trawa

Autor Wątek: Marvel Legacy  (Przeczytany 55169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 28, 2017, 09:25:37 am »
Doctor Strange #381. Się dzieje. Gabiriel Walta to nie Bachalo, ale przyklaskuję. A Donny Cates, który ma teraz sporo pisać dla firmy (podmiana na wyłączność z Bendisem, ha!) żartem finałowym zeszytu zdobył me psie serce. Magia niby przygaszona, ale, się okazuje, płonie jasno i zachwyca. Tego Marvela z listy zakupów nie skreślam.


przeczytaj nowego Thanosa Catesa. bardzo ciekawa jazda :)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 29, 2017, 07:53:02 pm »

Szukałem tego rodzaju zachęty. Dziękuję.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Antari

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 25, 2018, 10:37:11 am »
MARVEL LEGACY DELUXE HC

Wczoraj miałem okazję zapoznać się z tym albumem. Zamysł przy tworzeniu one-shota Legacy był taki aby powtórzyć sukces DC: Rebirth, który zgrabnie celebrował wieloletni dorobek DC i był przede wszystkim inteligentnym puszczeniem oka do fanów ale i przystępnym wprowadzeniem do świata DC dla nowicjuszy. W przypadku Legacy udało się to połowicznie.

#1 przedstawiający historię Avengers 1 000 000 bc autorstwa Aarona jest świetny. Widzimy tutaj bodajże pierwszą grupę Avengers, która ładnie wpisuje się w wątek dziedzictwa a także współczesną historię, mamy tu także kosmiczną mitologię Marvela w postaci zagrożenia ze storny Celestiali. Trochę mało miejsca zostało poświęcone tej grupie, bo akcja szybko przenosi się do czasów współczesnych. Zeszyt kończy się równie szybko jak się zaczął.

Dalej mamy tzw. MARVEL LEGACY PRIMER PAGES, które tak naprawdę nie wiem do kogo są adresowane. Są to krótkie komiksy przytaczające najważniejsze fakty z życia najważniejszych postaci Marvela. W teorii są to wprowadzenia do aktualnie wydawanych serii przez Marvela. W praktyce dla osoby, która mniej więcej ogarnia to wszystko to ogromna strata czasu. Dla nowicjuszy również średnio przydatne - masa spoilerów, która skutecznie zniszczy radość z lektury wcześniejszych komiksów. Do kogo jest to więc adresowane?

FOOM MAGAZINE, klika artykułów podających ciekawe fakty z historii Marvela, trochę wywiadów z twórcami. Średnio interesujące moim zdaniem. Na koniec galeria okładek.

Ogółem ocena mocno średnia, skok na kasę i odradzam zakup tego albumu. Lepiej kupić #1, który jest jakąś tam ciekawostką. Gdyby chociaż rozpisali Legacy na 4 zeszyty i pociągnęli historię Avengers 1 000 000 bc dalej... mogło by być bardzo dobrze.

Offline Archie

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 25, 2018, 10:48:04 am »
Watek Avengers 1 000 000 B.C. będzie kontynuowany w "Avengers #1" Aarona (maj).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 25, 2018, 11:27:21 am »
Aaron będzie pisał Avengers  :smile: Wiadomo jaki będzie skład?

Offline Murazor

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 25, 2018, 11:33:28 am »
Strzelam, że taki jak bogi dodał:
Heh i mamy kolejny restart w Marvelu


Offline Antari

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 25, 2018, 12:01:53 pm »
Watek Avengers 1 000 000 B.C. będzie kontynuowany w "Avengers #1" Aarona (maj).

Oczami wyobraźni już widzę przyszły omnibus z runem Aarona gdzie Legacy #1 będzie go otwierał.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 25, 2018, 12:28:42 pm »
Co to za Ghost Rider za Iron Manem?

Offline Antari

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 25, 2018, 12:42:51 pm »
Co to za Ghost Rider za Iron Manem?

Roberto Reyes - ten z NOW!

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 25, 2018, 01:43:10 pm »
Roberto Reyes - ten z NOW!
Kurzczę a wydawało mi się że wraca ktoś z motorem  :doubt: Ten mi nie podszedł całkowicie.

Offline SawiK

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 25, 2018, 02:09:02 pm »
Heh ile inicjatywa Legacy przetrwała 6-7 miesiecy? Niedługo Marvel będzie się resetować co kwartał  :lol:

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 25, 2018, 07:28:55 pm »
SawiK, rzuć uchem na najnowsze Comics Weekly.

Offline sum41

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 25, 2018, 07:38:23 pm »
Ich się coraz gorzej słucha jak 3 starych  tetrykow którzy kiedyś mieli  zabawę z czytania komiksów  a dziś nic im nie pasuje, choć o tym burdelu w Marvelu już wspominałem  Z 2 lata temu to twierdzili że Marvel the best.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 25, 2018, 08:57:36 pm »
Dlatego ja słucham całości tylko, gdy mam za dużo czasu.

Offline sum41

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 26, 2018, 07:00:38 am »
Fajne podejście   :badgrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?