Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 313197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

• Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
    • kzet.pl
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2625 dnia: Grudzień 06, 2018, 09:20:57 pm »
I am hero to manga o zombie. Zaczyna się bardzo ciekawie, bo bohater ma problemy psychiczne i zdaje się być niezbyt wiarygodnym narratorem. Poza tym jako jedyny ma broń (bo to Japonia, a nie USA) z której pod napięciem raczej nie potrafi skutecznie skorzystać. Stwierdza też, że nie czuje się głównym bohaterem własnego życia, czy jakoś tak i wydaje mi się, że w trakcie trwania komiksu powoli nim zostaje, ale na początku jest uroczo nieporadny w swoich działaniach. To raczej nie Walking Dead, gdzie co zeszyt praktycznie dzieje się coś ekscytującego. Czasem akcja potrafi się wlec niemiłosiernie. Dużo jest rysunków zniekształconych, tak jak zdjęcia robione obiektywami o niedużej ogniskowej, z bardzo szerokim kątem widzenia (tzw. rybie oko). To potęguje odrealnienie sytuacji. Zombie potem mutują w jakieś dziwne monstra. To na pewno ciekawe ujęcie tematyki zombie. Przynajmniej po tych 3 omnibusach z 8 jakie przeczytałem.

On a Sunbeam
jest bardzo fajne. Trochę przypomina japońskie sci-fi pisane przez kobiety (Moto Hagio, Keiko Takemiya). Mniejszy nacisk na technopie-rdolenie (tłumaczenie tych wszystkich fuzji kwantowych i że to lasery fotonowe jak strzelają to cośtam) i wybuchy w kosmosie, a na ludzi i relacje pomiędzy nimi. Trochę też humanistyczne podejście do sci-fi Lema mi przypomina. Może Ursulę Le Guin, ale w sumie tylko jedną książkę tej autorki czytałem. Jakby to było typowe sf autor zaraz wytłumaczyłby dlaczego są same kobiety, dlaczego nie muszą nosić skafandrów oraz czemu w kosmosie wiszą sobie jakieś struktury. A tutaj po prostu mamy świat, który jest jaki jest i bohaterki, które mają całkowicie normalne, ludzkie problemy oraz kameralne historie od których nie zależą losy świata. Fajne też jest, że nie wynikają one z ich nieheteronormatywności, która nie jest traktowana jako coś nazdwyczajnego. Tak jak reszta elementów świata i charakterów postaci po prostu występuje. No one cares. Napięcie generowane jest gdzie przez inne elementy narracji. Jakieś dwa tygodnie temu autorka była na mini-tournee po Europie. Niestety dowiedziałem się zbyt późno i byłem już rozpisany w pracy w ten dzień, bo skoczyłbym autokarem do Wiednia posłuchać co ma do powiedzenia. Ogólnie jestem pod wrażeniem dorobku pomimo młodego wieku i pewnie sprawdzę kolejne prace (Spinning na pewno).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2018, 09:24:29 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2626 dnia: Grudzień 06, 2018, 10:13:50 pm »
Jest dokładnie jak piszesz. Podobało mi się to wizjonerskie podejście, całkowicie pozbawione przymusu tłumaczenia się z czegokolwiek. Nawet rybki przyjąłem jako coś całkowicie naturalnego. :wink: No i to co mnie uwiodło to bardzo oryginalny świat, z jednej strony bardzo realny a jednak mocno oniryczny. Kosmos a jednak bardzo kameralny i trochę duszny.
To ponoć jej najlepszy komiks, ale też z pewnością sięgnę po wcześniejsze. Choć na pierwszy rzut chciałem bardziej End of Summer.

A co do mangi, dzięki za opis. Chyba spróbuję. Choć zombie to dla mnie temat, który mógłby nie istnieć, to rysunki wyglądają zachęcająco.

Offline isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2627 dnia: Grudzień 12, 2018, 11:07:26 am »
Nadrabianie zaległości z zeszytówkami. Dotarł WW#50 Frison, który z jakiegoś powodu był trudno dostępny i trochę zeszło zanim dojechał w dobrym stanie, bo za pierwszym razem się nie udało. Wariant Batgirl #27 też spotkał podobny los.

Offline OokamiG

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #2628 dnia: Grudzień 12, 2018, 12:23:52 pm »
Ta narzuta to już znak jakości :). Świetna wrzuta, dużo dobra.

Offline Gazza

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2629 dnia: Grudzień 12, 2018, 02:15:32 pm »
Nadrabianie zaległości z zeszytówkami. Dotarł WW#50 Frison, który z jakiegoś powodu był trudno dostępny i trochę zeszło zanim dojechał w dobrym stanie, bo za pierwszym razem się nie udało. Wariant Batgirl #27 też spotkał podobny los.
Ja mam od jakiegoś czasu regularnie, że raz na miesiąc/preorder jakiś zeszyt nie dociera do mnie z powodu defektów/dostępności i dopiero po jakimś czasie chłopaki z Atomu dosyłają zaległy tytuł. W przyszłotygodniowej dostawie spodziewam się (mam nadzieję), że dotrze widoczna na Twojej wrzutce Batgirl #28.
Dobry zakup ogólnie! Podoba mi się Twoja wierność DC! :smile:

Ta narzuta to już znak jakości :smile:
Taka rzekłbym rebirthowa... :wink:

Offline OokamiG

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #2630 dnia: Grudzień 14, 2018, 03:47:47 pm »
Kilka ostatnich zakupów i prezent w postaci Weekly Shonen Jump prosto z Japonii.

Offline gobender

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2631 dnia: Grudzień 14, 2018, 04:54:29 pm »
Przez pomyłkę było w innym wątku:

Offline vision2001

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2632 dnia: Grudzień 16, 2018, 01:19:21 pm »
Mikołaj czasem przychodzi wcześniej. Nawet do niegrzecznych dzieci.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2633 dnia: Grudzień 16, 2018, 01:52:51 pm »
Dwa grubasy do kolekcji.

]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0817ed5f2678.jpg
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline sum41

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2634 dnia: Grudzień 16, 2018, 02:16:02 pm »

Takie perelki rysunkowe to ja rozumiem, mam to w zeszytach  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline isteklistek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2635 dnia: Grudzień 16, 2018, 02:20:26 pm »
WW Pereza to wspaniały zakup :cool: , reszta pewnie też - nie mam to nie wiem.

Offline Ryba2111

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2636 dnia: Grudzień 16, 2018, 03:17:58 pm »
O kurde, ale zakupy panowie! Szacuneczek!

Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline vision2001

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2637 dnia: Grudzień 16, 2018, 08:05:09 pm »

O kurde, ale zakupy panowie! Szacuneczek!
Ja często patrząc na Wasze kolekcje zeszytówek to zazdraszam. Ale w życiu nie ma się wszystkiego (bo też i gdzie to pomieścić, a co mówić ile to wszystko kosztuje...).

Takie perelki rysunkowe to ja rozumiem, mam to w zeszytach
eSa i Batmana, czy również WW?

WW Pereza to wspaniały zakup :cool: , reszta pewnie też - nie mam to nie wiem.

O WW w wykonaniu Pereza dowiedziałem się przez WKKDC. Jak przeczytałem tę część od razu zapragnąłem poznać dalsze losy i tę serię. Teraz tylko czas znaleźć, by zasiąść do lektury...

Co do pozostałych tomów to jestem zaskoczony m.in. znacznym cofnięciem się w prezentowanych zeszytach w Knightfall #1 (chyba nawet do historii wcześniejszych niż w polskim Batmanie 6/94) oraz całkiem sprawnym pocięciem zeszytów w historiach dotyczących śmierci i powrotu eSa. Co jeszcze ciekawsze mam wcześniejszym omnibus z Doomsday'em, przez pogrzeb i Rządy Supermanów, które również nie zawierają kilku zeszytów z tego zaprezentowanego przeze mnie omnibusa. No i teraz omniaki lecą na kredzie, a ten wcześniejszy eS jest na takim papierze jakim były drukowane Semici. Sam nie wiem, który papier jest lepszy... ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Recoil

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #2638 dnia: Grudzień 16, 2018, 10:58:36 pm »
Te omnibusy to dla chłopaczka wychowanego na TM-S prawdziwe cuda na kiju...zwłaszcza Knightfall no i Doomsday - maybe someday  :wink:

Ze swojej strony mogę dodać, że faktycznie czasem Dziadek Mróz przychodzi nieco szybciej...

Powoli ale jednak zaczynam czuć "irracjonalną" potrzebę przeczytania tych wszystkich zebranych kilogramów  :cool:

Offline laf

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2639 dnia: Grudzień 17, 2018, 08:16:42 am »
Ze swojej strony mogę dodać, że faktycznie czasem Dziadek Mróz przychodzi nieco szybciej...
Vertigo rulez  :biggrin: . Daj znać jak Ci "Ludzie Północy" podejdą, bo ja ciągle jeszcze zastanawiam się nad zakupem.
Jednak mnie nie posłuchałeś i Detective Comics oraz Mroczny Rycerz z Nowego DC kupiłeś. Oj, nieładnie  :wink:
No i zaskoczony (pozytywnie) jestem tym Relaksem oraz Krukiem. Nie spodziewałem się, że mogą to być Twoje klimaty.

CUDO!!!!

Ja w końcu ogarnąłem całą swoją kolekcję i rękami swojej kobiety kupiłem regał Billy w Ikei. Jak tylko zrobię zdjęcia  (a mam nadzieję, że ogarnę to jeszcze przed zamknięciem forum  :wink: ) to podrzucę i się pochwalę  :cool:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2018, 08:19:58 am wysłana przez laf »