Autor Wątek: SAN DIEGO Comic Con 2018  (Przeczytany 2279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Gawron

• Terminator
  • **
Odp: SAN DIEGO Comic Con 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Dzisiaj o 10:10:14 am »
@ Bartek Gawron Wszystko to co mówisz, brzmi dobrze w założeniu, ale chyba różnie rozumiemy film "z jajem". Teksty w tym trailerze są naprawdę suche.
Zapewne różnie rozumiemy i jest to jak najbardziej normalne. Mnie te teksty łącznie z obrazem sie podobają i naprawde mnie bawia. Dajmy na to bulletproof scene w sklepiku (bedaca swego rodzaju parafrazą z fimu o Supermanie - vide: crushed bullets) mnie mocno rozsmieszyla, podobnie jak flight test. I choc widzialem żarty oparte na tych samych schematach, w roznych wariantach wielokrotnie, zawsze mnie one rozsmieszają. Bo czemu i nie.
Celowo porównałem go do Sandlera, który po prostu jest żałosny a nie śmieszny (poza Punch Drunk Love, gdzie nie starła się być zabawny i to była jego dobra rola). Całość ma klimat highschoolowego filmu klasy B, a estetyka kostiumu to dla mnie tandeta (te buty??) a nie homage.
Oczywiscie, ze kostium to tandeta, kicz. Bo takie jest wlasnie zalozenie: mix tandety pierwowzoru i z dzisiejsza tandentą SH - w rezultacie otrzymujemy estetyke pierwotnego kiczu Kapitana Marvela skrojona na dzisiejsze czasy kina SH. Dla mnie to jest wlasnie homage - trafiony. 
Z kostiumami w DC (a ostatnio także w MCU) w ogóle mam problem, bo o ile uwielbiam pierwszy kostium Batmana z BvS i tak to co się dzieje w JL to już jakaś porażka.  Przekombinowane dizajny, które zaczynaja przypominać bardziej transformers niz superhero niestety starają się kompensować brak dobrego pomysłu i wyrafinowania w prostocie. Flash - tragedia, Cyborg- beyond cheesy. Nawet Batmana popsuli. 
Ja to w ogole mam problem z SH w kinie. Tak ogolnie to wiekszosc filmow, ktore ogladalem, utwierdza mnie w przekonaniu, ze superbohaterowie powinny pozostac w swiecie komiksu, ktory jest dla nich naturalnym srodowiskiem. Z filmow "na powaznie" podobaja mi sie jedynie wyrwane z kontekstu, pojedyncze sceny, natomiast calosc jest zwykle niestrawna - czesto zenująco idiotyczna i po prostu nudna. Jedynie, co w kinie SH w calosci trawie, to wlasnie filmy "z jajem", takie jak np. pierwszy Batman, Hancock, czy Kick-Ass. No moze tez Watchmen mi sie prawie podobali, choc wiem, ze wielu odbiorcow jest przeciw.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline SawiK

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #46 dnia: Dzisiaj o 10:45:03 am »
Shazam i Aquaman kupili mnie w calosci. Swietna stylistyka Atlantydy i dobra zmiana w DCEU tu nawet  nocy wszystko dobrze widac. Mera Orm i Black Manta żywcem wyciagnieci z komiksów. Czekam na swieta wizyta w kinie bedzie swiatecznym prezetem.
Shazam tez fajnie tyle ze tu DC jak MCU wyglada. Wiem ze Shazam taki ma byc ale nie do konca mi to pasuje, czekam na wiecej i wiecej M.Stronga.Z.L to Shazambez dwoch zdan.
Godzilla musza popracowac nad efektami, tu wlasnie mamy mrok i ponurosc rodem z DCEU. Ale sa potwory które uwielbiam wiec kino tak jak powyższych produkcji obowiazkowo zalicze :cool:
Arrow w wiezieniu? Jestem poltora sezonu w plecy. Strasznie mnie nudzi Arrowerse ale ten zwiastun wlal w me serce nadzieje i chec zobaczenia jak do tego doszlo i jak potocza sie losy Oliviera. Flash i SG standard totalnie bez szalu.

Zabraklo zdecydowanie na SDCC ,najwiekszym swiecie komiksu Marvel Studios. Disney moze miec swoje plany ale to swieto dla fanow a oni postapili bardzo samolubnie.WB i DC spilo cala smietanke, zasłuzenie.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 11:22:30 am wysłana przez SawiK »

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #47 dnia: Dzisiaj o 11:13:32 am »
MCU moim zdaniem z premedytacją nie miało swojego panelu, bo wszystko skupiłoby się na Avengers 4. Już po sieci krąży milion plotek, potencjalnych rozwiązań i przypuszczeń, więc po SDCC byłoby ich dwa razy więcej.

Marvel stosuje technikę wygłodzenia widzów, aby za niecały rok znowu pobić większość rekordów i złamać barierę 2 miliardów dolców, a kto wie może nawet i więcej.

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #48 dnia: Dzisiaj o 12:02:07 pm »
Cytat: SawiK link=topic=40840.msg1457582#msg1457582

Zabraklo zdecydowanie na SDCC ,najwiekszym swiecie komiksu Marvel Studios. Disney moze miec swoje plany ale to swieto dla fanow a oni postapili bardzo samolubnie.WB i DC spilo cala smietanke, zasłuzenie.
Ale Disney/Marvel już któryś rok z rzędu nie pojawia się na tym Comic Conie.

Offline jeanvanhamme

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #49 dnia: Dzisiaj o 12:10:30 pm »
I od razu widać to w nagrodach Eisnera. Ech...

A zapytam trochę offtopowo: Czy na SDCC było coś o komiksach może?

Offline SawiK

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #50 dnia: Dzisiaj o 12:13:10 pm »
Itachi
Kolejne Avengers z pewnoscia rozbija bank, tylko jak bardzo. C.Marvel jednak mogli promowac, zdjecia trwaja jak do WW84 a ta byla i cosik pokazali
Misiokles.
Ja jestem swiecie przekonany ze byli w zeszlym roku i nawet dalbym sobie reke uciąc :wink:

« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 12:19:30 pm wysłana przez SawiK »