trawa

Autor Wątek: VERTIGO - EGMONT 2018  (Przeczytany 15650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 04, 2017, 11:19:12 am »
Nie zgodzę się. Oczywiście komiks jest rewelacyjny, ale... ten serial nie jest zły. I
Nie mówię, że jest zły. Tylko, że podobienstwa z komiksem są życzeniowe niż faktyczne a sama postać Lucyfera niczym nie odbiega od przedstawień szefa piekła w popkulturową, gdy decydował się nawiedzić ziemię.

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 04, 2017, 11:37:17 am »
Generalnie jestem niezadowolony z tej ankiety, brakuje w niej wielu pozycji - w szczególności najbardziej wyczekiwanego przeze mnie komiksu Vertigo, czyli Promethei, która teraz - zdaje się - jest podpięta pod Vertigo (jak i inne pozycje z America's Best Comics).

Teraz Kołodziejczak zerknie tu, stwierdzi, że na forum KMF nie chcą Promethei i nie wyda ;( Shame on you!


Poważnie? Wszystko z ABC to teraz Vertigo? Podrzucisz linka? Serio nie wiedziałem.



Całkowicie się z tym zgadzam. Inne brakujące serię:
- The Losers
- Dead Boy Detectives (kolejna seria wywodząca się z Sandmana)
- iZombie (jest świetny serial, co prawda sytuacja podobna jak w przypadku Lucyfera, gdzie serial bierze tylko pomysł i przerabia go na swój inny sposób)
- Human Target
- Heavy Liquid
- Astro City
- wznowienia komiksów Gaiman takich jak: Sandman Noce Nieskończone, Czarna Orchidea, Księgi Magii


Losers - a Taurus nie pisał, że chce to dokończyć?
Dead Boy - po "sukcesie" Krainy Snów nie sądzę, żeby rozważali taką serię, ale dodałem do ankiety dwa inne, popularniejsze spin offy.
Astro City - ok 70 numerów podstawowych serii + kilka mniserii pobocznych, seria wciąż się ukazuje. Nie sądzę, aby był to tytuł, który cieszyłby się popularnością w Polsce. Tak samo Human Target.
Sandman NN i reszta - to one shoty. Ankieta dotyczy serii. NN mam nadzieję, ze tak czy inaczej wznowią.


Ogólnie ankieta mogłaby zawierać 40 pozycji, ale większość i tak zagłosowałaby na najbardziej znane serie. Nie widziałem sensu w publikacji aż tak rozbudowanej ankiety. Już przy obecnej liście pojawiły się głosy że część tytułów jest nierealna do wydania.


Także Panowie - Zagłosujcie na to co chcielibyście zobaczyć w 2018, a za rok zrobi się nową ankietę. :wink:
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mgnesium

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 04, 2017, 11:49:43 am »

Poważnie? Wszystko z ABC to teraz Vertigo? Podrzucisz linka? Serio nie wiedziałem.


może podorzucaj te pozycje, żeby sceptycy się przymknęli.


śmiem twierdzić że g. to zmieni w wynikach i ludzie dalej będą głosować na to, co już znają.

Offline arczi_ancymon

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 04, 2017, 11:53:37 am »
Poważnie? Wszystko z ABC to teraz Vertigo? Podrzucisz linka? Serio nie wiedziałem.

Szczerze mówiąc, to ciężko to ogarnąć. Takie Top 10 wiem, że na pewno miało niedawno (2, 3 lata temu?) wydanie absolute, na którym widniało logo DC. Teraz Egmont wydaje to jako Vertigo. Z kolei zapowiadany (niestety wciąż niewydany) omniak Promethei miał być wydany pod szyldem Vertigo. Ogólnie jednak wydaje mi się, że zamęt jest na rynku amerykańskim - w europie wszystkie ABC są wydawane pod szyldem Vertigo (ale głowy nie dam sobie uciąć).

mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 04, 2017, 11:56:39 am »
Losers - a Taurus nie pisał, że chce to dokończyć?
Nie ma na to szans od Taurusa, sam o to pytałem, więc teraz zostaje tylko Egmont.
Dead Boy - po "sukcesie" Krainy Snów nie sądzę, żeby rozważali taką serię, ale dodałem do ankiety dwa inne, popularniejsze spin offy.
tylko że Kraina Snów (The Dreaming), chyba nigdy nie ukazała cała w zbiorczych wydaniach poza dwoma tomami
Astro City - ok 70 numerów podstawowych serii + kilka mniserii pobocznych, seria wciąż się ukazuje. Nie sądzę, aby był to tytuł, który cieszyłby się popularnością w Polsce.
to samo można powiedzieć o niektórych dodanych już pozycjach, o których polski czytelnik nie słyszał, ale nie chce się kłócić, bo nie o to idzie
Tak samo Human Target.
przecież na podstawie tego komiksu też był serial, więc jak mało znany?
Sandman NN i reszta - to one shoty. Ankieta dotyczy serii. NN mam nadzieję, ze tak czy inaczej wznowią.
Masz rację, ale na stronie świata komiksu Gaiman ma swoja własną zakładkę, tak na marginesie i nie tylko ty liczysz na wznowienie Nocy Nieskończonych, ale podane przez mnie komiksy też chodzą po zaporowych cenach.

Nie chodzi mi też o dodawanie teraz nowych pozycji, bo większość już i tak oddała głosy i teraz te przez mnie wymienione i tak dostaną ich mało, bardziej chodziło mi o to, że w ankiecie jest to potraktowane bardzo wybiórczo (choć nie, iZombie i Losers niech zostaną dodane bo to są tytuły, które czytelnik może kojarzyć, resztę od mnie proponuje wyrzucić)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 12:04:21 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 04, 2017, 12:03:45 pm »
Nie ma na to szans od Taurusa, sam o to pytałem, więc teraz zostaje tylko Egmont.
Wydawało mi się, że przy okazji jakiejś rundy pytań zadeklarowali, że chcieliby wydać tę serię, ale mogło mi się tylko wydawać.


Dodałem nowe pozycje, mam nadzieję, że teraz ankieta jest pełniejsza.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 04, 2017, 12:12:42 pm »
Dodałem nowe pozycje, mam nadzieję, że teraz ankieta jest pełniejsza.
Teraz to tą ankietę przydało by się zrobić od nowa  :biggrin: Trochę się robi bałagan.

Teraz to się czepiam całkowicie Lucifer (Holly Black, New 52) to powinno być jako Lucifer vol. 2, na pewno nie jest to New 52 i się do niego nie zalicza. (Drugi tom tej serii ma tytuł Father Lucifer)

Bez sensu jest zaznaczać Hellblazer (Rebirth), kiedy to jest kontynuacją serii z New 52 czyli Constantine oraz Constantine: The Hellblazer. Zostawiłbym tylko pierwszego z Vertigo bo tamte to są już DC. Podobna sytuacja jest z Animalmen i Swamp Thingiem, którzy mają kontynuację w New52 ale to już jest DC, czyli wg tego też mogli by się znaleźć na liście.

Wywal wszystko od mnie co proponowałem poza The Losers i iZombie.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 12:44:21 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline absolutnie

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 04, 2017, 12:20:10 pm »

Dodałem nowe pozycje, mam nadzieję, że teraz ankieta jest pełniejsza.


Teraz to już się totalny burdel zrobił.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 04, 2017, 12:21:10 pm »
Wydawało mi się, że przy okazji jakiejś rundy pytań zadeklarowali, że chcieliby wydać tę serię, ale mogło mi się tylko wydawać.
Jakby chcieli to mogli spokojnie dokończyć w okolicach filmu.
Tak to tylko czekanie na Egmont.



Teraz to już się totalny burdel zrobił.
Jeju, mimo wszystko burdel, to bardzo usystematyzowane i sprawnie działające miejsce gdzie wszystko ma swoje miejsce.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 12:25:57 pm wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 04, 2017, 12:38:29 pm »
Zresztą poco dodawać nowe serię do ankiety kiedy i tak wiadomo że wszyscy chcą Saga of the Swamp Thing oraz 100 Bullets w pierwszej kolejności. Ten temat już był tak wiele razy wałkowany  :biggrin: , że tylko Kaznodzieja mógłby konkurować z tą dwójką, reszta to podchodzi pod dyskusje jak ukażą się te dwie serię.

Szkoda tylko że komiksy z WildStorm są u nas traktowane po macoszemu, chwała więc za dodanie do listy Planetary.

Offline absolutnie

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 04, 2017, 12:38:40 pm »


Jeju, mimo wszystko burdel, to bardzo usystematyzowane i sprawnie działające miejsce gdzie wszystko ma swoje miejsce.




Nie o to znaczenie użytego wyżej słowa mi chodziło.


Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 04, 2017, 12:40:26 pm »
chwała więc za dodanie do listy Planetary.
Ale nie ma Ex-Machina teraz z Vertigo:


mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 04, 2017, 01:01:20 pm »
Dobrze by było jakby Egmont wydał jeszcze w następnym roku kontynuację TOP 10 zbierający: Top 10 The Forty-niners oraz Smax #1-5 w jednym tomie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 04, 2017, 01:02:23 pm »
Generalnie jestem niezadowolony z tej ankiety, brakuje w niej wielu pozycji - w szczególności najbardziej wyczekiwanego przeze mnie komiksu Vertigo, czyli Promethei, która teraz - zdaje się - jest podpięta pod Vertigo (jak i inne pozycje z America's Best Comics).

Teraz Kołodziejczak zerknie tu, stwierdzi, że na forum KMF nie chcą Promethei i nie wyda ;( Shame on you!
No to teraz, po juz dodaniu Promethei na liste, Kołodziejczak zerknie tu i stwierdzi, ze nie chca Promethei, bo malo glosow (aktualnie zero), i juz na pewno nie wyda. Tak to jest z tymi burdelami: jak nie ma, to źle, a jak sa, to tez niedobrze. 

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 04, 2017, 01:03:55 pm »
Dobrze by było jakby Egmont wydał jeszcze w następnym roku kontynuację TOP 10 zbierający: Top 10 The Forty-niners oraz Smax #1-5 w jednym tomie.


To już zależy od nas - czytelników. Jak Top 10 się sprzeda, to wydadzą resztę. Ja zagłosuję portfelem i mam nadzieję, ze inni też.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

 

anything