Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 629786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1140 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:55:08 pm »
Podziwiam.
Ale, nie ze wzgledu na hajs jaki w to wtopiles. Chodzi mi bardziej o to, ze przy dwojce urwisow (prosze, nie zion ogniem, jesli sie myle) jestes w stanie znalezc czas na czytanie. Ta lektura wydaje sie jak by nie bylo, na dluuuugie wieczory. Ja przy jednym, malym chlopcu, po calym dniu z nim - nie wyrabiam, padam na pysk.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1141 dnia: Wrzesień 06, 2017, 07:09:56 am »
Wbrew pozorom większość komiksów udaje mi się kupić w promocyjnych cenach. Taki Batman Adamsa wisiał na OLX chyba 2 miesiące za 2 stówy. Łyknąłem go też dlatego bo nakład się wyczerpał i z tego co widziałem ceny zaczynają się od 120$. To był taki ostatni dzwonek na zakup. Mam nadzieję, że to będzie pulpa ala Spider-Man Sterna bo kompletnie tego nie znam. W sprawie dzieci: słuchaj ja też zawsze po pracy wracam z roboty biorę starszą (rok i osiem mies) i idę na plac zabaw na kilka h. O 19 ją kąpię. 19:30 kaszka i klub przyjaciół myszki miki - 1 odc. i spać.  Ile my przeszliśmy, żeby chodziła spać sama i o odpowiedniej godzinie (20:00) to nasze. Moja żonka zasypia przed tv po 30 min i w zasadzie od 21 mam czas dla siebie. Godzinkę - dwie machnę coś zawsze. W drugą nie wnikam bo jest na etapie: jeść, spać, sra.. -> ma 3 tygodnie ;) Oczywiście poświęcam inne rozrywki. W playstation nie grałem chyba rok... Coś za coś :)

Offline angelscorpion

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1142 dnia: Wrzesień 06, 2017, 07:11:11 am »
Takie tam kurier przywiózł.

No to ładnego gwoździa zabiłeś☺ można wiedzieć, gdzie byłeś? Alpha Flight to Byrne? Szacuneczek, naprawdę ładnie się to prezentuje!

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1143 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:33:07 am »
Dzięki. Nigdzie nie byłem. Wszystko po za Batsem to USA przez internet. Wysyłkę robiliśmy we 3. I powiem szczerze, że na kilku pozycjach, porównując z promocjami w Multiversum przepłaciłem. Wwalili nam dodatkowe opłaty na odprawie celnej w Warszawie. To dalej były spoko ceny ale można było wziąć coś innego, ale kto to wiedział.

Alpha Flight to:

https://multiversum.pl/p/1039/78921/alpha-flight-by-john-byrne-omnibus-deluxe-hc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Kupiłem to w dniu premiery. Paczka szła długo i zbieraliśmy też sporo czasu zanim każdy stwierdził "basta".

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1144 dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:46:00 am »
A te Ultimate Spider-Many to nie były do któregoś tam tomu tak chamsko klejone i dopiero coś od 10 fajnie się rozkładały ? Może wcześniej

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1145 dnia: Wrzesień 06, 2017, 01:07:41 pm »
Nie wiem skąd masz takie info ale wszystkie USM OHC, które mam są klejone rewelacyjnie, papier jest gruby a kolory nasycone. To jest wydanie z 2006 roku. Tak kiedyś Marvel wydawał komiksy. Generalnie wiedziałeś za co płacisz.

Nie pamiętam czy już to wklejałem ale w ramach ciekawostki przedstawiam fotkę porównania Omnibusa Spider-mana vol.1 z: po lewej 2007 i po prawej z 2016. Oba wydania zawierają jednakowy materiał:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 01:14:43 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1146 dnia: Wrzesień 06, 2017, 02:00:26 pm »

Nie ma czegoś takiego jak "klejone rewelacyjnie"  :biggrin:


Z całym szacunkiem ale nie wyobrażam sobie dogodnego czytania tej pierwszej wersji Omnibusa Spidera, w dodatku, że przez to klejenie - sam się zamykał btw te omnibusy może i zawierają jednakowy materiał ale kolory zostały poprawione (tak samo było z Uncanny X-Men)









« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 02:14:50 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1147 dnia: Wrzesień 06, 2017, 02:18:55 pm »
Ja wolę solidny papier więc tę 1 wersję a Ultimate SM OHC były klejone rewelacyjnie i tyle. Nigdy nie miałem problemu (nic mi się nie rozkleiło) i czyta się je bajecznie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 02:27:05 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1148 dnia: Wrzesień 06, 2017, 03:01:55 pm »
Nie pamiętam czy już to wklejałem ale w ramach ciekawostki przedstawiam fotkę porównania Omnibusa Spider-mana vol.1 z: po lewej 2007 i po prawej z 2016. Oba wydania zawierają jednakowy materiał
Od dobrych kilku lat Marvel ma gowniany na maksa papier. Cienki i falujacy. Mam tak samo - moje stare OHC nawet jesli zawieraja mniej materialu, to sa grubsze od tych nowszych. Nie mowiac juz o hardcoverach z linii Marvel Premiere.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1149 dnia: Wrzesień 06, 2017, 03:19:14 pm »
Ale wiecie, że przy lżejszym materiale jest mniejsza szansa, że np grzbiet ulegnie zniszczeniu czy w ogóle, że się cały omnibus rozklei. Weźmy takie DC, którego obecne cegły przy rozłożeniu sprawiają wrażenie, że ciężar stron między okładką a podtrzymującą je warstwą papieru jest odczuwalny i może to puścić w każdej chwili. W Marvelu czegoś takiego nie ma dzięki temu, że są pomyślane pod kątem właśnie elastyczności i trwałości. Ile już razy słyszałem, że komuś się rozkleił Green Lantern omnibus.


Ja osobiście mam tylko zastrzeżenia do tego Alpha Flight bo tu nastąpił znaczny spadek jakości w produkcji tego omnibusa.



Proszę moderatora o przeniesienie tych rozmów do -> Komiksy amerykańskie -> Omnibusy i inne cegły

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1150 dnia: Wrzesień 09, 2017, 08:11:21 am »
Wziut:



Przy okazji, wszystkie poprzednie wrzutki poszły się walić, bo dropbox sobie poleciał w kulki...

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1151 dnia: Wrzesień 09, 2017, 09:12:12 am »
rewela ! koniecznie daj znać jak Sixth Gun ! Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie.

Offline Ryba2111

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1152 dnia: Wrzesień 09, 2017, 09:12:24 am »
O czym jest Thornhill? Piękne kolory na okładce  :oops:


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1153 dnia: Wrzesień 09, 2017, 04:09:50 pm »
@ Nick  The Sixth Gun w całosci już dawno przeczytane. Teraz wymieniam TPB na te grubaski po prostu (własnie wyszedł 4ty). Będzie ich jak przypuszczam 6, bo zawierać bedą też 3 spin-offy. O samej serii kilkakrotnie się wypowiadałem, i po przeczytaniu finału zdania nie zmieniłem. To moim zdaniem jednak z najlepszych przygodówek ostatnich lat. Sprawnie napisana, nie infantylna i oryginalna. A do tego świetnie narysowana, co daje naprawdę satyfakcjonujący miks.  8/10

@Ryba2111  Okazało się, że to nie jest komiks, tylko dziwny miks opowiadania przeplatanego ilustracyjnymi segmentami opowiadajacymi równoległą historię. Moim zdaniem bardzo udany i zaskakujacy miks. Sam styl to kameralna  opowieść grozy a histora to pamiętnik nieakceptowanej dziewczyny z domu dziecka. Całość z fajnym klimatem i lekkim twistem.

Offline Szekak

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1154 dnia: Wrzesień 09, 2017, 04:18:08 pm »
To Thornhill brzmi super, ciekawe czy ktoś to u nas wyda.

 

anything