Autor Wątek: FKW 2017  (Przeczytany 81344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 22, 2017, 10:48:02 am »
Czyli o tego Zenitha chodzi, o którym wiadomo od paru miesięcy? ;)

Offline Night wolf

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 22, 2017, 10:48:48 am »
@Murazor
To będzie taki mało znany scenarzysta na literkę M. Totalnie odrzut.
Oj nieładnie nie ładnie, czuje że minusa dostaniesz u wydawcy niczym Bazyliszek u Lipskiego, poczekajcie te parę godzin to się dowiecie :P

Offline rzem

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 22, 2017, 10:49:29 am »
@robbirob jak dla mnie piękne podsumowanie całej tej dyskusji


Zgadzam się.

Offline Murazor

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 22, 2017, 10:56:43 am »
@Murazor
To będzie taki mało znany scenarzysta na literkę M. Totalnie odrzut.
I teraz zastanawiam się, którego pana na M. bardziej bym wolał, bo trochę ich jest :roll:
poczekajcie te parę godzin to się dowiecie :P
O to fajnie, że już dzisiaj będzie :)

Offline Night wolf

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 22, 2017, 10:59:18 am »
Cytuj
O to fajnie, że już dzisiaj będzie :smile:
Powiedziałem że parę godzin, nie że dzisiaj, ale kto wie :P

Offline Zamorano

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 22, 2017, 10:59:27 am »
- sprawa z głosowaniem na FB tu na forum też była poddawana krytyce na zasadzie "co zrobią Fantasmagorie jeśli wygra ten a ten komiks". Inni wydawcy trochę dłużej znają rynek nasz i ten zachodni, żeby móc ocenić sensowność i przydatność takich akcji. Albo - po przecież nikt nie mówi, że to zły pomysł - to wiedzieliby jak podejść do tego z sensem. Żeby uniknąć problemów, które czają się tuż za rogiem.

To jest moim zdaniem właśnie takie doświadczenie z lat minionych. Każdy kto pamięta netowy hype i ruch internautów w czasach "Dobrego Komiksu" i pamięta jak cały projekt się skończył może mieć po prostu dystans. Podobnie było potem z wydawcami, którzy zaufali "opowieści" "Tęsknie za tobą zeszytówko"... Taka komunikacja poprzez ankiety jest w porządku pod warunkiem, że jest to komunikacja z czytelnikami, kolekcjonerami właśnie. A nie, że wyniki sa wybitnie "zakrzywiane" przez ludzi, którzy po prostu sobie klikają (kto, wie może nawet w dobrej wierze; może liczą , że kupią). Oczywiście, czasy są dziś nieco inne dla tzw. komiksowa niż te 10 lat temu. Np. widać to właśnie po superbohaterach, dla których jest inna koniunktura komercyjnie niż w latach 2000- 2007 powiedzmy (czego krytycy Kołodziejczaka nie przyjmują do wiadomości; ten rynek i mody na nim nie są constans). Więc i w komunikacji social mediowej może być mniej "słomianego zapału" niż kiedyś. Osobliwym testem jest właśnie crowdfunding i okolice tego modelu.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline robbirob

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 22, 2017, 11:00:31 am »
CHAOS

Właśnie dlatego nie lubię się wypowiadać na takie tematy w gorących dyskusjach.

@ murazor- Chciałem podsumować nie tylko dyskusję, ale też i część tego całego wątku, w którym więcej jest bezcelowych dyskusji i pyskówek niż pożytecznych rzeczy.
@ kuba g - i chwali Ci się to że masz dystans. szkoda że niewielu z nas tak ma :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 22, 2017, 11:10:13 am »
Szanuje Twoje podejście, ale sie z nim kompletnie nie zgadzam. Skoro ma sie bronic tylko komiks, to po co w ogole cokolwiek poza strefa autografow? Komiksiki kupisz taniej w sieci, spotkania i panele sa dla zgredow, ograniczmy w takim razie koszty i zrobmy festiwale, na ktorych beda tylko stoliki do podpisywania?
I o co wlasciwie ta "gównoburza"? Przyszło kilka osób, ktore bawia sie w niszowe wydawanie, popitolili sobie i tyle. O co ta spinka?
Chyba, że jednak komplesowe imprezy maja sens, wlasnie na mozliwosc bezposredniej konfrontacji czytelnikow z wydawcami i autorami, wymiany na zywo pogladow i opinii. Czegos wiecej niz wizyta w wirtualnym sklepie z komiksikami.
Kiedyś na festiwale/targi komiksowe jeździło się by kupić taniej nowości, zdobyć autografy, spotkać się z twórcami, posłuchać o zapowiedziach. Obecnie festiwale komiksowe to głównie przystawki dla innych festiwali targów, KW dla targów książki, Łódź połączona z grami komputerowymi. Ostatnio to przyjeżdża się  po autografy, czasem zakup jakiejś pozycji bo zakupy na targach nie są tak atrakcyjne jak kiedyś, spotkanie z gwiazdą lub wysłuchanie o planach wydawcy jeśli nie były wcześniej publikowane, dla wydawców głównie pozyskanie nowy czytelników, choć po wypowiedziach że głos czytelnika tylko czasem jest brany pod uwagę to naprawdę gratuluję podejścia. No i to piękne kółko samouwielbienia.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 22, 2017, 11:18:08 am »
Byłem na FKW tylko wczoraj i po tym co zobaczyłem, to muszę przeprosić Egmont, za to, że nie wierzyłem w jego ideę wydawania komiksów dla dzieci.


Też to zauważyłem. Może wyjdę na klakiera ale żeby przegadać pewien dill z Tomaszem Kołodziejczakiem musiałem cierpliwie przeczekać jak skończy polecać grupie małolatów konkretne komiksy do których im wszystkim świeciły się oczy - chodzi mi o to, że naprawdę fajnie to zobaczyć. Taki mały plus.
perły przed wieprze

Offline Zamorano

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 22, 2017, 11:20:21 am »
choć po wypowiedziach że głos czytelnika tylko czasem jest brany pod uwagę to naprawdę gratuluję podejścia. No i to piękne kółko samouwielbienia.

Dlaczego tak absurdalnie to (nad)interpretujesz? Przecież to jest racjonalne podejście do prowadzenia działalności wydawniczej (którzy to prowadzący działalność znają; jej "bebechy" typu faktury, faktyczna relacja sprzedaży do internetowych deklaracji kto czego chce od wydawnictw i kto kupi etc.). Ty serio to uważasz za "kółko samouwielbienia", a nie doświadczenie ostatnich 17 lat mniej więcej?
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 12:18:35 pm wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline pucek_miszcz

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 22, 2017, 11:20:37 am »
Poszła zapowiedź - Klaus Granta Morrisona i Dana Mora
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline starcek

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 22, 2017, 11:20:51 am »
Są jeszcze wydawcy mówiący, że "nas mało interesują czytelnicy komiksów".  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline turucorp

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #312 dnia: Maj 22, 2017, 11:26:33 am »
Kiedyś na festiwale/targi komiksowe jeździło się by kupić taniej nowości, zdobyć autografy, spotkać się z twórcami, posłuchać o zapowiedziach. Obecnie festiwale komiksowe to głównie przystawki dla innych festiwali targów, KW dla targów książki, Łódź połączona z grami komputerowymi. Ostatnio to przyjeżdża się  po autografy, czasem zakup jakiejś pozycji bo zakupy na targach nie są tak atrakcyjne jak kiedyś, spotkanie z gwiazdą lub wysłuchanie o planach wydawcy jeśli nie były wcześniej publikowane, dla wydawców głównie pozyskanie nowy czytelników, choć po wypowiedziach że głos czytelnika tylko czasem jest brany pod uwagę to naprawdę gratuluję podejścia. No i to piękne kółko samouwielbienia.

Mocno odbiegamy od tematu, ale dobra, moderzy posprzataja :wink:
Formula dwoch najwiekszych imprez rzeczywiscie sie rozmyla i jest naprawde ostro dyskutowana, szczegolnie, ze powiaznie ich z targami ksiazki czy grami mocno przesunelo srodek ciezkosci i ograniczylo atrakcyjnosc dla pasjonatow komiksu.
Z drugiej strony, sam komiks jest zbyt slabym medium, zeby zapewnic taka skale imprez i zagwaratowac plynnosc finansowa.
Nie wiem jak to sie rozwinie, nie wiem czy uda sie wypracowac taki model duzych festiwali, ktory zagwarantuje satysfakcjonujacy poziom, dla ludzi, ktorzy skupiaja sie na samym komiksie.
Ba, mam spore obawy, ze wygra model Comic Conów, ktory juz kompletnie nie ma nic wspolnego z komiksikami.

Offline Murazor

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 22, 2017, 11:29:52 am »
Poszła zapowiedź - Klaus Granta Morrisona i Dana Mora
O, nie znam :smile: Po planszach wygląda jak przygodówka fantasy. Pomijając fakt, że jest o Świętym Mikołaju, pojawiają się jakieś typowo Morrisonowe odjazdy? Pytam głównie wydawnictwo, bo pewnie mało osób czytało.


Od razu link jak może wyglądać:
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 11:33:32 am wysłana przez Murazor »

Offline Ryba2111

Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 22, 2017, 11:30:32 am »
Dill z Tomaszem Kołodziejczakiem brzmi ciekawie :cool:
Byłem na targach przez cztery dni i ilość małych czytelników ogromnie mnie zaskoczyła. Kupują wszystko: mangi, zeszyty amerykańskie!, gry planszowe, karciane, polskie komiksy. Chłopak biegnący z koleżanką po Fistaszki, z okrzykiem radości na ustach, to spoko sprawa. Swoją drogą te małe skubańce mają ze sobą dużo kasy i kupują naprawdę dużo :smile: 


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

 

anything