Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 629968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2550 dnia: Listopad 16, 2018, 03:13:13 pm »
House of Whispers i The Deaming - zostały z rozpędu z preordera, kolejnych zeszytów nie biorę, bo to dno :P
Serio aż tak źle?

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2551 dnia: Listopad 16, 2018, 03:22:24 pm »
Obiektywnie: nie wiem, może to jest/będzie super i może wszystkim się spodoba. (Oby)

Subiektywnie: rysunki w całym nowym universum tragiczne, a tych ostatnich zesztów nawet nie zamierzam czytać. ;)  Mam wrażenie jednego wielkiego odcinania kuponów i to wszytsko wydaje się zrobione mocno na siłę. O niebo bardziej niż Overture, które jeszcze jakoś tam w miarę fajnie się czytało. To natomiast odbieram jako bezwstydny marketingowy koncept: "Ok panowie, zobimy serię komiksów, i osadzimy je tu, tu i tu. No to do roboty." Tak zazwyczaj nie powstają fajne rzeczy. :)

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2552 dnia: Listopad 16, 2018, 03:23:07 pm »
Mnie też to zdanie smuci, czyli Sandman Universe jest tylko próbą zarobienia na przeszłości ?

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2553 dnia: Listopad 16, 2018, 03:24:54 pm »
Panowie tak jak mówię, trochę optymizmu. Ja naprawdę nie jestem wiadygodny, zwłaszcza w Vertigo. Nie lubię Swamp Thing i całej masy rzeczy, które uwielbiacie, więc nie ma co mnie słuchać. Serio. :smile:

Offline robbirob

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2554 dnia: Listopad 16, 2018, 03:26:53 pm »
To natomiast odbieram jako bezwstydny marketingowy koncept: "Ok panowie, zobimy serię komiksów, i osadzimy je tu, tu i tu. No to do roboty." Tak zazwyczaj nie powstają fajne rzeczy. :smile:
Też tak do tego podchodziłem jak tylko o tym pomyśle usłyszałem. Ale z drugiej strony jakiś cień nadziei był, że może coś ciekawego powstanie, że może mimo głupiego podejścia i odgórnego (czytaj redaktorskiego) zlecenia autorzy wykreują ciekawe rzeczy.
A Tu mi tu z grubej rury, że dno ... i ten cień nadziei zanikł :)

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2555 dnia: Listopad 16, 2018, 03:38:23 pm »
Ja naprawdę nie jestem wiadygodny, zwłaszcza w Vertigo. Nie lubię Swamp Thing i całej masy rzeczy, które uwielbiacie, więc nie ma co mnie słuchać. Serio. :smile:
No chyba właśnie podbiłeś sobie wiarygodność w moich oczach :D
Tym samym z jeszcze większą ostrożnością wypada mi traktować te nowe wizje Śnienia. Aleśmy czasów dożyli!

Offline mica

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2556 dnia: Listopad 16, 2018, 04:02:14 pm »
Gdzie i jak Ty wynajdujesz takie  mało znane  tytuły z podziemia komiksowego?

zakupy dobre, lepsze niż większość tego co tu wrzucacie, ale czy 'komiksowe podziemie' to bym się spierał. raczej mocny mainstream komiksowy.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2557 dnia: Listopad 16, 2018, 04:31:16 pm »
@ robbirob  Widziałem dobre recenzje, więc serio, nie traktuj tego "dna" tak poważnie ;)

Offline amsterdream

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2558 dnia: Listopad 16, 2018, 05:58:32 pm »
Dobra robota bonito, tyle komiksów zniszczonych:
Spoiler: pokaż





Offline mappy

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2559 dnia: Listopad 16, 2018, 07:18:22 pm »
Bywa. Wymieniaj. Ja ostatnio też się wymieniam obitymi z Bonito i Gildią :roll:

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2560 dnia: Listopad 16, 2018, 07:24:33 pm »
Mam spory margines tolerancji, ale tu bym się wkurzył.

Offline niuklik

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2561 dnia: Listopad 16, 2018, 07:30:00 pm »
Dobra robota bonito, tyle komiksów zniszczonych

A jak karton? Też ubity? Wygląda jak robota kuriera czyli latająca paczuszka...nie żebym bronił Bonito, bo też ostatnio zdarza mi się nawet nie odebrać osobiście komiksów z powodu uszkodzeń, ale tutaj widać, że wszystkie egzemplarze ewidentnie d.pnięte z jednej strony...

Offline amsterdream

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2562 dnia: Listopad 16, 2018, 07:51:59 pm »
Robota kuriera albo pracownika sortowni, ale Bonito same sobie jest winne bo paczka ciężka, karton cienki a wypełniacza dali tyle co nic.

Jak to zobaczyłem to aż mnie coś zabolało. Komiksy zawsze można wymienić, ale te zniszczone pozostaną. Pytanie co potem z nimi zrobi sklep. Wywali na przemiał? Zwróci wydawcy? Może ktoś tu na forum pracował w sklepie internetowym i wie co się z takimi reklamowanymi książkami dzieje? Tak czy inaczej szkoda tych egzemplarzy.

Offline mappy

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2563 dnia: Listopad 16, 2018, 08:21:07 pm »
W takich kategoriach nigdy nie myślałem ale ostatnio dostałem limitki Brygady i Szambali i miałem podobną refleksję :doubt:

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2564 dnia: Listopad 16, 2018, 08:41:42 pm »

Jak to zobaczyłem to aż mnie coś zabolało. Komiksy zawsze można wymienić, ale te zniszczone pozostaną. Pytanie co potem z nimi zrobi sklep. Wywali na przemiał? Zwróci wydawcy? Może ktoś tu na forum pracował w sklepie internetowym i wie co się z takimi reklamowanymi książkami dzieje? Tak czy inaczej szkoda tych egzemplarzy.

Już śpieszę z częściową odpowiedzią. Ostatnio zacząłem odbierać w warszawskim salonie bonito, i od razu zwróciłem uwagę na regał z napisem "obniżka cen". Stoją egzemplarze książek- i nie tylko- w różnym stanie, przeceny od  30 do 70%, przy czym wszystko naliczane od ceny na stronie ;) . Ja dotąd kupowałem tam komiksy z bardzo nieznacznie uszkodzonymi okładkami w świetnych cenach- np FadeOut za 60 złotych, UXForce 1 za 35. Także mam mieszane uczucia- z jednej strony ci współczuję, z drugiej- fajnie byłoby, gdyby trafiły na ten akurat regał, który skrupulatnie sprawdzam :)
I jeszcze jedno- niestety zdarzyło mi się, że przy odbiorze w salonie bonito książki były uszkodzone, i to najwyraźniej wskutek nieostrożnych działań pań tam pracujących, cyt: "a co się tu teraz stało, przecież było okay". Po prostu leżą bez żadnych opakowań na półkach i zawsze cuś może się przytrafić... z wielkim niepokojem odbierałem modele do sklejania, ale na szczęście nie ucierpiały.

Fakt, teraz zaznaczam odbiór osobisty chętniej- ze względu na regał przecenionych przecen :)


I przyznam, że mnie też boli, gdy ktoś się źle obchodzi z książkami. Jakiś niedzisiejszy szacunek do słowa drukowanego chyba mam wdrukowany...Po prostu żal tych tomów.

 

anything