trawa

Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 81060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 18, 2017, 04:47:34 pm »
Tytus astronomem również bym polecał. Nie polecałbym Tytusów po księdze 19 i Tytus żołnierzem (Tytus olimpijczykiem też raczej według mnie było trochę słabsze ).
tertium non datur

mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 18, 2017, 05:14:32 pm »
Może ktoś zajrzy na stoisko Planety Komiksu/Geek Zone? Wspominali coś, że będą od nich zapowiedzi wydawnicze na KW, warto zagadać.

Offline Ryba2111

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 18, 2017, 05:31:48 pm »
Byłem, ale pytałem tylko o aktualne wydawnictwa :P Jutro pewnie zagadam co planują.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 18, 2017, 06:46:56 pm »
@UP
To o której się widzimy przy stoisku? ;)

Obiecany pan Robert jako sprzedawca. :)



Plus widok (niewyrażny :) ) co tam na stoisku Muchy jest.




Foto z ukrycia redaktora Egmontu. :)



I drożyzna na Atomie.





Offline pokia

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 18, 2017, 06:54:57 pm »
Pan sfotografowany z ukrycia to Szymon Holcman - Z Kultury Gniewu. Pana plecami nie rozpoznaję.

Offline arczi_ancymon

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 18, 2017, 06:59:26 pm »
Byłem, ale pytałem tylko o aktualne wydawnictwa :P Jutro pewnie zagadam co planują.

Trzeba gwałcić żeby zabrali się za katalog Avatar Press. Jeszcze dziewiczy, a do ich linii programowej pasuje jak ulał. No i dużo Moore'a mają ;)

I druga sprawa - macie już jakieś fotki "na żywo" majowych nowości? Proszę się podzielić, niestety nie ma mnie na miejscu i pewnie dopiero pod koniec miesiąca pogłaszczę i poprzytulam swoje egzemplarze :)

Offline 79ers

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 18, 2017, 07:03:42 pm »
Byćmoże naiwne pytanie, ale nie odwiedzam targów, konwentów, ogólnie imprez masowych : Sideca? BUM Projekt?

Offline radef

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 18, 2017, 07:06:58 pm »
Pana plecami nie rozpoznaję.
A to nie ten były redaktor "KAczora Donalda"?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 18, 2017, 07:11:51 pm »
Sideca?
Nie, komiksy ich kojarzę tylko ze stoiska sklepu gildii.

BUM Projekt?
bywają, ale nie wiem czy na KW są,

mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 18, 2017, 07:23:23 pm »
Pana plecami nie rozpoznaję.

A to nie ten były redaktor "KAczora Donalda"?

Ja tam kojarzę go jako byłego redaktora naczelnego czasopisma Magia i Miecz

Offline 8azyliszek

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 18, 2017, 07:31:41 pm »
Pana plecami nie rozpoznaję.


To Tomasz Kołodziejczak. Na Pyrkonie ogłaszał zapowiedzi Egmontu. Chciałem zrobić lepsze ujęcie, ale zaraz gdzieś poszedł, a przecież nie będę mu sie wpychał pod nogi i namolnie błyskał fleshem w oczy. :)

Offline radef

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 18, 2017, 07:34:46 pm »
Ja tam kojarzę go jako byłego redaktora naczelnego czasopisma Magia i Miecz
A bym zapomniał o innym jego niezapomnianym wyczynie.
Cudo polskiej myśli scenariuszowej, czyli komiks Disneya Coś z niczego scen. TK, rys. Vicar.
Czekam na jego wydanie w A4, ze wstępem i posłowiem scenarzysty, a także ręcznie podpisanym każdym egzemplarzem.
[trochę się z tego nabijam, ale komiks bardzo dobry]
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 07:38:26 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Ryba2111

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 18, 2017, 07:39:24 pm »
Taka zdobycz z pierwszego dnia. Adam Kmiołek od Białego Orła i moja ulubiona postać na okładce TASM #1.
Język zachodzi na tył okładki. Mój pierwszy sketchcover w kolekcji.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

mkolek81

  • Gość
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 18, 2017, 07:41:48 pm »
Pan sfotografowany z ukrycia to Szymon Holcman - Z Kultury Gniewu.
Z tego co KG pisało na swoje stronie FB to można u nich dostać na stoisku pierwszy tom Tymka i Mistrza (czyli ostanie miejsce gdzie go można kupić, bo nakład się wyczerpał)

Offline Archie

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 18, 2017, 09:44:24 pm »
Byłem i muszę przyznać, że bardzo na + zdziwił mnie Tomasz Kołodziejczak. Nigdy wcześniej nie miałem okazji z nim rozmawiać twarzą w twarz i miałem go delikatnie to ujmując za osobę nie budzącą sympatii. Okazało się całkowicie na odwrót i uciąłem sobie z nim bardzo miłą pogawędkę, więc oficjalnie odszczekuję to co na jego temat twierdziłem. Pod względem rozmowy zagadałem czemu ten słaby Green Arrow zamiast dobrego od Lemire, czy są szanse na Batwoman i starałem się podpytać o Vertigo. Na żaden z wymienionych tematów odpowiedzi nie dostałem mimo, że na różne sposoby podpytywałem, TK robił uniki i jasno podkreślał, że nic nie wyciągnę i nie ma szans na dyskusję dot. 2018 ani na temat niczego spoza katalogu na ten rok. Robił to w sposób bardzo kulturalny, więc te podchody były zabawnym elementem naszej rozmowy. Info dotyczące Odrodzenia będzie jutro na panelu i to będzie główny temat. Jak ktoś wyciągnie coś poza ten wątek to chylę czoła.

Bardzo pozytywnie też zaskoczył mnie właściciel Planety Komiksów, którego też pierwszy raz spotkałem i okazał się przesympatycznym człowiekiem. Zapomniałem polecać żeby zainteresowali się Space Riders z Black Mask, uważam, że to idealnie pasowałoby do ich katalogu, więc jak ktoś jutro łaskawie o tym wspomni to dzięki.

Ongrysa niestety dzisiaj nie było (jak to czytacie to ja Wam zostawiłem notkę  :lol: ), więc jak ktoś szykuje się na darmowy komiks z Dreddem to jutro od rana polecam atakować. Darmowy komiks od Leśniaka i Skarżyckiego był rozdawany na stoisku Europe Comics razem z torbami z Valerianem (mam nadzieję że zrobią takie czarne koszulki, bo nosiłbym) w zamian za podanie adresu e-mail. Co do samej historii to czyta się to szybko i jest w tej satyrze dużo prawdy, fajny akcent.

Nie było też BUM Projektu, a wielka szkoda bo pojechałem głównie dla tego żeby dorwać od nich Szybkiego Lestera.

Jak kogoś interesują premiery to Scream Comics miało u siebie jeszcze ciepłe Aliens: Zbawienie/Ofiarowanie. Wyszło też Ołtsajders: Jeźdzcy Walhalli (nawiązanie do Mad Maxa intencjonalne). Trzeciego Tymka i Mistrza niestety u KG nie było i nie będzie na festiwalu, ale po festiwalu trafi do sprzedaży. Do godziny 16 widziałem u nich pierwszy tom.

Z rzeczy niekomiksowych: po drugiej stronie stadionu na stoisku Copernicus Corporation można dorwać w bardzo atrakcyjnych cenach Cyberpunk 2020, Dziką strefę (cyberpunkowy podręcznik dla ulicy),Słuchajcie, głąby!!! Nieokrojony podręcznik mistrza gry do Cyberpunka 2020 i Night City, miejski dodatek do cyberpunka.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2017, 09:55:23 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."