Autor Wątek: PMP - darmowe wydanie  (Przeczytany 17420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

PMP - darmowe wydanie
« dnia: Maj 26, 2017, 08:50:24 am »

Temat o komiksie Polska Mistrzem Polski wydanym na FKW 2017

Mam cichą nadzieję, że w przyszłym roku Festiwal Komiksowa Warszawa się odbędzie, choć może być to nieco utrudnione:

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-25/stoleczny-ratusz-wycofuje-dotacje-na-festiwal-komiksowa-warszawa-w-jednym-z-komiksow-byly-wulgaryzmy/

Coś mi się wydaje, że dzisiaj we "Wiadomościach" będzie o komiksach...

http://niezlomni.com/kpia-polskiej-wiary-patriotyzmu-zachowania-wygladu-dostali-dofinansowanie-wladz-warszawy/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2017, 06:29:03 pm wysłana przez graves »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline chch

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2017, 09:25:32 am »
Cytuj
"Oświadczamy, że nie znaliśmy wcześniej treści zawartych w komiksie +Polska mistrzem Polski+. Po zapoznaniu się z wydawnictwem jednoznacznie stwierdziliśmy, że nie akceptujemy jego treści

Ciekawe na jakiej podstawie przyznali dofinansowanie, skoro nie znali treści...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2017, 09:51:23 am »
Ciekawe na jakiej podstawie przyznali dofinansowanie, skoro nie znali treści...
Ratusz mistrzem Polski!
Przecież to były przedruki, powszechnie dostępne także w Internecie. A tego typu żałosne decyzje, jak cofnięcie trzyletniego finansowania (pozwalającego na zapraszanie poważnych gości z dłuższym wyprzedzeniem czasowym), mogliby jednak zostawić dla decydentów "dobrej zmiany".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline isteklistek

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2017, 09:52:15 am »
Wydaje mi się, że nie zna się treści w takich projektach. We wniosku zazwyczaj się pisze, co się z organizuje, podpiera się to jakimś uzasadnieniem, że będzie to promocja tego, czy tamtego za pomocą festiwali, komiksu, panelów itp itp.

Offline starcek

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2017, 10:01:23 am »
W oświadczeniu napisali, że dofinansowanie dotyczyło Festiwalu jako całości, a nie tej konkretnej publikacji.
W umowie pewnie był oblig, że wszelkie druki powinny być opatrzone stosowną informacją o udziale miasta i stąd ten atak na UM.
A że mamy urzędników, jakich mamy, no to są efekty.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Ryba2111

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2017, 10:33:57 am »
Władza reakcyjna. Nie wiemy co, gdzie i jak, ale źle piszą to musimy coś z tym zrobić. Jestem zszokowany takim obrotem sprawy. Satyryczny komiks okazał się przyczyną sporu i irracjonalnych decyzji.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Nawimar

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2017, 10:38:33 am »
Biorąc pod uwagę ekipę, którą otacza się Gronkowiec-Tango nie zdziwiłbym się gdyby sfinansowanie tej akurat publikacji odbyło się całkowicie świadomie. Gwoli ścisłości chętnie bym „przytulił” zbiorcze, pełne wydanie „PMP” (oczywiście jako publikacji nie dotowanej). Jest to przecież zapis specyficznej mentalności, a zatem zjawisko ciekawe samo w sobie. No i do tego profesjonalnie rozrysowane. Może któryś z wydawców faktycznie się skusi. Póki jeszcze Agora dycha mogłaby to wydać.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2017, 10:40:04 am »
Kontrowersje wywołał m.in. rysunek, na którym grupa ogolonych na łyso mężczyzn w koszulkach z "kotwicą" - znakiem Polski Walczącej - wznosi toast "za poległych", a także wulgaryzmy, jakie pojawiają się w treści komiksu autorstwa Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego. Komiks można było otrzymać podczas Warszawskich Targów Książki i festiwalu Komiksowa Warszawa.


to bardzo ciekawe. Bo sobie przejrzałem publikację.
1.Ogoleni na łyso mężczyźni, wśród których ten wypowiadający "za poległych" trzyma rękę na koledze, który właśnie poległ w piciu.
2.Wulgaryzmy - naliczyłem dwa słowa, które można byłoby za nie uznać -  na pasku z dwoma łysymi którzy uzupełniają hasło "Gender...." i jest tam słowo "ch*j" i "3,14zda" (To w końcu jak piszemy? "ch*j" czy "3,14zda"?)... toć okropne wulgaryzmy!
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Koalar

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2017, 11:14:17 am »
Głupi urząd, ale po huncwota kusić los i wydawać z takiej okazji kontrowersyjny komiks? Wydawanie za czyjąś kasę komiksu, który może temu komuś nabruździć, uważam za, hm, niezbyt przemyślane.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2017, 11:18:01 am »
Sorry, jeżeli ten komiks kogoś obraża to mówimy o ludziach, którzy chcą być obrażani non-stop przez cokolwiek i obrażają się o cokolwiek. Jak to stało w "You can't bring me down"?


"And if I offended you, oh I'm sorry but maybe you needed to be offended. But here's my apology and one more thing... F### you!"


Taaa, zawsze adekwatne.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 11:58:30 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2017, 11:27:24 am »
Najfajniejsze że zaraz komiks urośnie do miana pozycji kultowej, dzieło wyklęte i na rynku wtórnym będzie chodzić za krocie.

Offline Ryba2111

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2017, 11:40:01 am »
Dobrze, że mam dwa egzemplarze :cool:  Nareszcie bogactwo.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Kokosz

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2017, 11:43:07 am »
Miłośnicy dobrej zmiany krytykują urzędników za obcięcie dotacji, bo w treści komiksu coś się tym urzędnikom nie spodobało...

Mrożek by tego nie wymyślił.

Zawsze jak już sądzę, że właśnie widziałem szczyt hipokryzji, po jakimś czasie okazuje się, że to tylko pagórek.

Offline rzem

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2017, 11:45:48 am »
Była już kilka lat temu podobna awantura przy okazji komiksu o Szopenie, prawda? Można było zachować się z większą przewidywalnością.

Offline robbirob

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2017, 11:46:41 am »
Miłośnicy dobrej zmiany krytykują urzędników za obcięcie dotacji, bo w treści komiksu coś się tym urzędnikom nie spodobało...

Mrożek by tego nie wymyślił.

Zawsze jak już sądzę, że właśnie widziałem szczyt hipokryzji, po jakimś czasie okazuje się, że to tylko pagórek.
Celne!