Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 81027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 21, 2017, 11:36:17 pm »
Lubię komiksy. Nie lubię komiksowa.

Offline kosmoski

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 21, 2017, 11:37:54 pm »
Fantasmagorie FB

PS2. Czytał już ktoś Quantum and Woody? Jak wrażenia? Zdecydowaliśmy się na pewien zabieg w tłumaczeniu i jestem ciekaw czy wypali :smile:

Czytałem, bardzo mi się podobało, żaden zabieg w tłumaczeniu mi się w oczy nie rzucił, więc chyba wypałił :wink:

Offline parsom

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 21, 2017, 11:42:35 pm »
Kluczowa sprawa - między sobą, a nie obrabianie dupy za plecami.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 21, 2017, 11:43:16 pm »
Jakoś sobie nie przypominam żeby Pan Szymon Holcman coś mi mówił prosto w oczy.
No to trzeba bylo przyjsc (na stoisko albo panel), a zreszta, we wrzesniu jest okazja, siadziecie sobie przy piwku, wyjasnicie co i jak, moge robic za sekundanta :wink:
A, i nie przypominam sobie, zeby ktokolwiek w komiksowie sobie "panował" :/

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 21, 2017, 11:45:33 pm »
Lubię komiksy. Nie lubię komiksowa.
Mało wiesz :(
Akurat komiksowo to jedno z najzdrowszych środowisk w polskim bagienku.

Offline Eragon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 21, 2017, 11:53:42 pm »


To spotkanie jest wrecz naszpikowane wzajemnymi uszczypliwosciami, i jakos nikt tego tutaj nie widzi?

Taaa...tylko uszczypliwości (mniej lub bardziej subtelne) to dla mnie jednak coś innego niż  porównywanie do prostytucji tego, ze nowy wydawca na rynku robi ankietę i pyta ludzi co chcieliby  przeczytać po polsku. Czym innym jest stwierdzenie, że wg jakiegoś  innego wydawcy ten sposób prowadzenia wydawnictwa  i taki sposób wyboru  komiksu do wydania jest dziwny i wg niego się nie sprawdzi, a czym innym to porównanie powyżej.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline tomb

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 21, 2017, 11:56:15 pm »
Mało wiesz :sad:
Akurat komiksowo to jedno z najzdrowszych środowisk w polskim bagienku.
Lektura tego forum oraz wystąpienia, jak tu dyskutowane, przekonują mnie, ze wiem wystarczająco dużo. Za dużo.
Znam środowisko zdrowsze.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 22, 2017, 12:12:38 am »
Lektura tego forum oraz wystąpienia, jak tu dyskutowane, przekonują mnie, ze wiem wystarczająco dużo. Za dużo.
Znam środowisko zdrowsze.
O, jakis przyklad?
Taaa...tylko uszczypliwości (mniej lub bardziej subtelne) to dla mnie jednak coś innego niż  porównywanie do prostytucji tego, ze nowy wydawca na rynku robi ankietę i pyta ludzi co chcieliby  przeczytać po polsku. Czym innym jest stwierdzenie, że wg jakiegoś  innego wydawcy ten sposób prowadzenia wydawnictwa  i taki sposób wyboru  komiksu do wydania jest dziwny i wg niego się nie sprawdzi, a czym innym to porównanie powyżej.


Powiedzialem na poczatku, nie mam zamiaru bronic tutaj zadnego wydawcy, jego wypowiedz, niech sie sam tlumaczy.
Nie podoba mi sie jednak bucówa, jaka jest odstawiana tutaj i na fejsie w ramach "czytelniczej riposty", Obrazilo Was, ze padlo takie porownanie? Zapraszam na najblizszy panel z wydawcami i zabranie glosu, bo jakos nie widzialem tych tlumow zainteresowanych tematem na sali, tak jak nie widzialem ich na poprzednich imprezach. Twierdzicie, ze sie myli, to dajcie wsparcie Fantasmagorii. Czytelnik glosuje portfelem.
Proste.
A w kwestii obrazania, jezeli ktos ma cos do mnie czy innych autorow publikujacych w KG, to rowniez zapraszam (bo z tego co widze to conajmniej kilka osob ma z tym problem)

Offline tomb

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 22, 2017, 12:27:56 am »
O, jakis przyklad?
Planszówkowo. Nie wiedzieć czemu wdaję się w dyskusję, odpowiadając na protekcjonalne zaczepki.

(I pomyśleć, że rozmawiam z jednym z moich ulubionych autorów. Szkoda że w takim tonie.)

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 22, 2017, 12:35:56 am »
Planszówkowo. Nie wiedzieć czemu wdaję się w dyskusję, odpowiadając na protekcjonalne zaczepki.

(I pomyśleć, że rozmawiam z jednym z moich ulubionych autorów. Szkoda że w takim tonie.)

"Protekcjonalnym"? Kurcze, przepraszam, naprawde chce jedynie wyjasnic jak to dziala od srodka, a nie zgrywac jakiegos "znawce" :/
I zupelnie serio uwazam, ze wiele osob "troche" ponioslo (przynajmniej ja tak odbieram ten caly "shitsztorm").
Planszowkowo powiadasz, hm, to ciekawe, bo akurat gadalem z paroma osobami o pewnych rozwiazaniach, ktore sprawdzaja sie wlasnie w tamtym srodowisku.
Inna sprawa, ze komiksowo dziala podobnie, tylko bywa bardziej hermetyczne (tak, o tej wirtualnej hermetycznosci tez niestety dyskutowane w Wawie bylo)

Offline Cringer

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 22, 2017, 01:26:32 am »
Twierdzicie, ze sie myli, to dajcie wsparcie Fantasmagorii. Czytelnik glosuje portfelem.
Proste.
biorąc pod uwagę sukces żółwi to wsparcie istnieje i pewnie o to dupka zabolała pana z KG.
A w kwestii obrazania, jezeli ktos ma cos do mnie czy innych autorow publikujacych w KG, to rowniez zapraszam (bo z tego co widze to conajmniej kilka osob ma z tym problem)
czekaj momencik. Jak wydawca obraża publicznie innego wydawcę który jest nieobecny na spotkaniu to jest ok, bo przecież wydawcy obrzucają się gorszymi epitetami. Ale jak ktoś na forum coś na ten temat napisze to już nie jest ok, bo jak to tak za plecami nie można obgadywać i zapraszasz na panel aby swoje poglądy przekazać osobiście? Nie widzisz tu pewnej sprzeczności?

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 22, 2017, 02:08:42 am »
biorąc pod uwagę sukces żółwi to wsparcie istnieje i pewnie o to dupka zabolała pana z KG.czekaj momencik. Jak wydawca obraża publicznie innego wydawcę który jest nieobecny na spotkaniu to jest ok, bo przecież wydawcy obrzucają się gorszymi epitetami. Ale jak ktoś na forum coś na ten temat napisze to już nie jest ok, bo jak to tak za plecami nie można obgadywać i zapraszasz na panel aby swoje poglądy przekazać osobiście? Nie widzisz tu pewnej sprzeczności?
Dupka go o te żółwie nie zabolała, nie martw się, moim zdaniem kontekst i sens jego wypowiedzi jest zupełnie inny i nawiazuje do czegoś innego niż "ból dupki".
I sprzeczność widzę gdzie indziej, bo czym innym jest dyskusja o takiej czy owakiej wypowiedzi, a czym innym przypieprzanie sie, w ramach "obrony fantasmagorii" do komiksów publikowanych przez KG. Tak, wiele z tych komiksów to rzeczy "offowe", ale jakakolwiek ich ocena ze wzgledu tylko i wylacznie na domniemany sens wypowiedzi wydawcy, to (przepraszam za wyrażenie) "słaba akcja na poziomie gimbazy"

Offline Cringer

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 22, 2017, 04:29:51 am »
I sprzeczność widzę gdzie indziej, bo czym innym jest dyskusja o takiej czy owakiej wypowiedzi, a czym innym przypieprzanie sie, w ramach "obrony fantasmagorii" do komiksów publikowanych przez KG.
Za to KG może przypieprzać się do komiksów publikowanych przez Fante? Znowu wychodzi hipokryzja z twojej strony.
Przypomnę że w komentarzach wcześniej nie widziałeś nic złego w wypowiedzi pana z KG.
Jezeli to co Szymon powiedzial jest dla kogos szokujace, to moze czas, zeby sie obudzic?
Więc skoro tamta wypowiedź ci nie przeszkadzała to czemu krytyka komiksów wydanych przez KG ci przeszkadza? Czy to tylko dla tego że KG jest twoim wydawcą?
ps aby nie było, owszem krytyka komiksu ze względu na wypowiedź wydawcy jest "słabą akcją na poziomie gimbazy", tak samo "słabą akcją na poziomie gimbazy" była wypowiedź przedstawiciela KG.

Offline Mati29

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 22, 2017, 04:46:28 am »
Czy jest gdzieś lista laureatów nagród na komiksowej?

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 22, 2017, 06:20:02 am »
2500 egz.


A zgadnijcie kto też to pytanie zadał? :) Również bardzo dziękuję panu z kultury Gniewu za tą odpowiedź. Mi to daje jakieś pojęcie o skali A Tymka i Mistrza na razie to tylko ze starych Świerszczyków znam jak je jeszcze w bibliotece szkolnej czytałem.