trawa

Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 81156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 21, 2017, 05:27:41 pm »
@UP
No właśnie - człowiek ze Scream potwierdził wydanie specjalne Incala w grudniu. Nie wiem czy była o tym mowa w temacie wydawnictwa, bo tam nie zaglądałem.

W ogóle ta Konferencja była trochę zabawna, bo zebrani państwo dla mnie wyglądali jak Sojusz Rebeliantów, narzekający na Złe Imperium Egmontu. Czyli moje powiedzonko się utrzymuje. :smile: A pani z OMG pełniła funkcję Mon Mothmy. :smile:

« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 05:37:28 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline mrcngrck

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 21, 2017, 05:30:43 pm »
Egmot tez jest niespójny jeśli chodzi o wydawane komiksy a jakoś sie trzyma, argument z tyłka
bzdura straszna, bo egmont jako największe wydawnictwo może sobie pozwolić na kilka serii wydawniczych i w ramach nich jest już spójne

Offline isteklistek

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 21, 2017, 05:32:43 pm »
Jedyna ciekawa kwestia w związku z zarzutami jest tak, że licencje na tytuły krążyło od lat i inne wydawnictwa je po prostu odrzuciło. Niby kwestia jakości komiksu, ale zobaczymy jak to się skończy.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 21, 2017, 05:41:52 pm »
Niespójność wydawnictwa to jakiś absurd. Wydawnictwo może wydawać co sobie tylko wymyśli.  Najważniejsze by tytuły spełniały oczekiwania czytelników. Ą co za tym idzie ,by sprzedaż była na odpowiednim poziomie.

mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 21, 2017, 05:43:53 pm »
W ogóle ta Konferencja była trochę zabawna, bo zebrani państwo dla mnie wyglądali jak Sojusz Rebeliantów, narzekający na Złe Imperium Egmontu. 
przesłuchałem całe spotkanie i o Egmoncie było mało, więcej o Fantasmagorie
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 05:48:39 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline AvengerGT

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 21, 2017, 05:49:56 pm »
Chyba wyczuli, że Fantasmagorie może być czarnym koniem wśród mniejszych wydawnictw, stąd te wydumane argumenty - jakaś mityczna tożsamość i spójność  :roll: Najważniejsze by były to dobre pozycje. Oj, pozostaje niesmak po takich wypowiedziach (chyba ktoś zapomniał, że nie jest przy piwie z kolegami, tylko na panelu wydawców - tekst o prostytucji, żenada...) i wielkie brawa dla pani z OMG za pokazanie klasy.

Offline Ryba2111

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 21, 2017, 05:54:23 pm »
Fantasmagorie FB


Zachęcamy do oglądania, nie wiedzieliśmy że mamy tylu fanów w środowisku wydawców (mniej więcej od 1.08.00) :)
https://www.facebook.com/TaurusMediaPolska/videos/vb.159085644156762/1383486008383380/?type=2&theater
Ja mogę ze swej strony obiecać, że będziemy nadal wydawać "odrzuty", których inni nie chcieli wydać i komiksy, z którymi IDW się podobno napraszało ale jakoś nikt ich nie chciał kupić (strasznie słabo chyba stoi dolar :) )
No cóż, jedni mają swoje Żółwie, inni Bośniackiego Psa, do tego płaskiego :) W przyszłości chętnie wystąpimy na takim panelu, jeśli oczywiście ktoś nam zaproponuje, bo jakoś tak smutno na to patrzeć, zapewniam, że będzie więcej powodów do śmiechu ;)
A w ramach wydawania "odrzutów", wkrótce ogłosimy kolejną zapowiedź. Miała być niespodzianka ale nie mogliśmy wytrzymać, damy ludziom trochę radochy (mam nadzieję ;) )
PS. Wielkie dzięki za lajki i za słowa wsparcia, mimo zmęczenia dalej nam się chce pracować dzięki temu.
PS2. Czytał już ktoś Quantum and Woody? Jak wrażenia? Zdecydowaliśmy się na pewien zabieg w tłumaczeniu i jestem ciekaw czy wypali :)


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 21, 2017, 06:02:58 pm »
Już nawet nie chodzi o argumenty wyssane z d., ale ocenianie wydawnictwa po 3 (!) miesiącach jego działalności i dwóch (no, już trzech) wydanych tytułach. Żenada.

Póki co kupiłem w tym roku więcej tytułów od Fantasmagorii niż od Kultury gniewu. Niech czytelnicy ocenią.

Żeby nie było, sam mam wątpliwości co do niektórych posunięć wydawnictwa, ale to głównie wynika - jak sądzę - z ich małego doświadczenia na rynku. Ważne, że jest zapał.

Offline adro

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 21, 2017, 06:15:26 pm »
Na tym panelu nikt raczej nie narzekal na egmont, mowa byla raczej o tym, ze wielki E przesadza z iloscia oferowanych tytulow i w zwiazku z tym pojawia sie zjawisko kanibalizmu. Ludzie dokonuja wyboru miedzy np batkiem i supkiem, bo nie sa w stanie kupic wszystkiego(ktos wspomnial, ze taka sytuacja miala miejsce w latach 2005-2007 czas przystopowania). Poza tym wg wydawcow rynek zaczyna zwalniac i wzrost ilosci nowych komiksow na rynku nie idzie w parze z przyrostem liczby czytelnikow. W ogole byl to dosc ciekawy panel. Osobiscie tez mam takie wrazenie, ze na rynku pojawia sie za duzo nowych tytulow, co niestety moze skonczyc sie tym, ze my jako czytelnicy zostaniemy z wieloma rozkopanymi seriami :sad:
Chyba Pani z OMG poklada spore nadzieje w wydawnictwie non stop comics, jesli chodzi o utrzymanie dobrego trendu na rynku. Za non stop stoi spore wydawnictwo sonia draga, moze cos z tego bedzie. 
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 21, 2017, 06:16:55 pm »
Konkurencja jest wyczuwalna, więc dziwię się że na tym spotkaniu nie doszło do rękoczynów :smile: I nie wiem co miał na myśli pewien Pan ze spójnością wydawnictwa Fantasmnagorie. Terry Moore będzie chyba takim elementem wspólnym na razie. Przy tych 3 premierach i kilku zapowiedziach :smile:

Aaa i zapomniałbym c'mon Jaga!!

Offline parsom

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 21, 2017, 06:20:42 pm »
Ten temat był już tutaj tyle razy wałkowany, że nie ma sensu się powtarzać. Dla mnie jak ktoś mówi jedno a robi drugie to znak że nie warto mu ufać.

Oszukali cię? Wzięli pieniądze i nie dali towaru? Czy może dali towar z pustymi stronami? Jak cię oszukali?
Mam wrażenie, że ludzie już kompletnie nie przejmują się znaczeniem używanych słów. Jeżeli cię oszukali to idź do sądu, a jak nie, to nie pier...
I od razu zaznaczę, że ich zabieg z przedpłatami i jego dalszy ciąg też nie do końca mi pasuje, ale oszustwa tu nie widzę.

A jeżeli KG rzeczywiście wyśmiewał, to żenada wielka i zachowanie odpowiednie dla nabuzowanego hormonami nastolatka. Rób swoje i nie wpier... się w robotę innych.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline absolutnie

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 21, 2017, 06:34:42 pm »

A jeżeli KG rzeczywiście wyśmiewał, to żenada wielka i zachowanie odpowiednie dla nabuzowanego hormonami nastolatka. Rób swoje i nie wpier... się w robotę innych.


Obejrzałem filmik na wyrywki (długie to i nudne, niestety), ale tam, gdzie samo wydawnictwo pokazało palcem nie zobaczylem wcale wyśmiewania się z Fantasmagorii przez Kulturę Gniewu (zobaczyłem za to, że jedną z wypowiedzi przypisanych Szymonowi Holcmanowi wygłasza zupełnie kto inny).



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 21, 2017, 06:37:45 pm »
Zgadzam się - ciekawy panel. Pani z OMG bardzo spoko była. A Pan z Kultury Gniewu powiedział to o czym ja tu pisze od początku - nie ma limitów klientów dla komiksów. Znaczy wg mnie są, ale to jest kwestia liczebności naszego narodu. :) Ale jak dojdziemy do 38 mln to wtedy będziemy się martwić. :)

Jeszcze widok na Papcia Chmiela i dużą kolejkę do niego. Nie wiem czy większą niż do Mroza, ale dużą.





A tu parę okładek zeszytówek ze stoiska Atomu.









mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 21, 2017, 06:40:51 pm »
nawaliłeś tych zdjęć komiksów, a kupiłeś coś z tego chociaż?

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 21, 2017, 06:43:58 pm »
HAIL HYDRA #1 Jakbyś czytał moje posty a nie tylko krytykował, to byś wiedział.

 

anything