trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 629992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2610 dnia: Listopad 30, 2018, 03:52:04 pm »
Dawno się nie pokazywałem, to czas braki nadrobić. Skromna objętościowo paczucha od Atomu, z perełkami w tle:



Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2611 dnia: Listopad 30, 2018, 04:52:27 pm »
@gobender- aaaa, tera rozumim ;)

@ltachi- jak zawsze cenię sobie twe nabytki.

Groźnie brzmiący Saladyn Ahmed dobrze pisze? Pierwszy raz stykam się z tym nazwiskiem.

Offline Prezes1

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2612 dnia: Grudzień 01, 2018, 02:39:31 pm »
Uncanny X-Men Vol.1
rząd1: #333, #337, #355, #356, #357, #358, #359
rząd2: #361, #363, #365, #372, #373, #380, #381
rząd3: #382, #384, #385, #387, #388, #389, #392
rząd4: #393, #394, #436, #469, #506, #508, #510 i #511


rząd1: #475, #476, #477, #478, #479, #480
rząd2: #481, #482, #483, #484, #485

Offline starcek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2613 dnia: Grudzień 01, 2018, 06:05:51 pm »

Konieczna reorganizacja, zaraz będę upychać Conany..


- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2614 dnia: Grudzień 01, 2018, 06:14:17 pm »
Fajne grubaski!

Offline mappy

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2615 dnia: Grudzień 01, 2018, 07:27:47 pm »
Jestem fanem grubasów więc cieszy moje oczy te zdjęcie :biggrin:
Świetny slipcase w Nowej granicy!

Offline starcek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2616 dnia: Grudzień 01, 2018, 09:24:01 pm »
A dziękować za dobre słowa. Po Conanach jeszcze tylko jeden Absolute dostawię i temat grubasków będzie zamknięty.  :smile:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2617 dnia: Grudzień 01, 2018, 11:57:29 pm »
Staaaarcek...Człowieku, ile dobra...i nawet gusta mamy podobne :) No może poza incalozą...
Nawet nie wiedziałem, że Larsonowi taką łądną edycję zrobili. Mógłbyś pokazać, jak etui się prezentuje...i jak okładka...i w ogóle :lol:


Czysta zazdrość w szybkim tempie opanowuje mój organizm.

Offline starcek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2618 dnia: Grudzień 02, 2018, 01:43:14 pm »
A proszę.

Całość Far Side ułożona chronologicznie, co rok przedmowa autora.
Używka HC z allegro za naprawdę śmieszne pieniądze - głupi fart.  :cool:




Zobacz całą galerię



Z Incalem zastanawiam co dalej. Może kupię wydanie rozszerzone, a ta całość z etui pójdzie w świat?
Akurat byłoby miejsce na to, co już tam ma dojść. Ale to dopiero w styczniu.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2619 dnia: Grudzień 02, 2018, 02:39:18 pm »
Rewelacja.
Dzięki wielkie. No i żal, że nie wiedziałem o tej edycji przed wysłaniem listów do Mikołaja...

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2620 dnia: Grudzień 06, 2018, 08:05:17 pm »
Ostatnie paczki z MVM, Amazonu i odbiór zaległości z Atomu (b. fajny stacjonarny sklep otwarli - jasny, przestrzenny, w dobrej lokalizacji. Jeśli odwiedzacie Kraków polecam, bardzo blisko dworca).Większość mangowa klasyka, alternatywa + kolejne odcinki serii, które zbieram. Rysunki Tima Sale bez kolorów są jeszcze lepsze niż z. Balans czerni/bieli i zaczernianie odpowiednich elementów na potrzeby kompozycji jest wspaniałe. Świetna szkoła komiksu. Zresztą z tego samego powodu kupiłem też ostatnio cz-b. Bone w oryginale, które już odłożyłem gdzieś na półkę. Tillie Walden <3 Flash Gordon głównie ze względu na rysunki 'Doca' Shanera. Tom zbierające dodatkowe historie ze świata Ality, które nie wyszły wcześniej w tomikach. Szkoda, że wywiady z autorem są w tomie 5 nowego wydania :/ Z DD Millera pozostał mi jeszcze Man Without Fear do kupienia. Miałem sobie odpuścić, ale po przeglądnięciu wydania w sklepie pewnie i tak kiedyś kupię. Le Cid bo podobają mi się rysunki A. H. Palaciosa i nastrojowe kolory. Eternal to krótka opowieść o wikińskiej tarczowniczce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2018, 08:08:42 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2621 dnia: Grudzień 06, 2018, 08:28:18 pm »
Tradycyjnie inspirująca wrzuta. Powiedziałbyś słówko o I am a hero? 

No i jestem ciekaw Twojej opinii o  ON A SUNBEAM! To się niepozornie, i nawet trochę irytująco zaczyna, ale ostatecznie, to jeden z oryginalniejszych komiksów jaki ostatnio czytałem.

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2622 dnia: Grudzień 06, 2018, 09:20:57 pm »
I am hero to manga o zombie. Zaczyna się bardzo ciekawie, bo bohater ma problemy psychiczne i zdaje się być niezbyt wiarygodnym narratorem. Poza tym jako jedyny ma broń (bo to Japonia, a nie USA) z której pod napięciem raczej nie potrafi skutecznie skorzystać. Stwierdza też, że nie czuje się głównym bohaterem własnego życia, czy jakoś tak i wydaje mi się, że w trakcie trwania komiksu powoli nim zostaje, ale na początku jest uroczo nieporadny w swoich działaniach. To raczej nie Walking Dead, gdzie co zeszyt praktycznie dzieje się coś ekscytującego. Czasem akcja potrafi się wlec niemiłosiernie. Dużo jest rysunków zniekształconych, tak jak zdjęcia robione obiektywami o niedużej ogniskowej, z bardzo szerokim kątem widzenia (tzw. rybie oko). To potęguje odrealnienie sytuacji. Zombie potem mutują w jakieś dziwne monstra. To na pewno ciekawe ujęcie tematyki zombie. Przynajmniej po tych 3 omnibusach z 8 jakie przeczytałem.

On a Sunbeam
jest bardzo fajne. Trochę przypomina japońskie sci-fi pisane przez kobiety (Moto Hagio, Keiko Takemiya). Mniejszy nacisk na technopie-rdolenie (tłumaczenie tych wszystkich fuzji kwantowych i że to lasery fotonowe jak strzelają to cośtam) i wybuchy w kosmosie, a na ludzi i relacje pomiędzy nimi. Trochę też humanistyczne podejście do sci-fi Lema mi przypomina. Może Ursulę Le Guin, ale w sumie tylko jedną książkę tej autorki czytałem. Jakby to było typowe sf autor zaraz wytłumaczyłby dlaczego są same kobiety, dlaczego nie muszą nosić skafandrów oraz czemu w kosmosie wiszą sobie jakieś struktury. A tutaj po prostu mamy świat, który jest jaki jest i bohaterki, które mają całkowicie normalne, ludzkie problemy oraz kameralne historie od których nie zależą losy świata. Fajne też jest, że nie wynikają one z ich nieheteronormatywności, która nie jest traktowana jako coś nazdwyczajnego. Tak jak reszta elementów świata i charakterów postaci po prostu występuje. No one cares. Napięcie generowane jest gdzie przez inne elementy narracji. Jakieś dwa tygodnie temu autorka była na mini-tournee po Europie. Niestety dowiedziałem się zbyt późno i byłem już rozpisany w pracy w ten dzień, bo skoczyłbym autokarem do Wiednia posłuchać co ma do powiedzenia. Ogólnie jestem pod wrażeniem dorobku pomimo młodego wieku i pewnie sprawdzę kolejne prace (Spinning na pewno).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2018, 09:24:29 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2623 dnia: Grudzień 06, 2018, 10:13:50 pm »
Jest dokładnie jak piszesz. Podobało mi się to wizjonerskie podejście, całkowicie pozbawione przymusu tłumaczenia się z czegokolwiek. Nawet rybki przyjąłem jako coś całkowicie naturalnego. :wink: No i to co mnie uwiodło to bardzo oryginalny świat, z jednej strony bardzo realny a jednak mocno oniryczny. Kosmos a jednak bardzo kameralny i trochę duszny.
To ponoć jej najlepszy komiks, ale też z pewnością sięgnę po wcześniejsze. Choć na pierwszy rzut chciałem bardziej End of Summer.

A co do mangi, dzięki za opis. Chyba spróbuję. Choć zombie to dla mnie temat, który mógłby nie istnieć, to rysunki wyglądają zachęcająco.

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2624 dnia: Grudzień 12, 2018, 11:07:26 am »
Nadrabianie zaległości z zeszytówkami. Dotarł WW#50 Frison, który z jakiegoś powodu był trudno dostępny i trochę zeszło zanim dojechał w dobrym stanie, bo za pierwszym razem się nie udało. Wariant Batgirl #27 też spotkał podobny los.


 

anything