo dobre


https://www.goodreads.com/book/show/29775583-ms-marvel-vol-6




Większość ludzi stawia 4/5 gwiazdek. Wychodzi na to, że ...



Trochę rozbolało mnie oko, ale wciąż nie rozumiem, czego ludzie chcą od Ms. Marvel, zwanej tu jakże dowcipnie "Kamalą Kebab".


to nic innego jak polaczkowa mentalność w pojmowaniu tej postaci.

Offline laf

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 04, 2017, 07:44:12 am »
te nowe "chińskie" podróbki Iron Mana, Hulka itd. to psychopaci i cieżcy idioci cierpiący na chroniczny brak dowartościowania swojego ego.
To ciekawe jak na tym tle wypadnie chiński Superman  :badgrin:
https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-new-super-man-volume-1-made-in-china/

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 04, 2017, 07:52:16 am »
No właśnie czasami mam wrażenie, że osoby narzekające na różnorodność w komiksach chiałyby żeby każdy ich bohater miał ten sam wzrost, ten sam kolor oczu, tak samo był uczesany i tak samo się zachowywał.


Narzekanie dla samego narzekania.


Offline misiokles

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 04, 2017, 07:52:32 am »
Problemem dzisiejszych kilkudziesięcioletnich serii jest głównie to, że trwają kilkadziesiąt lat.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 04, 2017, 08:44:55 am »
To ciekawe jak na tym tle wypadnie chiński Superman  :badgrin:
https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-new-super-man-volume-1-made-in-china/
Tylko czy chiński Superman probuje zająć msc. Clarka Kenta jak Amadeusz "Go girl" Bro Bruce'a Bannera czy Riri Williams Tony'ego Starka? Nie. Ma swój zakontek w uniwersum DC i swoje przygody. DC na chama nie próbuje mi wciskać go jako tego głównego Supka w imię jakiejś chorej ideologii. Mam wybór. Mogę czytać jeden tytuł albo oba. Czy Marvel dał mi taki wybór? Absolutnie nie. Skopiowali własnych bohaterów i wypaczyli ich wizerunek jak chińska podróbka (wersja) Ligi Sprawiedliwości w chińskim Supermanie.




Offline Mawer

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 04, 2017, 08:59:29 am »
Wielkie dzięki za ciekawą dyskusję.
W tym całym ambarasie związanym z Marvel Legacy śmiało mogę stwierdzić, że po nowości Marvel sięgać już nie muszę, bo to serie kompletnie nie dla mnie, ale czym się przejmować skoro jeszcze tyle dobra z ubiegłych lat u nas nie wydano.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 04, 2017, 09:02:55 am »
Ja tam się cieszę, że All New Wolverine X-23 jest w głównym universum a nie swoim zakontku.

Offline laf

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 04, 2017, 09:18:11 am »
Tylko czy chiński Superman probuje zająć msc. Clarka Kenta jak Amadeusz "Go girl" Bro Bruce'a Bannera czy Riri Williams Tony'ego Starka? Nie. Ma swój zakontek w uniwersum DC i swoje przygody. DC na chama nie próbuje mi wciskać go jako tego głównego Supka w imię jakiejś chorej ideologii. Mam wybór. Mogę czytać jeden tytuł albo oba. Czy Marvel dał mi taki wybór? Absolutnie nie. Skopiowali własnych bohaterów i wypaczyli ich wizerunek jak chińska podróbka (wersja) Ligi Sprawiedliwości w chińskim Supermanie.
Faktycznie mój post miał uwypuklić fakt, że nie tylko Marvel robi takie rzeczy. Niemniej jednak w takim kontekście jakim to ująłeś muszę przyznać Ci rację.

Ale ....

Ja to osobiście traktuję jako pewien etap w rozwoju postaci (postaci, nie osoby / człowieka), coś na kształt zmian członków w drużynie superbohaterów, co w Marvelu miało już miejsce w latach 60-tych (pamiętny #16 numer Avengers). Mnie jakoś zupełnie nie przeszkadza, że Hulk jest teraz Azjatą, Iron Man - czarnoskórą kobietą (tak na marginesie w zbroi Iron Mana występował już Murzyn i było to w latach 80-tych), Ms Marvel ma pakistańskie korzenie, a Wolverinów namnożyło się jak grzybów po deszczu (staruszek, kobieta i coś tam jeszcze). Na takiej samej zasadzie jak nie przeszkadza mi fakt, że przez długi czas strój jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci, Spider-Mana, nosił jego zaciekły wróg.

Najważniejsze aby historie pisane z tymi bohaterami były najzwyczajniej w świecie dobre, a ich lektura stanowiła dla nas przyjemność.

No i tyle ode mnie.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 04, 2017, 09:20:31 am »
Najważniejsze aby historie pisane z tymi bohaterami były najzwyczajniej w świecie dobre, a ich lektura stanowiła dla nas przyjemność.


That pretty much sums it up.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 04, 2017, 09:51:43 am »
Iron Man - czarnoskórą kobietą (tak na marginesie w zbroi Iron Mana występował już Murzyn i było to w latach 80-tych)
Riri Williams nie jest Iron Manem, nazywa się Iron Heart, a wydawana jest pod szyldem Iron Mana. Tu jest pies pogrzebany. "Bohaterka" uzurpuje sobie prawo do tytułu Iron Mana zupełnie jakby sam Marvel nie wierzył, że jest w stanie uciągnąć własną serię. Rhodey po 10 latach podszywania za Iron Mana dostał własną serię i tytuł War Machine.


Marvel perfidnie wciska ludziom coś czego nie chcą pod nazwą czegoś co dobrze znają i ufają.

Offline laf

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 04, 2017, 10:05:23 am »
Tu jest pies pogrzebany. "Bohaterka" uzurpuje sobie prawo do tytułu Iron Mana zupełnie jakby sam Marvel nie wierzył, że jest w stanie uciągnąć własną serię.
Marvel perfidnie wciska ludziom coś czego nie chcą pod nazwą czegoś co dobrze znają i ufają.
Nie znam za bardzo zawiłości komiksowego biznesu i nie jestem na bieżąco z tym co proponuje dwójka największych amerykańskich komiksowych graczy (z Marvel NOW nie przeczytałem jeszcze NIC, a za Nowe DC na poważnie wziąłem się dopiero w zeszłym miesiącu). Ja po prostu czytuję od czasu do czasu wydawane przez nich komiksy. Ale taka refleksja mnie naszła po Twoim poście - czy DC nie robi tego samego wrzucając do różnych tytułów słowo "Batman" i wciskając tę postać na wszelką możliwą okładkę?
Żeby było jasne - nie bronię Marvela. Staram się po prostu obiektywnie spojrzeć na zagrywki stosowane przez oba wydawnictwa.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 04, 2017, 10:13:09 am »
Jaki ten Marvel zły i w ogóle, wciska nam coś czego nie chcemy i jeszcze pewnie sami tracą $ na tym  :doubt:







Search for Tony Stark hmmmm to jest jednak opowieść o Tonym czy o Riri ?


No cóż pewnie ktoś się w Marvelu pomylił nadając taki tytuł.

 

anything