Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1155 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:51:02 pm »
Hej

Czy możecie zasugerować, w jakie serie warto realnie wchodzić przy DC Rebirth, biorąc pod uwagę, co dzieje się z tą marką w USA i jak wielki kryzys przechodzi? Czy są serie trzymające równy i stabilny poziom przez cały czas? Póki co zbieram tylko Batmana ze swoimi wzlotami i upadkami...

Najlepszą już kupujesz. Jeśli nie jesteś jakimś fanatykiem uniwersum DC to resztę możesz spokojnie odpuścić bo poziom jaki prezentują jest mizerny.

A Flash jest tragiczny, byłem w szoku bo nawet w gatunku superhero nie łatwo wymyślić coś tak głupiego i banalnego.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1156 dnia: Styczeń 26, 2019, 09:56:18 pm »
Czy są serie trzymające równy i stabilny poziom przez cały czas?
Hal Jordan i Zielone Latarnie, seria trzyma poziom od początku do końca, a nawet staje się coraz lepsza. Obecnie serię Zielonych Latarni przejął Grant Morrison i wg mnie zapowiada się dobrze.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1157 dnia: Styczeń 28, 2019, 08:35:03 am »
Dla mnie Detective Comics trzyma poziom cały czas, seria jest fajna bo liczą się postacie drugoplanowe (te z Bat-family) a samemu Batmanowi jest poświęcone o wiele mniej miejsca niż zazwyczaj. Seria Superman po pierwszych kilku tomach poziom niestety spada.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1158 dnia: Styczeń 28, 2019, 10:33:43 am »
Więc mały przegląd Odrodzenia w Polsce.


Moje ulubione serie (wszystkie nadają się do samodzielnego czytania i trzymają w miarę równy poziom - choć przy Supermanie trafiają się tomy lepsze i słabsze):
- Aquaman - świetnie się to czyta i naprawdę wciąga. Do tego naprawdę fajne wątki polityczne pokazujące relacje między Atlantydą a lądem i Aquamanem jako władcą a resztą Ligi sprawiedliwości.
- Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni - rewelacyjna space opera, bardzo przyjemna i lekka w odbiorze. Jeśli lubisz przygody w kosmosie i klimaty Star Wars albo nowych Star Treka to sprawdź to koniecznie.
- Superman i Action Comics + Odrodzony i Efekt Oza - naprawdę czyta się to bardzo fajnie i przyjemnie. Jak w każdej serii są tomy lepsze i gorsze ale wszystkostanowi zwartą całość, której lektura daje dużo satysfakcji. Do tego świetnie pisane relacje między Supermanem a jego rodziną czy Supermanem a "nowym" Lexem Luthorem.


Serie gorsze ale takie, które czyta mi się naprawdę dobrze:
- Green Arrow - cóż, nie jest to dobry komiks ale czytanie go sprawia mi naprawę dużo frajdy. Porównałbym to do filmu sensacyjnego, który ma w sobie dużo braków i głupotek ale mimo to ogląda się go dobrze.
- Flash + Odrodzenie i Przypinka - seria średnia ale napewno dużo lepsza niż ta z Nowego DC. Sprawa ma się pidobnie jak z Green Arrowem - to też czyta się bardzo fajnie, a tom 4 i Przypinka naprawdę bardzo przypadły mi do gustu (przed lekturą Przypinki no i Odrodzenia zalecam lekturę Flashpointu, który jest rewelacyjny,  a późniejsze tomy się do niego odwołują.


Komiksy wokół Batmana:
- Batman - echh, pierwsze 3 tomy słabe, 4 naprawdę dobry więc ciężko polecić całość.
- Detectiv Comics - dużo lepsza choć nie dla wszystkich  (jeśli wolisz przygody samego Batmana to lepiej tą serię odpuść bo skupia się na drużynie, którą buduje Batman). No i moim zdaniem nie jedt to dobra seria na start bo kontynuuje wątki postaci z Nowego DC więc warto przed nią przeczytać Batmana, Wiecznego Batmana oraz Wiecznego Batmana i Robina z Nowego DC.
- All Star Batman - dziwna i raczej średnia seria, ciężko powiedzieć czy polecać ją czy nie. Naprawdę nie wiem.
Nightwing - moim zdaniem warto bo czyta się to bardzo dobrze i stanowi fajną odskocznie po tytułach z Batmanem.
- Nastoletni Tytani - kolejna przyjemna seria,  nie jest to jakiś super komiks ale czyta się to lekko. Dla tych, którzy lubią młodych bohaterów.


Najsłabsze serie:
- Liga Sprawiedliwości - seria po której wszyscy jadą jest po prostu strasznie nudna. Niemal w każdym wątku Ziemię atakują jacyś najeźdźcy z kosmosu. Szkoda czasu i kasy, lepiej sięgnąć po świetną Ligę z Nowego DC.
- Suicide Squad - pierwsze dwa tomy były naprawdę słabe, trzeci niby lepszy ale też nie był to dobry komiks. Wg mnie także strata czasu i pieniędzy.


Harley Quinn nie czytam bo mnie nie interesuje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2019, 09:01:35 pm wysłana przez Maragast »

Offline Shinue

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1159 dnia: Styczeń 28, 2019, 12:25:41 pm »
Czytałeś Wonder Woman? Ciekawi mnie twoja opinia.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1160 dnia: Styczeń 28, 2019, 01:37:20 pm »
Kurcze, wiedziałem że o czymś zapomniałem tylko nie mogłem sobie przypomnieć o czym.


Czytalem Wonder Woman - tylko Harley Quinn odpuściłem.
Umiejscowiłbym ten komiks pomiedzy Aquamane, Supermane i Halen, a Green Arrowem i Flashem - czyli dużo lepszy niż GA i Flash ale gorszy od reszty.
Czy warto przeczytać? Moim zdaniem tak ale dopiero po serii z Nowego DC i tej z Deluxa bo obudwie są dużo lepsze więc lepiej zacząć od nich.
I WW z Odrodzenia polecam czytać w ten sposób:
- Tom 2
- Tom 4 bez ostatniego zeszytu (czyli do momentu kiedy Diana mowi do pewnej postaci "Będę Cię obserwować"),
- Tom 1 i 3
- ostatni zeszyt z tomu 4.
Dlaczego tak??? Bo taka jest Chronologia wydarzeń i pewne rzeczy zawarte w tomie 3 wynikają z tych w tomie 4.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1161 dnia: Styczeń 28, 2019, 01:53:26 pm »
Dlaczego tak??? Bo taka jest Chronologia wydarzeń i pewne rzeczy zawarte w tomie 3 wynikają z tych w tomie 4.
A to wynika stąd, że Rucka rozplanował historię tak, aby się historię przeplatały. W zeszytach czyta się to dużo lepiej wg mnie.