trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 630037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2700 dnia: Styczeń 10, 2019, 12:12:19 pm »
Chodziło mi o wszystko: Marvel i DC. Uwielbiam patrzeć na Twoje zbiory  :biggrin:

Offline Damballa

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2701 dnia: Styczeń 10, 2019, 07:38:49 pm »
Dzięki jeszcze raz wszystkim!
Staram się, żeby na półkach było różnorodnie.
Deadpool poleci, jak tylko dorwę jakąś fajną figurkę Hulka.
Tak, tak, miejsca nie przybywa, a wolę mieć wszystko pod ręką ;-)
Jeszcze tylko pochwalę się, że zdecydowana większość mojej kolekcji, zebrana dzięki:
bonito - większość ogólnodostępnych polskich,
gildia - ostatnio mniej, ale nadal wiernego klienta mają we mnie,
multiversum - praktycznie prawie wszystko co u nas nie wydali.
Wszystkim ludziom, odpowiedzialnym za powyższe sklepy, dzięki za waszą pracę!

Offline bevulf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2702 dnia: Styczeń 11, 2019, 03:46:19 pm »
Damballa gratulacje potężnych zbiorów - masz nieziemski majątek na półkach :) szczególnie zazdraszczam i tym bardziej gratuluję półki z Hulkami - widok raczej niecodzienny wśród fanów komiksu w Polsce gdyż ta postać u nas nie cieszy się dużą popularnością choć nie wiem czemu. Będę nadganiał Cię w tym temacie :)

Offline Damballa

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2703 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:44:45 pm »
Dzięki! A jeszcze trochę mam w zeszytach. Jest, trochę tego, sporo mi nadal brakuje, ale to zbieranie na lata, bo wiele z lat 70 jest mocno niedostępne w wydaniach zbiorczych.

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2704 dnia: Styczeń 11, 2019, 11:57:50 pm »
Knight Models robią świetną figurkę Hulka w skali 35mm, ładnie pomalujesz i będzie akurat- po złożeniu to ok.7cm wysokości.

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2705 dnia: Styczeń 13, 2019, 05:19:35 pm »
Zakupy z grudnia 2018 + zaległe rzeczy z ubiegłego roku. Zdobyłem wariant Acuny z Thora (pierwsze pojawienie się Necrosword, ratio 1:50), wariant Dell'Otto do ASM #17.1 (ratio 1:25), wariant Landa do Edge of Spider-Verse #5 (pierwsze pojawienie się Peni Parker i SP//dr, ratio 1:25), drugi już egzemplarz Dell'Otto do Spider-Men II, dokupiłem brakujące warianty do serii Venom: Space Knight, zebrałem również wszystkie do serii Carnage z 2015 (na zdjęciu 1:25 w wykonaniu Perkinsa), Black Panther Robinsona z ratio 1:25, kolejny Ramos do Klausa (tym razem wersja kolorowa), Vision z serii Marvel 92 i tak dalej i tak dalej :wink: Bardzo się cieszę z tych zakupów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2019, 05:46:26 pm wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Damballa

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2706 dnia: Styczeń 13, 2019, 07:50:25 pm »
Przepiękne zbiory! Zawsze miło popatrzeć na Twoją wrzutkę, bo dość zbieżna z moim gustem :-)

Offline Gazza

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2707 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:24:21 am »
szczególnie zazdraszczam i tym bardziej gratuluję półki z Hulkami - widok raczej niecodzienny wśród fanów komiksu w Polsce gdyż ta postać u nas nie cieszy się dużą popularnością choć nie wiem czemu.
Skąd ta opinia? Serio pytam.

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2708 dnia: Styczeń 14, 2019, 11:21:56 pm »
Gazza- ja też mam czasem wrażenie, że Hulk jest - oczywiście, niezasłużenie :)- raczej mniej popularny... bidak  doczekał się poza komiksami z kolekcji raczej niewielu wydanych zbiorów, poza kolekcją nie ukazała się też SheHulk... Oczywiście , czuję się pokrzywdzony tak mizerną obecnością tych gierojów na polskim rynku, ale...

Ale nie po to zajrzałem, tylko żeby się pochwalić  :lol: , że dziś dotarł do mnie omnibus slottowsko-allredowskiego Silver Surfera. Zamawiałem w MVRSM, komiks dotarł w folijce, bez żadnych przykrych uszkodzeń, i prezentuje się bardzo okazale.
Musiałem się tym njusem pochwalić, mimo braku fotek, bo mnie roznosi :) Kliknijcież i cieszcie oczęta-


Offline bevulf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2709 dnia: Styczeń 14, 2019, 11:25:25 pm »
Skąd ta opinia? Serio pytam.


porównując ilość wydanych w polsce komiksów z hulkiem w stosunku do pozostałych wydanych komiksów z innymi bohaterami marvela (z powiedzmy 'czołówki' - iron man, spider-man, wolverine, deadpool itd.) jasno pokazuje, że ten bohater nie cieszy się tak dużą popularnością. Nie widze po wydanych w 2018 roku oraz w planach takiego egmontu na 2019 jakiejkolwiek wzmianki o hulku. Gdyby rzeczywiście był popularny to zapewne wydawcy (egmont, mucha) sięgaliby po "zielone" komiksy częsciej i chętniej a tak wypada on bardzo blado na tle innych. Osobiście tego nie rozumiem, ale o gustach sie nie dyskutuje przecież ;) Sam sięgnąlbym z wielka checia po wiele komiksów z hulkiem w polskim wydaniu zamiast połowy tego co zostalo wydane ze stajni marvela w Polsce.

Offline laf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2710 dnia: Styczeń 15, 2019, 06:56:43 am »

(z powiedzmy 'czołówki' - iron man
A co z solowym Iron Manem wyszło ostatnio, oczywiście poza kolekcjami i dawno zapomnianym Mega Marvelem z TM-Semic? Ja kojarzę tylko Pięć koszmarów od Muchy i tie-in do Grzechu Pierworodnego, który to tytuł Iron Man dzielił właśnie z Hulkiem. To też raptem niewiele.

Offline Gazza

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2711 dnia: Styczeń 15, 2019, 09:13:33 am »
Zrobił się offtop ale cóż...jeśli ilość wydanych pozycji z danym bohaterem jest wyznacznikiem popularności danej postaci wśród czytelników to wymiękam z tej dyskusji...  :roll:

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2712 dnia: Styczeń 15, 2019, 10:00:05 am »
Oczywiście że jest wyznacznikiem. Nie jedynym ale dość istotnym. Skąd nowe pokolenie wchodzące w komiksy ma polubić Hulka skoro na jeden komiks z Hulkiem wychodzi 20 innych z innymi postaciami, których staje się fanem.

Offline Gazza

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2713 dnia: Styczeń 15, 2019, 11:55:57 am »
Aha, czyli to, że Egmont (pomijam kolekcje i Mandragorę) wydał jeden album z solowym Hulkiem oznacza brak zainteresowania tą postacią? Nieźle, ciekawy tok rozumowania...
Jeśli ktokolwiek mógłby wypowiedzieć się na ten temat to celowałbym raczej w Atom albo MVM - widząc choćby co forumowicze mają na półkach o popularność jakiejkolwiek niewydawanej w PL postaci pytałbym dystrybutorów oryginałów.
Stąd moje pytanie - na podstawie czego ten osąd?
Ja uwielbiam Bannera/Hulka, ba gros innych niewydawanych zbyt obficie postaci (Green Lantern etc) ale daleki jestem od głoszenia niskiej bądź wysokiej poczytności na podstawie tego co ktoś łaskawie wydał lub nie.

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2714 dnia: Styczeń 15, 2019, 01:25:40 pm »
Co prawda mi to wisi, która postać w Polsce jest najpopularniejsza ale skoro już wlazłem w dyskusje - jakimi kryteria popularności ty byś zastosował?

 

anything