Autor Wątek: DC VERTIGO - EGMONT 2018  (Przeczytany 26603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:39:14 pm »
Z tego co wiem (a nawet potwierdzę, bo sprawdziłem w posiadanych egzemplarzach) Ex Machina to Wildstorm, a nie Vertigo.


http://www.vertigocomics.com/graphic-novels/ex-machina-deluxe-edition-vol-1


Ale nie ma Ex-Machina teraz z Vertigo:
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline vision2001

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:45:52 pm »
No to chyba sami oni gubią się co i jak wydają  :badgrin: 
W załączonym linku na okładce masz WS, a że jest na stronie Vartigo? Czaję, że mogło coś się tam u nich pozmieniać o WS działał kiedyś i przestał działać i prawa przeszły na Vertigo.
Ale nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś z Was tego komiksu nie czytał to warto jednak po niego sięgnąć.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline chch

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:57:34 pm »
No to chyba sami oni gubią się co i jak wydają  :badgrin: 
W załączonym linku na okładce masz WS, a że jest na stronie Vartigo? Czaję, że mogło coś się tam u nich pozmieniać o WS działał kiedyś i przestał działać i prawa przeszły na Vertigo.
Ale nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś z Was tego komiksu nie czytał to warto jednak po niego sięgnąć.


Przyznam, że dla mnie również to było zaskoczenie, tak samo jak to, że ABC to Vertigo (przynajmniej w europie, jeśli dobrze zrozumiałem arcziego_ancymona):
Szczerze mówiąc, to ciężko to ogarnąć. Takie Top 10 wiem, że na pewno miało niedawno (2, 3 lata temu?) wydanie absolute, na którym widniało logo DC. Teraz Egmont wydaje to jako Vertigo. Z kolei zapowiadany (niestety wciąż niewydany) omniak Promethei miał być wydany pod szyldem Vertigo. Ogólnie jednak wydaje mi się, że zamęt jest na rynku amerykańskim - w europie wszystkie ABC są wydawane pod szyldem Vertigo (ale głowy nie dam sobie uciąć).
A komiks też polecam. Może kiedyś (mamy Y, Sagę, Paper Girls...).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline LucasCorso

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:21:29 pm »
Ja właśnie sobie drugie wydanie kupiłem...

Jedna z moich ulubionych serii... zakochałem się od pierwszego numeru. z wypiekami na twarzy czekałem co miesiąc na nowy odcinek... Potem zaraz jak można było kupiłem to 10 tomowe wydanie, teraz upgradowane na to 5 tomowe.

Jako amerykanofil, psychofan Vaughana i geek nie miałem innego wyboru jak pokochać to dzieło!!!!

Polecam!!! {Szczególnie Panu Kołodziejczakowi ;) }
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline arczi_ancymon

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:34:08 pm »
Są wyższe priorytety, ale też bym przygarnął ;)

Offline chch

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:34:41 pm »
Tak z ciekawości  - też mieliście wrażenie urwanego zakończenia w Ex Machina? Czułem się, jakbym pominął kilka numerów. Vaughan planował kiedyś wrócić do tego uniwersum?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline LucasCorso

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:46:47 pm »
Nie miałem wrażenia jakbym coś pominął... Wszystko mi się tam składało...

Ale z drugiej strony czy jego serie mają całkowicie zamknięte zakończenie?

Y Ostatni z Mężczyzn miał podobnie... Przynajmniej w moim odczuciu...

Ale to nie jest zarzut. Ja jestem fanem otwartych zakończeń...
Żeby wszystko co trzeba się wyjaśniało oczywiście, ale żebym miał na lata myślenia co było dalej... A nie ze koniec, klamka zapadła, pożegnaj się czytelniku i spadaj...
Nieeeee. To nie dla mnie...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Murazor

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:49:44 pm »
Dla mnie zarzutem może być troszkę za szybki koniec. Ostatni, powiększony zeszyt za szybko uciął mi zakończenie. Bardziej by mi się podobało, gdyby akcja trochę się rozwlekła i dłużej trzymała w napięciu.

I jak inni, gorąco polecam serię :)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 19, 2017, 07:59:19 am »
A propos Ygreka, kiedy ostatni tom? Egmont planuje wydać w tym roku czy przesuneli 2018?

Kijanek

  • Gość
Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:05:39 am »
Nadal listopad

Offline cinemaman

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 23, 2017, 07:11:21 am »
Witam,

Szkoda, że na polskim rynku jest niewiele pozycji o Wikingach. Dlatego głosuję na "Northlanders".
Oprócz tego dokładam punkcik do "DMZ" i one-shoty wspomniane powyżej:

- Kitchen Mastersa i Doyle'a
- Unknown Soldier Ennisa i Plunketta

Offline arczi_ancymon

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 23, 2017, 12:52:16 pm »
Zacząłem ostatnio nawet czytać "Northlanders", ale nie dałem rady zmęczyć pierwszego tomu. Szrot straszny - Wikingowie może i są, ale w jakimś irytującym - przynajmniej dla mnie - anachronicznym wydaniu, gdzie bohaterowie mówią i zachowują się zupełnie jakby żyli w czasach współczesnych, a scenarzysta wydaje się być dumny z faktu, że nie zrobił żadnego researchu. To trochę tak jakby Aaron przed "Skalpem" usiadł i stwierdził sobie: "nic o nich nie wiem, ale napiszę sobie komiks o Indianach".

Offline Cyber

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:58:56 am »
Macie jakieś namiary na komiks V jak Vendetta? Szukam ale nic nie mogę znaleźć?

Offline LordDisneyland

Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2018, 03:47:28 pm »
Z polskim wydaniem może być ciężko. Obstawiałbym, że jest jeszcze parę egzemplarzy zapomnianych na pólkach księgarń...

Kupuj w oryginale, popatrzyłem na ceny i aż sam się zastanawiam nad zakupem-
https://multiversum.pl/q/?keywords=vendetta

Kijanek

  • Gość
Odp: DC VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 10, 2018, 04:30:55 pm »

Macie jakieś namiary na komiks V jak Vendetta? Szukam ale nic nie mogę znaleźć?
Empik stacjonarny w Wawie, tam był jeszcze tydzień temu,