Autor Wątek: KFK 6  (Przeczytany 9266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

KFK 6
« dnia: Marzec 27, 2017, 08:13:13 am »
krakowski festiwal komiksu 6 - byłem, widziałem. pierwszy raz w tym roku - wcześniej nie miałem nawet świadomości że jest taka impreza. wrażenia mam raczej pozytywne, ale to były raczej spotkania komiksowe niż festiwal.

miejsce - arteteka - jak najbardziej spoko. co prawda zakątek do spotkań to mogłaby być osobna sala. czasem dzieciaki na warsztatach tak głośno nadawały że na spotkaniach nie było nic słychać.

organizacja - tu jest jeszcze dużo do zrobienia. wg mnie było za mało wolontariuszy. np spotkanie z mosdalem (w sumie 2gą gwiazdą festiwalu) nie zaczęło się o czasie, autor czekał na widowni nie wiadomo na co.

giełda - prawie jej nie było. stoisko timofa, atom i fankomiks. poza tym rafał szłapa i ziny. i koniec. oprócz premier timofa nie było nic nowego. widać że inni wydawcy albo olali albo nie wiedzieli o festiwalu.

autografy - powrót do przeszłości. lista społeczna do bedu - przychodzisz i jesteś 40 w kolejce. co prawda pojawiła się ciekawostka z losowaniem numerków do bedu na 2gi dzień, ale musiałem uciekać na pociąg i nie widziałem jak to wypaliło.

co do spotkań z autorami:

bedu - nie byłem na spotkaniu w łodzi, więc dowiedziałem się kilku rzeczy. rekord nakładów hugo to rynek polski 5 x 150 000 egzemplarzy. komiksy pojawiły się w polsce za namową grzegorza rosinskiego. bedu pracuje obecnie nad 2 albumami w świecie hugo - temat przewodni smoki.

soren mosdal - jest szansa na kolejne albumy wydane prawdopodobnie przez timofa. spin-off eryka rudego który miał premierę na festiwalu to pierwsze drukowane wydanie tego komiksu. z tego co mówił autor rynek komiksowy w danii praktycznie nie istnieje. nakłady komiksów to 400 egzemplarzy.

prosiak - opowiadał o swoich planach i słomianym zapale np o tym że cieszy go pisanie scenariusza a gdy radość tworzenia przemija nie chce mu się rysować. ósmej czary raczej już nie uświadczymy.

autorzy ivana kotowicza - dosyć ciekawe spotkanie. zaskoczyło mnie że gotowy album od wakacji czeka w kolejce na wydanie. do tej pory myślełem że to raczej wydawca czeka na album a nie na odwrót.

muszę pochwalić prowadzących - wszystkie spotkania były bardzo dobrze poprowadzone. pytanie raczej ciekawe i mało sztampy. dodatkowym plusem był streaming spotkań, ale to też nie było jakoś szeroko reklamowane.

to tyle wrażeń na szybko.

"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline gobender

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2017, 08:46:15 am »
soren mosdal - jest szansa na kolejne albumy wydane prawdopodobnie przez timofa. spin-off eryka rudego który miał premierę na festiwalu to pierwsze drukowane wydanie tego komiksu. z tego co mówił autor rynek komiksowy w danii praktycznie nie istnieje. nakłady komiksów to 400 egzemplarzy.

może dlatego, że wszyscy tam znają angielski. niemniej, ciekawe...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KFK 6
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2017, 09:48:32 am »
krakowski festiwal komiksu 6 - byłem, widziałem. pierwszy raz w tym roku - wcześniej nie miałem nawet świadomości że jest taka impreza. wrażenia mam raczej pozytywne, ale to były raczej spotkania komiksowe niż festiwal.

odniosę się tylko do tego punktu.
Przyznam, że to ciekawe. Bo każda edycja jest nagłośniona w portalach komiksowych. I od kilku lat organizatorzy zapraszają zagranicznych twórców etc.

I tu każdorazowo polecam dział "Imprezy" na Alei. Staramy się, żeby było tam prawie wszystko (piszę "prawie" bo zakładam, że nie zawsze da się wszystko wyłapać)
http://alejakomiksu.com/imprezy/
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline janjedlikowski

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2017, 09:52:23 am »
Dzięki za relację. A może ktoś był w niedzielę i odniesie się do losowania numerków po autografy - moim zdaniem najlepszy pomysł i jeśli wypalił to moze uda się go przenieśc na MFK

Offline freshmaker

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2017, 09:52:47 am »
przeglądam aleję i gildię prakycznie codziennie, ale o imprezie dowiedziałem się z fb. zresztą o samej imprezie było mało konkretnych informacji i chyba nie miała swojej stronki (oprócz fb).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Koalar

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2017, 10:11:02 am »
może dlatego, że wszyscy tam znają angielski. niemniej, ciekawe...

Ale może chodzi o rodzimych autorów. A biorąc pod uwagę liczbę ludności (ok. 5,5 mln), to te 400 nie takie złe (proporcjonalnie w Polsce byłoby to jakieś 2800).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline freshmaker

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2017, 10:29:53 am »
soren mowil o nakladach dunskich tworcow na rynek dunski z tego co zrozumialem.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KFK 6
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2017, 10:45:09 am »
przeglądam aleję i gildię prakycznie codziennie, ale o imprezie dowiedziałem się z fb. zresztą o samej imprezie było mało konkretnych informacji i chyba nie miała swojej stronki (oprócz fb).

Na Alei od początku marca do dzisiaj był slider na głównej stronie. Więc codziennie dało się zobaczyć info o tejże imprezie.
Musiałeś mieć po prostu pecha, ze tego nie zauważyłeś ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Dembol_

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2017, 11:17:49 am »
Dzięki za relację. A może ktoś był w niedzielę i odniesie się do losowania numerków po autografy - moim zdaniem najlepszy pomysł i jeśli wypalił to moze uda się go przenieśc na MFK
Było kilkadziesiąt numerków i gdy zaczynała się sesja autografów wylosowano 10 osób. Szczęśliwcy zostali, a reszta się rozeszła. Dwójka wylosowanych chwilowo gdzieś zaginęła. Nie wiem czy się ostatecznie odnaleźli, ale w razie niepojawienia się ich był plan, żeby wylosować 2 kolejne osoby. Losowała chyba tłumaczka. Nie widziałem dokładnie bo wtedy czekałem w kolejce do Śledzia. O ile 2 osoby można nazwać kolejką. Dostałem też fajnego Eryka od Mosdala. Ogólnie całkiem spoko gość i czyta też mangi.

Byłem drugi albo trzeci raz na KFK. Fajnie móc sobie podjechać na rowerze na kilka godzin. Posłuchać spotkań, zbić piątkę ze znajomymi, wypić kawę, zdobyć jakiś rysunek/wpis i spadać do domu. Nie ma tłoku, pośpiechu, nie trzeba się przepychać czy uciekać bo na twórcę napiera 40 innych fanów chcących autograf i patrzą na Ciebie wilkiem. Wiadomo, że z drugiej strony jeśli aktualny punkt programu mnie nie zainteresował to za bardzo nie było co ze sobą zrobić, ale taki już urok mniejszych festiwalów.

Offline bluebeery

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2017, 04:58:54 pm »
Ja byłem na krakowskim Festiwalu po raz pierwszy. Miła, kameralna impreza. Jako ciekawostkę dodam że nie tylko dostałem autografy od Śledzia i Bedu ale również sam stworzyłem i podarowałem rysunek mistrzowi Bernardowi- Bedu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2017, 05:16:11 pm wysłana przez bluebeery »

JanT

  • Gość
Odp: KFK 6
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2017, 05:21:42 pm »
również sam stworzyłem i podarowałem rysunek mistrzowi Bernardowi- Bedu.
Ten?



Bo się Patryk (wydawnictwo) Kurc pyta o autora  :smile:

Offline bluebeery

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2017, 05:34:48 pm »
Zgadza się :)

JanT

  • Gość
Odp: KFK 6
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2017, 05:44:50 pm »
Na FB Kult Kultury Komisu się Patryk Kurc pyta o autora jakby co.

Rysunek super  :smile:

Offline freshmaker

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2017, 06:29:34 pm »
ze spotkania z bedu wywnioskowałem że hugo na zachodzie cieszył się umiarkowaną popularnością. integral lombardu (na podstawie którego jest zrobione wydanie egmontu) to pierwsze wznowienie od lat. bedu mówił że integral kupują głównie dorośli którzy znali tę serię za młodu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline alzarqawi

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2017, 06:30:22 pm »
rysunek piękny, licze że jakieś wydawnictwo opublikuje je

 

anything