Autor Wątek: VERTIGO - EGMONT 2018  (Przeczytany 15659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

VERTIGO - EGMONT 2018
« dnia: Maj 03, 2017, 03:56:05 pm »
Pewnie nie tylko ja zastanawiam się co też czeka nas w 2018 roku z Vertigo od Egmontu. Postanowiłem założyć ankietę na ten temat (jeśli już taka jest to oczywiście można usunąć). Jakie tytuły chcielibyście najbardziej zobaczyć po polsku?
Nie ma tu oczywiście wszystkich serii z Vertigo, ale są te najgłośniejsze czy najbardziej rozpoznawane.

Nowa wersja ankiety uwzględniająca Wasze opinie, głosy, zastrzeżenia:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39859.0.html

ZMIANY:
- KAŻDY MOŻE ODDAĆ 3 GŁOSY
- WIĘCEJ SERII DO WYBORU
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 03:11:32 pm wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline gascan

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2017, 04:02:51 pm »
Nic z tych staroci. Myślę że egmont pójdzie do przodu tak jak w przypadku wyeliminowania dc deluxe na rzecz dc rebirth wyeliminuje klasyczne vertigo na rzecz young animal i nowszych tytułów z vertigo. Świat komiksu idzie do przodu i wreszcie nasi wydawcy zaczęli to zauważać.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2017, 04:17:14 pm »
Nic z tych staroci. Myślę że egmont pójdzie do przodu tak jak w przypadku wyeliminowania dc deluxe na rzecz dc rebirth wyeliminuje klasyczne vertigo na rzecz young animal i nowszych tytułów z vertigo. Świat komiksu idzie do przodu i wreszcie nasi wydawcy zaczęli to zauważać.


https://youtu.be/HzSu6u6uLxo?t=1h10m53s




Coś mówiłeś ?






btw. źle ustawiłeś tą ankietę. Trzeba było zaznaczyć, żeby przed zagłosowaniem nie było podglądu jak inni głosowali.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 04:23:00 pm wysłana przez Gr8responsibility »

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2017, 04:19:19 pm »
Doom Patrol  Morrisona, zresztą z wymienionych tytułów kupowalbym prawie wszystko.

Kijanek

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2017, 04:19:52 pm »


Pewnie tak jak do tej pory nowy tytuł i jakiś staroć
Chyba największe szanse są na 100 naboi, ST.
Doom patrol raczej nie Egmont, jest wydawnictwo napalone na ten tytuł (czytając miedzy wierszami)

Offline arczi_ancymon

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2017, 04:34:07 pm »
Nic z tych staroci. Myślę że egmont pójdzie do przodu tak jak w przypadku wyeliminowania dc deluxe na rzecz dc rebirth wyeliminuje klasyczne vertigo na rzecz young animal i nowszych tytułów z vertigo. Świat komiksu idzie do przodu i wreszcie nasi wydawcy zaczęli to zauważać.

To byłby strzał w kolano, bo na nowe Vertigo nikt nie czeka. Ten imprint strasznie zdziadział i nic ciekawego tam się nie dzieje (oczywiście znajdą się wyjątki). Po co wydawać popłuczyny, skoro można dać nam klasyki? Zresztą słupki sprzedaży w USA mówią chyba to samo - jakoś więcej starych serii od Vertigo dostało format Deluxe czy omnibusy, niż tych nowych.

Jeśli chodzi o mnie, to najsensowniejszym co może zrobić Egmont to zabrać się za Vertigo w miarę chronologicznie, wybierając te w miarę najważniejsze pozycje z lat 80. i 90. (aż tak dużo tego nie ma), a później dopiero, jak będzie popyt, przejść do nowszych. Więc oczywiście pierwszy w kolejności MUSI być Swamp Thing, bo to jeden z najważniejszych runów superhero EVER i wstydem jest, że do dziś u nas nie ma (w całości). I marzy mi się Shade, ale na niego szans nie ma żadnych.

Szkoda, że nie można głosować na kilka, bo w przyszłym roku wystartują pewnie 3 serie. Obstawiam, że jednak Swamp Thing i jakieś dwie nowsze rzeczy, których u nas jeszcze nie było. Możliwe, że właśnie Sweet Tooth, nie miałbym też nic przeciwko Unwritten. Chyba, że dla zrównoważenia będą chcieli dać jakąś serię kryminalną a'la Skalp, wtedy może 100 naboi się załapie.

PS - Planetary to nie Vertigo, tylko DC.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 04:45:06 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2017, 04:44:58 pm »
btw. źle ustawiłeś tą ankietę. Trzeba było zaznaczyć, żeby przed zagłosowaniem nie było podglądu jak inni głosowali.
Poprawione


Szkoda, że nie można głosować na kilka, bo w przyszłym roku wystartują pewnie 3 serie. Obstawiam, że jednak Swamp Thing i jakieś dwie nowsze rzeczy, których u nas jeszcze nie było.

PS - Planetary to nie Vertigo, tylko DC.


No właśnie też chciałbym, żeby była możliwość zaznaczenia 3 odpowiedzi, ale nie znalazłem takiej (jeśli gdzieś jest).
Z Planetary się pośpieszyłem - sorry.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2017, 05:02:09 pm »
Czytelnik jednak chce tego co zna. Jest tu kilka tytułów które zjada Swamp Thinga (ewentualnie lepiej się zestarzało) a i tak ST wygra ze sporym zapasem.


Jestem ciekaw jak wyglądałoby głosowanie, gdyby wydano w PL dwa tomy Invisibles a nie ST.

Offline kostron

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2017, 05:04:30 pm »
spin offy baśni


KukiOktopus

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2017, 05:06:57 pm »
Jakim sporym? ST ledwo co ucieka przed wycelowana w plecy klamką.

Kurcze, normalnie ogladanie tych wykresow zaczyna mnie wciagac niczym jakies wyscigi slimakow, gdzie postawilem na jednego z nich. Dawaj, no dawaj, jeszcze troche...  :lol:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2017, 05:08:17 pm »
Ta klamka to też coś co polski czytelnik już zna. Case closed. ;)

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2017, 05:10:29 pm »
spin offy baśni


Tutaj Pan Kołodziejczak jednoznacznie wypowiedział się, że nie ma na to szans, więc nie dodawałem tej opcji do ankiety. Masz za to Unwritten (krossuje się z Baśniami). ;)
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline arczi_ancymon

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2017, 05:13:35 pm »
Z Doom Patrolem jest wg mnie taki problem, że jest tam, nawet jak na Morrisona, bardzo dużo nieprzetłumaczalnej żonglerki słownej, więc jak komiks dostanie do przetłumaczenia artysta pokroju Uliszewskiego, to będzie pasztet :smile: Dlatego jeśli chodzi o Morrisona, to bardziej zależałoby mi na Animal Manie (bo nawet odrobinę bardziej go lubię, ale obie serie są super), a to tylko trzy tomy, chociaż wg mnie kontynuacje Animal Mana wcale nie są złe, Milligan nie odwalił co prawda takiej akcji jak Morrison, ale też miał fajny pomysł na te swoje, bodajże, sześć zeszytów - tak czy siak, i tak to wszystko zjada pierwsze lepsze Marvel Now, więc GDYBY się za którąś z tych serii wzięli, to warto byłoby ją pociągnąć ponad to, co znane i lubiane (Swamp Thinga też to dotyczy, bo co prawda nie czytałem, ale obiło mi się o uszy, że te zeszyty po odejściu Moore'a też są całkiem niezłe).
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 05:18:12 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline chch

Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2017, 05:28:47 pm »
@aczi
Po odejściu Moorea ST pisał Rick Veitch, a zakończył ją run Marka Millara ;)


Wydaje mi się, że największe szanse są na krótkie serie. Taki Animal Man mieści się (run Morrisona) w 3 tomach i razem ze ST byłyby dobrym wstępem do AM i ST z N52 - tylko czy Egmont wyda coś jeszcze z N52? Transmetropolitan w Polsce wydano 3 tomy z 10 (jeden tom podzielili na 2 części) - czyli sytuacja taka sama jak z Ygrekiem - więc też nie powinno to być problemem. 100 naboi - tu jest największy problem bo wyszął po polsku niemal połowa (6 z 13 tomów), chyba żeby wydali 5 tomów Deluxe Edition - też do zrobienia, ew. potem Brother Lono. Invisibles jako komiks wymieniany chyba w każdym rankingu jako najlepsze dzieło Morrisona (którego parę komiksów przecież dostaliśmy w Polsce), do tego posiadające fajne wydanie 5 tomowe Deluxe też mogłoby się załapać. Ciekawe na co postawi Egmont. Też sądzę, że będzie minimum jedna stara seria i jedna nowa. Nie wiem co z 3.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

mgnesium

  • Gość
Odp: VERTIGO - EGMONT 2018
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2017, 05:34:03 pm »
Nic z tych staroci.

ale niespodzianka - ludzie głosują głównie na to, co już znają.

 

anything