trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 630119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2070 dnia: Czerwiec 12, 2018, 04:46:30 pm »
W pierwszej chwili przeczytałem "Barova" zamiast "Bakerova" :D Oj, taki komiks to bym z chęcią przeczytał...


Kielu- jak zwykle gratulacje. Ten team pływania synchronicznego Solo/Wookie z miejsca się z Lichtensteinem się mię skojarzył :)

Offline Kielo

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2071 dnia: Czerwiec 12, 2018, 06:58:31 pm »
@Gazza - to akurat najlatwiej zdobyty zestaw wariantow :) jeden sklep, cena wszystkich taka jak podstawowej wersji. Tak to mozna kolekcjonowac ;)

@Lord - mysle, ze autor by sie ucieszyl z porownania, bo nie sadze zeby mierzyl tak wysoko ;)

Zeby nie bylo offtopu to pochwale sie tym co pan listonosz dzisiaj dostarczyl:


Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2072 dnia: Czerwiec 12, 2018, 07:26:20 pm »
Szanuję :smile:
Już dawno nie kupiłem żadnego ekskluzywnego wariantu.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2073 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:00:05 pm »
Nowy wariant dziś przyszedł. Naprawdę miło mnie zaskoczył jakością.

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2074 dnia: Czerwiec 14, 2018, 01:32:31 pm »
Czekam na swój egzemplarz, chociaż to najsłabsza okładka z serii Holds Infinity.


U mnie takie małe zakupy.




Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2075 dnia: Czerwiec 14, 2018, 01:56:16 pm »
Gusta są różne, mi się podoba, ale najbardziej serii lubię tą z Captain Marvel. Z kolei ta ze Skrullem wydaje się mi najmniej dopracowana. Czekam na Ultrona. Fajny ten Hulk, taki klasyczny, w dobrym tego słowa znaczeniu. Ryba,jak dostaniesz swój egzeplarz Turka może zmienisz zdanie :D.

Offline sum41

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2076 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:15:40 pm »
Tez sie zastanawialem w czym zachwyt ta okladka ale jak kolega wspomnial kazdy ma inny gust :biggrin:


Okladka z Hulkiem miodzio jak za wspanialych lat 90tych gdzie okladki cos przedstawialy a nie byly wybiegiem dla rajtuziakow jak dzis...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2077 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:40:50 pm »
Od razu tam zachwyt. Po prostu okładka ma parę szczegółów, które wpadły mi w oko. Kontrast między Infnity Stone a resztą, lekko przymglona kolorystyka, kompozycja całości. Pozdrawiam. :)

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2078 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:56:00 pm »
Luuuzik, szanuję, że Tobie się podoba ;)


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Gazza

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2079 dnia: Czerwiec 15, 2018, 09:17:57 am »
Tu muszę zgodzić się z OokamiG'iem - zaraz po Captain Marvel ten wariant udał się Adiemu. Drax też daje radę, ale najsłabiej wypadł Super Skrull. Ciekaw jestem tego Ultrona... :)

Oczywiście o gustach nie dyskutuję, to tylko moja opinia o serii okładek Granova.

@Ryba2111 - Hulk "daje radę", taki (jak to sum41 ujął) mocno "90's" :)

Offline Prezes1

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2080 dnia: Czerwiec 16, 2018, 07:58:33 am »
Cześć!

Na dobry start pomyślałem, że zacznę tutaj. Z racji, iż jestem fanem homo-superior obecnie kolekcjonuję główną serię 'The Uncanny X-Men'. Poniżej trzy ostatnie dostawy:

DOSTAWA #1:

VOL.1 #318, #323, #326, #331, #334, #338, #339, #340, #341, #343, #344, #347, #349, #376, #377 i jubileuszowy #350 z rozkładaną, hologramową okładką.

DOSTAWA #2:

VOL.1 #301, #302, #303A, #306, #307A, #308, #313, #335, #351, #364    VOL.2 #003, #015, #020A

DOSTAWA #3:

VOL.1 #224, #230, #236, #247, #250, #270, #453    VOL.2 #011

Witam raz jeszcze, chociaż nie wszyscy forumowicze są dla mnie nieznani, bo już z kilkoma "gadamy" w innych miejscach. :wink:

Offline roble

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2081 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:00:49 am »
Pan Kaczyński?

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2082 dnia: Czerwiec 16, 2018, 08:49:25 am »
Świetne zakupy i witamy :)

Offline angelscorpion

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2083 dnia: Czerwiec 16, 2018, 05:43:45 pm »
@ Prezes1 - ładnie to wygląda, gdzie dorwałeś te zeszyty? Nie wolałeś wydań zbiorczych np. omniaków? Podejrzewam, że nie łatwo będzie zdobyć 100% zeszytów. Ja również zbieram przygody x-ów, ale od drugiej genezy. Nie mam wszystkiego, co chciałbym mieć, bo albo portfel nie wytrzymałby, albo coś wyszło ze sprzedaży, a jeszcze kilka omniaków czeka w folii na przeczytanie. Gratuluję nabytków, myślę, że są lepszej jakości niż Semiki?

Offline Prezes1

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2084 dnia: Czerwiec 16, 2018, 09:33:43 pm »

@ Prezes1 - ładnie to wygląda, gdzie dorwałeś te zeszyty?
Dostawa 1 - był kiedyś jeden sprzedawca na Allegro. Miał sporo numerów Uncanny X-Men. Kupiłem jedną transzę, później wróciłem z pytaniem czy ma jeszcze jakieś? No i miał! :smile:
Dostawa 2 - efekt wspólnych zakupów z kolegą z forum AVALON na MCS
Dostawa 3 - efekt samotnych zakupów na eBayu
Czekam na kolejne 8 numerów z samotnych zakupów na eBayu (paczka wyjechała już w Warszawy) :cool:

Nie wolałeś wydań zbiorczych np. omniaków?
Nie wiem czy będę to umiał wytłumaczyć, ale spróbuję:
1. Nie mam i nie wolę żadnych Omniaków. Chociaż myślę, iż kiedyś się skuszę na jakieś, ale póki co nie zerkam w tamtą stronę.
2. Omniaki to dla mnie, niestety, wybiórcze zbiory. Gdy widzę spis komiksów, które wchodzą w skład zniechęcam się, bo często zaczepiają o minimum dwie serie, dziurawiąc numerację, ale "trzymając" historię. A ja oprócz bycia fanem komiksu jestem również kolekcjonerem i pewnie gdzieś podświadomie wyznaję zasadę: "the chase is better than the catch" :smile:
3. Dlatego też jedyny Omniak, jaki mnie interesuje to jest X-Men Classic, który po prostu zbiera numery od 1 do 44. Nie kupiłem go jednak, bo nie wiem czy kiedykolwiek wydany zostanie Omniak z pozostałymi zeszytami od 45 do 110. Na ten moment wolę kupować pojedyncze zeszyty X-Men Classic niż Omniaka.

4. X-Men to jedyni, w których inwestuję kupując zeszytówki. 'The Uncanny X-Men' to seria, z którą wiąże mnie jakiś tam sentyment, więc tym bardziej wolę zeszytówkę niż Omnibusa.
Podejrzewam, że nie łatwo będzie zdobyć 100% zeszytów.
Racja. Ale to jest cel marzenie, realnie będę zadowolony jeśli uda mi się zebrać z Vol.1 od 200 do 544. Co jest możliwe, bo jadą do mnie właśnie numery 178 i 179, które wydane zostały w 1984. Cena 17zł/szt. Stan? Póki co jestem zadowolony z jakości jaką otrzymuję od sprzedającego, a to moje kolejne zakupy w tym miejscu. Zresztą, pewnie pochwalę się jak już dojadą.

Ja również zbieram przygody x-ów, ale od drugiej genezy. Nie mam wszystkiego, co chciałbym mieć, bo albo portfel nie wytrzymałby, albo coś wyszło ze sprzedaży, a jeszcze kilka omniaków czeka w folii na przeczytanie. Gratuluję nabytków, myślę, że są lepszej jakości niż Semiki?
Gratuluję wyboru bohaterów. Jak wspomniałem, ja również mam słabość do homo-superior. Portfel boli, ale nie jeśli chodzi o cenę pojedynczych zeszytów, bo w UK można je już dorwać za 6zł/szt. kolejny próg to jakieś 8.5zł/szt. Problem to przesyłka -> 10komiksów ~ 80zł, ale przesyłka z UK to niemal drugie tyle :roll: Dlatego fajnie byłoby zamawiać w większej grupie, aby podzielić koszty transportu.
Czy są lepsze niż Semiki? Nie wiem, bo nie mam żadnego egzemplarza z TM-Semic. Oczywiście czytałem je w latach 90tych, ale obecnie nie mam. Póki co nie planuję zakupu, bo to po prostu nie ma sensu. Zawartość identyczna, ale TM-Semic wydał jedynie "fragment" całości, więc wolę kupić wersję USA pokrywając większą część linii wydawniczej, tym bardziej że cena lepsza niż Semic które można kupić w Polsce z drugiej ręki. Jakość? Nie oszukujmy się, ale papier pożółkły, powiedziałbym, że z półki lekko wyższej niż dzisiejszy toaletowy, ale to też ma swój urok. Nie spodziewam się super jakości po wydawnictwach z lat 70tych czy 80tych. Pod tym względem Omniak wygrywa zdecydowanie!

 

anything