trawa

Autor Wątek: KFK 6  (Przeczytany 9390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 02, 2017, 04:51:46 pm »
Przyjdź po autografy 5 minut przed ich rozpoczęciem - narzekaj, że jest kolejka.

A kiedy było można się wpisać na taką listę?

Było jakieś oficjalne info, że jest lista kolejkowa, czy zebrało się kilka osób, obstawiło na kartce pierwsze miejsca i przeforsowało listę?

Offline freshmaker

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 02, 2017, 04:58:49 pm »
lista powstała wcześniej, reszta tak jak napisałeś.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mibartek

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2017, 09:50:26 am »
To ja jeszcze dopiszę coś od siebie (i od razu napiszę też, że byłem na liście i dostałem rysunek, więc nie piszę z perspektywy pokrzywdzonego)


Byłem na imprezie niedługo po otwarciu. Dostałem program - zero informacji o strefie autografów.
Po jakimś czasie kręcenia się po stoiskach podszedłem do miejsca gdzie miały być rozdawane autografy, znalazłem regulamin, w którym było napisane, że obowiązuje kolejka. Nie było jeszcze żadnej listy więc stwierdziłem, że widocznie będzie "normalna" kolejka i poszedłem na spotkania. Potem przez przypadek zasłyszałem kogoś kto narzekał, że znowu jest lista i fuksem się dopisałem. Oczywiście ludzie, którzy byli wpisani na liste chodzili sobie wesoło po festiwalu daleko od strefy autografów (z pojedyńczymi wyjątkami). W Łodzi było czytanie co jakiś czas i była to "normalna" kolejka z ludźmi na miejscu tylko moderowana listą. Jak kogoś nie było na miejscu to wylatywał.

Uważam, że moderator strefy powinien tę listę publicznie potargać i puszczać ludzi tak jak czekali w kolejce. Pierwszą osobą np był tak na oko 9 latek, któremu szanowni dorośli wytłumaczyli, że sorry wszyscy lubimy dzieci, ale zmykaj na koniec kolejki, bo tutaj panowie mają swoją listę.


edit: od razu napiszę, że nie mogłem oddać swojego miejsca dzieciakowi, bo miał jakieś zajęcia angielskiego i do mojego numerka i tak nie doczekał



Offline freshmaker

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2017, 09:57:10 am »
no właśnie - lista, zajmowanie miejsc w kolejce. ale organizator nie tylko nie podarł listy ale
Cytuj
bardzo się napracował, żeby był porządek
czyli sprawdzał czy na pewno nie dostał się po rysunek ktoś kto nie był na liście?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline keram

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2017, 04:56:53 pm »
Kolejny festiwal na którym freshmaker nie dostał autografu z winy mafii kolejkowej.

Nie byłem w Krakowie, z tego co wiem pierwszy był chłopak z Białegostoku, który przybył około północy (serio), kolejne osoby pojawiły się około 7 rano. Nie widzę nic złego w tym, że osoby te zrobiły listę, chyba zrozumiałe, że nie chciały znaleźć się za osobami które przyszły kilka godzin później. Można mieć zastrzeżenia, że nie było dostatecznej informacji o liście (może uznano, że dalsze osoby i tak się nie załapią).

Generalnie popieram numerki, ewentualnie listę - byleby była dobra informacja.

Nie popieram natomiast pomysłu freshmakera  by w kolejce ustawiać się po spotkaniu z autorem.
Jak to sobie wyobrażasz?
Kończy się spotkanie, prowadzący ogłasza rozdawanie autografów i osoby które siedziały w pierwszym rzędzie zajmują pierwsze miejsca w kolejce, a osoby z końca sali ostatnie?
Wybacz, ale kolejność pojawienia się na festiwalu wydaje mi się bardziej sprawiedliwa.

Offline freshmaker

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 03, 2017, 05:25:49 pm »
kolejność przychodzenia jak najbardziej ma znaczenie. hardcoreowcy którzy ustawiają sie dzień przed nawet na mnie robią wrażenie. tu chodzi o sytuację jak opisal wcześniej mibartek - ludzie wpisali się na listę i ich fizycznie nie było. jak ktoś stał w kolejce to miał niemią niespodziankę.

rysunek dostałem w niedzielę, więc też nie pisze z perspektywy pokrzywdzonego. generalnie odpuszczam autograf jak widzę jakiś większy hardcore. w łodzi temat autografów rozwiązały numerki - jak ktoś jest napalony to czeka w kolejce całą noc i ok.

losowanie numerków ma jak najbardziej sens - liczę że coś takiego wprowadzą w łodzi.

EDIT: zmieniając temat - streaming ze spotkań to wg mnie niezły pomysł + you tube na później. nie było to specjalnie rozreklamowane. np spotkanie z mosdalem streamowało dodatkowo 10 osób.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2017, 05:28:54 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline keram

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 03, 2017, 05:40:20 pm »
A czy trzeba fizycznie stać skoro jest lista?
W Łodzi dostajesz numerek i możesz łazić gdzie chcesz bylebyś zjawił się potem na czas.
Czy zapisanie na liście nie działa tak samo?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KFK 6
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 04, 2017, 10:51:20 am »





Świetna rzecz. Zmyślna i w duchu entuzjazmu, który towarzyszy i tym, co w kolejkach po rysunki wystają, i tym, co tylko z oddali z pełną sympatii zazdrością podziwiają.


Wydaje się, po wypowiedziach Bédu w Łodzi i nieustających miłych niespodziankach, ktorych doświadczył w Krakowie, że w naszym komiksowym świecie jest on trochę takim Sixto Rodriguezem z lekko podobno zmanipulowanego ale jakże uroczego filmu Malika Bendjelloula "Sugar Man". Polska początku lat dziewięćdzisiatych jako zagubiony w czasie moment nieświadomej slawy francuskiego artysty niedocenionego w kraju - pomysł może nie na film, ale na wygrywającą konkursy udaną formę komiksową, ktorej premiera ucieszyłaby nas wszystkich już może, może... Ne c'est pas?   

Tylko rękę trzeba mieć pewną. Jak Blueberry!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2017, 10:54:30 am wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline freshmaker

Odp: KFK 6
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2018, 09:39:41 am »
czy ktoś orientuje się czy na KFK 7 Max Andersson bedzie dostepny także w niedziele? w programie jest z nim spotkanie w sobote, ale moze organizatorzy zaprosili go na 2 dni?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline vision2001

Odp: KFK 7
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 24, 2018, 06:54:34 pm »
Nie otwieram nowego wątku. Ale obecnie w streamingu można obejrzeć sobie: 7 KFK - Dyskusja o komiksach erotycznych
A więcej rzeczy z 7 KFK można obejrzeć tutaj.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 06:59:45 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything