trawa

Autor Wątek: Marvel Legacy  (Przeczytany 55174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Marvel Legacy
« dnia: Lipiec 01, 2017, 09:02:01 am »
Marvel znowu to robi - wydawnictwo szykuje KOLEJNY relaunch swojej linii komiksowej. Nie mogę zliczyć która to inicjatywa tego typu w ostatnich latach. W każdym razie pomyślałem, że warto założyć osobny wątek poświęcony temuż.

"Marvel Legacy" pod wieloma względami ma być powrotem do korzeni, jak określił to Joe Quesada. W przeciwieństwie do poprzednich inicjatyw, takich jak Marvel NOW!, skupiających się na przedstawieniu nowszej i młodszej generacji super-herosów, Dom Pomysłów postanowił postawić na postacie, którzy wszyscy znają i kochają. Skojarzenia z konkurencyjnych "Rebirth" nasuwają się same, choć gwoli ścisłości trzeba przyznać, że Marvel regularnie przechodzi swój renesans we własnym styuli. Sytuacja "Legacy" z startującym po zakończeniu "Secret Empire" przypomina nieco początek "Heroic Age", które nastało po "Dark Reign".


Wszystko rozpocznie się we wrześniu, gdy okaże się 50-stronnicowy one-shot zatytułowany "Marvel Legacy" #1 napisany przez Jasona Aarona i z rysunkami Esad Ribica. Posłuży on za przygotowanie sceny na powrót ukochanych filarów świata Marvela. O jakie filary chodzi (Tony Stark? Bruce Banner? Steve Rogers? Oryginalny Thor?) rzecz jasna na zdradzono.

To nie jest zwykła lekcja historii - zapowiada Tom Brevoort komentując wydanie "Marvel Legacy" #1. Żaden bohater i żadna marka nie pozostaną nietknięci przez to, co przygotowali Jason z Esadem - dodaje Axel Alonso, zapowiadając, że nowa inicjatywa zmieni cały rynek komiksowy.

Odważna deklaracja. Trochę więcej o "Legacy" pisałem tu


http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2017/06/2333-trans-atlantyk-392.html


a całkiem niedawno pojawił się pełen line-up serii i tytułów historii, ale głupi jestem i nie umiem wkleić obrazków, więc wrzucam drugiego linka:


http://www.facebook.com/kolorowezeszyty/posts/1385527944866146


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:30:41 am »
Wiele serii kontynuowanych więc to taki wielki relunch jak All-New All-Diffenrent nie jest. Dobrze, że nie zaczynają znowu od ''jedynek'' i lecą dalej z numeracją a te monstrualne numery zeszytów ikonicznych serii mi nie przeszkadzają ale słyszałem dużo zarzutów, że będzie łatwo się pogubić

Najbardziej zaciekawiło mnie Death of Thor, Spectacular Spider-Man za kratkami i Punisher jako War Machine.

Mam nadzieje, że dostaniemy od Egmontu całą sagę Thora od Aarona. God of Thunder, Thor, Thors, Mighty Thor, Unworthy Thor i Death of Thor

A i w tym One-Shotcie Marvel Legacy na końcu ma się pojawić coś co rozgrzeje internety. Jakiś mindf**k. Dużo osób stawia na powrót F4. Thing i Torch dostaną własną serię a może jeszcze ukrywają właśnie serię F4 ;)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2017, 12:43:22 pm »
Wiadomo coś czy Slott zostaje przy pająku?
Oby nie  :smile:

edit: zostaje  :sad:

te monstrualne numery zeszytów ikonicznych serii mi nie przeszkadzają ale słyszałem dużo zarzutów, że będzie łatwo się pogubić
Na zbiorczych będzie od jedynki  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 07:42:37 pm wysłana przez JanT »

Offline Julek_

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2017, 06:13:03 pm »
Wiele serii kontynuowanych więc to taki wielki relunch jak All-New All-Diffenrent nie jest. Dobrze, że nie zaczynają znowu od ''jedynek'' i lecą dalej z numeracją a te monstrualne numery zeszytów ikonicznych serii mi nie przeszkadzają ale słyszałem dużo zarzutów, że będzie łatwo się pogubić

W zasadzie ANAD też nie było jakimś mega-relaunchem, a zmian w Legacy ma być sporo - generalnie wydaje mi się, że to podobny kaliber. Sam znowu Falconem, Jane (prawdopodobnie) oddaje Mjolnir Thorowi, Punisher w zbroi War Machine`a no i dowiemy się co ze Steve`m. Wśród Iron-Manów też sporo się może dziać, bo Tony ma wrócić do swojej ikonicznej roli.



A i w tym One-Shotcie Marvel Legacy na końcu ma się pojawić coś co rozgrzeje internety. Jakiś mindf**k. Dużo osób stawia na powrót F4. Thing i Torch dostaną własną serię a może jeszcze ukrywają właśnie serię F4 ;)

Gadanie :) Będą Ci Avengers 1000000000000 BC i tyle.

Offline Gashu

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2017, 07:04:18 pm »
Liczyłem,że przy okazji "powrotu do korzeni" anulują niesławny "One more day" i przywrócą jedyną, słuszną linię czasową Pająk-mana. Niestety, póki co, ani słowa o tym :/
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Garf

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2017, 02:35:15 am »
Nie jestem pewien, czy dobrze odczytuję delikatne sugestie poczynione przez Dana Slotta w tych postach sprzed kilku miesięcy, ale wydaje mi się, że to niestety niezbyt prawdopodobne  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Pan

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2017, 10:02:41 am »
 dodaje Axel Alonso, zapowiadając, że nowa inicjatywa zmieni cały rynek komiksowy.

Chyba się zesikam ze śmiechu, Marvel obecnie wydaje komiksy tylko i wyłącznie pod swoje filmy inaczej by nie zarobił tymi swoimi seriami które są kasowane po kilku numerach.

Offline Gazza

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2017, 09:07:52 am »
Jak słyszę o tych kolejnych "niepowtarzalnych" i "zmieniających wszystko" planach Marvel'a to tylko umacniam się w przekonaniu, że przerzucenie środków finansowych na inne (mniej trykotowe) komiksy to był strzał w dziesiątkę.

To już staje się żałosne...

Dobrze nakreślił skalę niedorzeczności Oskar "komiksomianiak" Rogowski w swoim ostatnim video-komentarzu:

Offline Archie

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2017, 11:45:38 am »
Nie jestem pewien, czy dobrze odczytuję delikatne sugestie poczynione przez Dana Slotta w tych postach sprzed kilku miesięcy, ale wydaje mi się, że to niestety niezbyt prawdopodobne  :wink:
Już się wycofywali okrakiem z Clone Sagi, najpierw wrócił Kaine, teraz wrócił Scarlet Spider. Skończą się oficjalnie pomysły (po jakości głównej serii widać, że skończyły się lata temu), hajsu zacznie brakować jeszcze bardziej to i małżeństwo wróci.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2017, 07:20:34 am »
Jak wrażenia po one-shotcie Marvel Legacy? Czytał ktoś już?

Offline amsterdream

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2017, 09:24:39 pm »
Czytał. Marvel znowu mnie oszukał. Na okładce klasyczne postacie a w komiksie dalej pierwsze skrzypce gra nowa święta trójca Marvela - Jane, Falcon i Sriri. Komiks jest jednym wielkim teaserem nadchodzących wydarzeń, które kompletnie mnie nie obchodzą. Brakuje tu jakiegoś wątku przewodniego. Tam gdzie Rebirth był listem miłosnym Geoffa Johnsa do czytelników DC, zgłębiającym wszystkie błędy N52 i próbującym je naprawić, tak Legacy nie wiem czym tak naprawdę było. Chcecie powrotu klasycznych postaci? To macie tu Wolverine, teraz będziecie mieli czterech :lol: . Dla mnie nie ma tu żadnego powrotu dziedzictwa, to dalej jest SJW Marvel.


Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2017, 02:01:39 pm »
Tutaj trochę o Lagacy:


SJW Marvel a rynek komiksowy w USA (91% spadek sprzedaży IDW po ostrym skrecie w lewo za Marvelem):


Śmierć serii GI Joe z IDW po skandalicznej wypowiedzi scenarzysty nt. 9.11:


Kimiksy są martwe:


SJW Marvel wykańcza sklepy komiksowe w USA:


Ogólnie polecam przejrzeć cały kanał Divercity&Comics bo facet pracował w amerykańskim komiksowie i ma wiele kontaktów z ludźmi tam pracującymi (zarówno w Marvelu jak i DC). Dowiecie się prawdy o rzekomym sukcesie Ms. Marvel Kamali Kebab i jej autorce cosplayerowej muzumance. Polecam również bliźniaczy kanał Splatto del Gato. Warto też przejrzeć Just Some Guy, Nerkish, Duglas Ernst i Captain Cumings.


A bonusowo Mark Waid to kawał gnoja:
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2017, 02:10:09 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Nawimar

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 03, 2017, 02:53:25 pm »
Amsterdream: "Chcecie powrotu klasycznych postaci? To macie tu Wolverine, teraz będziecie mieli czterech :lol:"

 Dzięki za ostrzeżenie. Wygląda na to, że Odrodzenie DC to zdecydowanie lepsza opcja.

Offline Ryba2111

Odp: Marvel Legacy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 03, 2017, 03:01:25 pm »
Nie no... typ z tych linków powyżej to jakaś grubsza prowokacja. Ja rozumiem poglądy, przekonania, ale on pewnie nie może normalnie funkcjonować z powodu swojego zacietrzewienia w sprawie SJW.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other