trawa

Autor Wątek: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics  (Przeczytany 9088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« dnia: Maj 09, 2017, 10:44:57 am »
Ostatnio ankiety w modzie, więc proponuje jeszcze jedną: Jeśli Egmont zdecyduje się na kontynuację Nowego DC to jakie komiksy powinny zostać wydane?

Można oddać max. 3 głosy.

Kilka uwag:
1) W większości podałem serie kompletne w tomach, dlatego że w niektórych przypadkach wejście w nie w dowolnym momencie jest kłopotliwe (głównie Green Lantern) albo trzymają poziom aż do samego końca. Jest też kilka serii tak podanych, że jest to zamknięty fragment, który można wydać bez problemu i jest to najlepsza część serii (np. Green Arrow).
2) Niektóre z serii mocno się przeplatają np.:
     Green Lantern - Green Lantern Corps - Green Lantern: New Guardians - Red Lanterns
     Batman and Robin - Batman Incorporated - Robin: Son of Batman (ostania seria optymalnie)
     Animal Man - Swamp Thing
3) Kontynuacje serii, które zostały pominięte: Superman. Z prostego powodu to co najlepsze już dostaliśmy. A obecnie w Odordzeniu DC historia eSa dostała nowe retcony, które wymazują całość tego co było w New52.   Ugiąłem się i dodałem dwie serię, które można by u nas wydać z Supermanem.
4) Bizarro oraz Prez były wydawane w DC YOU czyli rozwinięciu New52 i są podane raczej w formie ciekawostki, ale są na tyle dobre i ciekawe serię, którymi Egmont mógłby się zainteresować (zaledwie po 1 tomie).
5) W przypadku Aqumana: 3 tom w większości ukazał się u nas w postaci 3 tomu Ligii Sprawiedliwości, jeśli Egmont miałby to wydać wystarczy zeszyty, które nie zostały wydane przesunąć do wcześniejszego i kolejnego tomu.
6) Jeśli ktoś uważa że jakaś seria powinna znaleźć się na liście niech mi da znać przed głosowaniem
7) Nie traktujcie rozpiski z ilościami albumów jako standard wydania, w ten sposób bardziej chodziło mi o zaznaczenie co powinno być z danej serii wydane (najlepszym rodzajem wydania były by podwójne albumy jak w przypadku np. Skalpa)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2017, 11:00:39 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2017, 10:53:55 am »
Moje typy to Batman i Robin oraz Batman Incorporated jako uzupełnienie dotychczasowych serii i eventów wydawanych u nas, a także Green Arrow. Ciekawe mogłoby również być Multiversity, ale tak jak @mkolek napisał ja też liczę na jego wydanie w ramach DC Deluxe.

EDIT. A i jeszcze przydałaby się kontynuacja Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, ale na to zupełnie nie liczę, bo wtedy Kołodziejczak musiałby się przyznać do błędu, a mam wrażenie, że u niego taki syndrom nie występuje :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 10:59:07 am wysłana przez laf »

Offline Archie

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2017, 10:57:38 am »
Batwoman sprzedałaby się na rynku dobrze jako reprezentantka bat-tytułów, które w Polsce mają wzięcie. Co ważniejsze ma dobrą fabułę i jest to ciekawie prowadzona postać, więc nie dostalibyśmy byle czego w stylu Szpona. Oczywiście Green Arrow to wielki nieobecny, bo o ile na początku tłumaczenia, że w Egmoncie boją się/nie mogą od Vol. 4 zaczynać jeszcze miały jakąś rację bytu to kompletnie poszły do kosza kiedy wypuścili od środka Suicide Squad. Nie wiem jak można nie wydać jednej z najlepszych historii z TN52 kiedy postać dzięki serialowi zyskała na popularności w naszym kraju, a do tego całość jest zawarta jedynie w 3 tomach.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

JanT

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2017, 11:49:23 am »
Przyznać się kto poza "Mkolek81" zagłosował na All-Star Western?  :smile:

Offline laf

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2017, 11:53:10 am »
6) Jeśli ktoś uważa że jakaś seria powinna znaleźć się na liście niech mi da znać przed głosowaniem.
A co z kontynuacją Wonder Woman?

mkolek81

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2017, 11:54:05 am »
Przyznać się kto poza "Mkolek81" zagłosował na All-Star Western?  :smile:
A skąd wiesz że jeden głos jest mój? No dobra jest  :biggrin: . Pozostałych dwóch i tak nie zgadniesz.
A co z kontynuacją Wonder Woman?
jest zdecydowanie nie warta, ale jeśli ktoś chce to dokładam
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 11:57:50 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2017, 11:57:38 am »
Pozostałych dwóch i tak nie zgadniesz.
2 są tylko  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2017, 11:58:22 am »
2 są tylko  :smile:
pozostałych serii na jakie oddałem głos :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2017, 11:59:32 am »
Jeszcze na Batman & Robin oddałeś głos  :biggrin:

Offline Murazor

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2017, 12:05:05 pm »
Oddałem głosy na Batman i Robin wraz z Batman Incorporated oraz (podobno) genialnego Omega Man pisanego przez Kinga.

3 głosy trochę mało :p chciałbym również Batgirl od Simone oraz Swamp Thing/Animal Man, bardzo fajnie napisana historia. Green Arrow'a Lemire widziałbym już w Deluxie ;-)

Offline laf

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2017, 12:07:19 pm »
Jeszcze na Batman & Robin oddałeś głos  :biggrin:
I Batman Incorporated  :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2017, 12:09:45 pm »
Jeszcze na Batman & Robin oddałeś głos  :biggrin:
I Batman Incorporated  :biggrin:
To was zaskoczę, bo w obu przypadkach odpowiedź brzmi nie.


3 głosy trochę mało
Być może, ale wg mnie staczy na to co się chce najbardziej. Co zresztą już po woli widać.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 12:23:07 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline amsterdream

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2017, 12:26:38 pm »
A gdzie opcja "nie chcę żadnych"? :)

Offline death_bird

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2017, 03:54:10 pm »
Dodana.  :badgrin:

Trochę mało tych głosów na jednego wyborcę. Przydałoby się z sześć.  :cool:
Inna sprawa jak portfel by to dźwigał...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline amsterdream

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2017, 04:13:58 pm »
Po przemyśleniu wziąłbym na pewno Batwoman, ale to jest jedyny komiks jaki bym kupił z całego N52. Ewentualnie tego supka z rysunkami JRJR. A tak poza tym to chcę jak najszybciej zapomnieć o tym okresie w uniwersum DC, czekam na Rebirth i liczę na poprawę poziomu.

 

anything