Autor Wątek: VERTIGO - EGMONT 2018  (Przeczytany 15825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline clandestino

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2017, 07:04:44 am »
Reboot Lucyfera raczej nie, skoro oryginalna seria zalega na magazynach

Gdzieś tu na forum przeczytałem, że były dodruki pierwszych tomów, więc chyba nie jest aż tak źle. Sam ostatnio wróciłem do tej serii i kupuję po dwa tomy na miesiąc.

Nie zdziwiłbym się, gdyby Egmont wydał reboot Lucyfera, bo coraz popularniejszy staje się serial, który mógłby pomóc w znalezieniu nowych czytelników. Poza tym Lucyfer jest znaną marką, a komiks kupią zafascynowani Sandmanem.

Offline Mawer

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 04, 2017, 08:23:12 am »
Nie zdziwiłbym się, gdyby Egmont wydał reboot Lucyfera, bo coraz popularniejszy staje się serial, który mógłby pomóc w znalezieniu nowych czytelników. Poza tym Lucyfer jest znaną marką, a komiks kupią zafascynowani Sandmanem.


Gdybym nie czytał komiksu to po obejrzeniu pierwszego sezonu Lucyfera raczej nie szukałbym pocieszenia w komiksie, gdyż serial (pierwszy sezon) to straszna lipa. W drugim sezonie lepiej? Czy nadal ten sam styl prezentuje?

Offline laf

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 04, 2017, 08:36:45 am »
A ja oddałem swój głos na The Invisibles. ST wcześniej czy później na pewno będzie (a poza tym to pewniak do wygrania tej ankiety), więc mój głos przypadł drugiemu tytułowi na tej liście, który chciałbym postawić na swojej półce.

A tak poza tym to słuszne są słowa:
jak można wybierać z tej listy? Tu trzeba mieć wszystko

mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 04, 2017, 08:42:48 am »
co do reboot/kontynuacji Lucyfera były już o to pytania (np. na alei komiksu) i wtedy było stwierdzenie, że nie będzie to wydane, więc nie liczyłbym na to (tym bardziej że pierwsze seria Lucyfera wychodziła przez 8 lat i nadal jest dostępna)

JanT

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 04, 2017, 08:49:54 am »
Ja jestem ciekaw czy dadzą nowego Hellblazer w DC Rebirth ale podobno słabizna.

mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 04, 2017, 09:07:16 am »
Ja jestem ciekaw czy dadzą nowego Hellblazer w DC Rebirth ale podobno słabizna.
Hellblazer to by mógł wyjść w tych wydaniach, które wychodzą obecnie w USA, zbierające wszystko od serii, głównej, poprzez specjale a skończywszy na występach w serii Swamp Thing. Tego jak na razie wyszło 16 obszernych tomów i jeszcze jakieś 10 lub więcej będzie. Wątpię aby jednak Egmont zdecydował się na ich publikację, dla nich pewnie za długa seria.

JanT

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 04, 2017, 09:13:58 am »
Więc dlatego pisałem czy dadzą tego nowego w DC Rebirth  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 04, 2017, 09:23:53 am »
Więc dlatego pisałem czy dadzą tego nowego w DC Rebirth  :smile:
wiesz jest jeszcze seria z Nowego DC, przed ale i tak lepsza/najważniejsza jest ta z Vertigo, ale przy takiej ilości komiksów z Odrodzenia jaką zapowiedział Egmont to może to się załapać

Offline kosmoski

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2017, 09:29:06 am »
Ludzie oglądający serial (Lucek) to zetknięciu z serią komiksową mogą przeżyć szok. Poza tym tomy Careya wyprzedawały się naprawdę długo - pierwszy tom miał dodruk po ponad 10 latach... Nie zapominajmy też, że Egmont siły rozkłada na segmenty, jak zacznie wydawać nowego L to nie wyda czegoś innego z ankiety, bo zabraknie mocy przerobowych.

Dlatego jestem przeciw nowemu L, bo wolę 100, Potwora, Patrola, DMz itd.

Offline misiokles

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2017, 09:40:52 am »
Ja w ogóle się dziwię, czemu Gaiman dalej chce, żeby jego nazwisko pojawiało się w serialu. Taki Moore już dawno by o to zrobił wojnę. Przecież oprócz nazwy Lucyfera i faktu, że postanowił pomieszkać sobie na ziemi, z komiksami Gaimana & Carre'ya nie ma to nic wspólnego :)

Kijanek

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2017, 09:47:11 am »
W sumie i tak te listy są o kant tyłka, Egmont wyda to co będzie chciał, do czasu oficjalnych zapowiedzi, będzie dezinformacja, burze w szklankach wody, domysły, spekulacje itp.
Z tego co widać to może być jakaś rozpoczęta seria, plus nowy tytuł na rynku polskim.
Wcześniej na szybko spisałem pootwierane w PL serie, z tego największe szanse mogą mieć Saga PB i 100 naboi.
Ze 100 kulek cieszył bym się jak dziecko, nie lubię mieć pootwieranych serii, które są zamkniętą całością, a śmierć Mandragory sporo pogmatwała sprawę.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2017, 09:52:30 am »
@misiokles: Bo Gaiman to lanser. Co prawda Moore tez, ale przyjal strategie lansu negatywnego: "jak kategorycznie nie pozwole, zeby o mnie mowili, to na pewno beda mowili".

@Kijanek: Nie zgadzam sie. Po pierwsze takie listy sa fajne, a po drugie moga stanowic podpowiedz dla wydawcow, co ludzie najbardziej by chcieli.

Natomiast z kulek tez bym sie bardzo cieszyl, bo pomimo iz wszystko na liscie to must-have'y, to jednak kulki (i potwor) to must-have tak juz stary, ze grzech, ze go jeszcze (w calosci) u nas nie wydali i jeszcze na dodatek podraznili wydaniem polowicznym. I mowie to jako wielki fan komiksow Morrisona wydocznych na liscie. 
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 10:35:03 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline arczi_ancymon

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2017, 10:42:25 am »
Generalnie jestem niezadowolony z tej ankiety, brakuje w niej wielu pozycji - w szczególności najbardziej wyczekiwanego przeze mnie komiksu Vertigo, czyli Promethei, która teraz - zdaje się - jest podpięta pod Vertigo (jak i inne pozycje z America's Best Comics).

Teraz Kołodziejczak zerknie tu, stwierdzi, że na forum KMF nie chcą Promethei i nie wyda ;( Shame on you!

Offline Sokratesik

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2017, 11:03:07 am »
Ja w ogóle się dziwię, czemu Gaiman dalej chce, żeby jego nazwisko pojawiało się w serialu. Taki Moore już dawno by o to zrobił wojnę. Przecież oprócz nazwy Lucyfera i faktu, że postanowił pomieszkać sobie na ziemi, z komiksami Gaimana & Carre'ya nie ma to nic wspólnego :smile:
Nie zgodzę się. Oczywiście komiks jest rewelacyjny, ale... ten serial nie jest zły. I właśnie pomysł żeby to była całkiem nowa historia lekko tylko bazująca na pomysłach komiksowych trafia w to, co taki widz jak ja oczekuje po adaptacji. A może właśnie za wiedzą i zgodą Gaimana i Carrey'a serial tak wygląda? Zresztą sama postać Lucka ma bardzo podobne cechy w komiksie i serialu, a postać tą Gaiman wymyślił.
Natomiast, pomimo iż uwielbiam Lucyfera, to nie kupiłbym na razie nowego wydania, 100 kulek bym chciał  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2017, 11:12:14 am »
Generalnie jestem niezadowolony z tej ankiety, brakuje w niej wielu pozycji
Całkowicie się z tym zgadzam. Inne brakujące serię:
- The Losers
- Dead Boy Detectives (kolejna seria wywodząca się z Sandmana)
- iZombie (jest świetny serial, co prawda sytuacja podobna jak w przypadku Lucyfera, gdzie serial bierze tylko pomysł i przerabia go na swój inny sposób)
- Human Target
- Heavy Liquid
- Astro City
- wznowienia komiksów Gaiman takich jak: Sandman Noce Nieskończone, Czarna Orchidea, Księgi Magii