Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 638722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kielo

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1680 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:15:26 pm »
Skromne zakupy:




Offline mappy

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1681 dnia: Styczeń 22, 2018, 03:30:45 pm »
Trochę przytyrana obwoluta :sad:

Offline Kielo

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1682 dnia: Styczeń 22, 2018, 03:46:38 pm »
Trochę przytyrana obwoluta :sad:

Niestety :/ Niektorzy sprzedawcy na amazonie nie potrafia pakowac komiksow. Na pewno wiecej od nich nie kupie.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1683 dnia: Styczeń 22, 2018, 04:15:51 pm »
Pewnie i potrafią, ale nie mają czasu. Jeśli chcesz taki komiks w idealnym stanie (a tu obwoluta jest wyjątkowo delikatna) to na pewno nie na amazonie. Tak czy inaczej, nie ma co płakać ;) dobre zakupy!

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1684 dnia: Styczeń 24, 2018, 01:53:56 pm »
Zakupy z ostatnich 2 miesięcy. Część to jeszcze pokłosie wyprzedaży czarnopiątkowych. Poza tym kupiłem jeszcze kilka polskich wydań (Cyann 2-3, Corto Maltese, Hellboya, Lot Kruka i jakieś drobiazgi), ale je już odłożyłem na półkę, gdzieś daleko.

Trochę artbooków z Japonii. 6 x Miwa Shirow (Dogs) i ostatni brakujący artbook Shunyi Yamashity, który z niewiadomych mi powodów nie doczekał się dodruku (znając życie za tydzień się pojawi i będzie za 50% obecnej ceny). Miwa Shirow publikuje co większy konwent zbiorki swoich rysunków, projektów, szkiców. Z serii kolorowej brakuje mi jeszcze najnowszego + kilku czarno-białych.

Już wiem dlaczego za Otherworld Barbara Fantagraphics liczy sobie $40. Strasznie duże to wydanie. Jeszcze muszę tylko znaleźć pierwszy tom w równie atrakcyjnej cenie co ten. TF vs GIJoe to komiks roku, dekady, a nawet stulecia.

Mity nordyckie to przepięknie ilustrowana książka (raczej dla młodszego czytelnika, ale ja o mitach nordyckich wiem przede wszystkim, że był Thor, olbrzymy i trolle, więc będzie jak znalazł na początek), a nie komiks.

Format Komy jest 2x większy od Bakumana. To tylko złudzenie optyczne.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1685 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:49:40 pm »
Kozacko. Ta Queen to jakis spinoff od Captain Harlock?
EDIT: Ok juz widzę to na amazonie, wciągam :D i to wszystko Twoja wina

Tak czy inaczej pytanie aktualne. Spin-off, czy odwrotnie, Harlock od tego? Czy niezależne?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 02:53:05 pm wysłana przez gobender »

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1686 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:54:14 pm »
Bakuman po polsku czy angielsku, czy może w jakimś innym języku ? Poza tym fajnie prezentujące się zakupy.

Offline buczanova

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1687 dnia: Styczeń 24, 2018, 03:22:48 pm »
Z tego co widzę, to jest to polskie wydanie Bakumana.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1688 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:00:08 pm »
Właśnie sprawdziłem, że to Waneko wydało, a nie JPF. Stąd też moje zdziwienie, że na grzbiecie nie ma charakterystycznego loga wydawnictwa.

Offline mappy

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1689 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:46:54 pm »
Szkoda, że mity to książka bo okładka zachęca bardzo mocno do zakupu :smile:

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1690 dnia: Styczeń 24, 2018, 05:20:39 pm »
Tak czy inaczej pytanie aktualne. Spin-off, czy odwrotnie, Harlock od tego? Czy niezależne?
Dzieje się w tym samym uniwersum co Harlock i Galaxy Express 999. Sama manga to tak jak napisałem w innym temacie: dużo patosu, wewnętrznych monologów i bardzo dokładnie narysowanych przyrządów pokładowych. Trochę kosmicznego westernu (każda planeta jest niegościnną pustynią). Momentami naiwna strasznie, ale trzeba pamiętać, że powstała prawie 40 lat temu. Zresztą ma to swój urok. Nie jest to zamknięta opowieść. Bardziej zbiór krótszych historii z gł. bohaterką w tle. Minusem wydania jest śliski papier :sad:

Bakuman to polskie wydanie, jak już ktoś zauważył.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1691 dnia: Styczeń 24, 2018, 06:54:12 pm »
. Minusem wydania jest śliski papier :sad:

Auć...czyli Harlock też będzie pewnie na kredzie :(

Offline Damballa

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1692 dnia: Styczeń 24, 2018, 07:21:22 pm »
@Dembol_ piękne zakupy!
Te mity po okładce zachęcają, aby po nie sięgnąć.

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1693 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:34:21 pm »
Auć...czyli Harlock też będzie pewnie na kredzie :(
Bardzo mnie to boli, ale pewnie tak.
Cierpię też z powodu kredowego papieru w TF vs GI Joe, gdzie materiał aż prosi się o chropowaty papier taki jak będzie w X-Men: Grand Design. Zresztą całość jest powleczona żółtawym filtrem, który ma sprawiać wrażenie taniego papieru gazetowego.
Te mity po okładce zachęcają, aby po nie sięgnąć.
Ilustracje są świetne. Szukałem gdzieś przeglądu wnętrza, który mnie zachęcił do kupna, ale nie mogę znaleźć. Wpisując tytuł w google wyskakuje jednak dużo przykładów rysunków ze środka. Treściowo też powinno być dobrze bo Crossley-Holland to taki Jan Parandowski, tyle że od mitologii nordyckiej i piszący po angielsku. Mam gdzieś jego dwie inne książki z nordyckimi mitami, jeszcze ich nie czytałem, ale powszechnie są uważane za dobre.

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1694 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:47:38 pm »
Kurde, kozackie zakupy panowie! :cool:

Ode mnie takie mały update. Kolejny Ramos! i jeden z najlepszych wariantów symbiontowych.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other