Autor Wątek: Luc Orient  (Przeczytany 26943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Luc Orient
« dnia: Marzec 11, 2017, 08:40:47 pm »
Pozwoliłem sobie na założenie nowego wątku.
Jako, że niedługo (oby) będzie wznowienie komiksu Luc Orient przez wydawnictwo Taurus to moglibyśmy tu wrzucać to co wiemy.
Wiemy, że mają to być integrale jak na rynku frankofońskim. Z tego co wiem to tam wyszło 5 tomów.
Na zachętę wrzucam pamiętną stronę ze Świata Młodych:



« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2017, 02:04:46 pm wysłana przez anx239 »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline studio_lain

Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2017, 09:09:15 pm »
uwielbialem ten komiks
i do dzis go lubie
jakby taurus nie wydal, to studio lain by to zrobilo ]:>


super ze bedzie komplet :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2017, 09:34:44 pm »
Uwielbiam ten komiks od czasów Świata Młodych. Wreszcie będę mógł poznać pełne przygody. W ŚM były okrojone wersje. Mam "W Kuźni piorunów". Który to był rok?
Początek ze ŚM:



Koniec TUTAJ


Łącznie 19 plansz. Oryginalnie plansza była po lewej a Skorupa po prawej. Dlaczego tak powycinałem i ponownie skleiłem to po około 30 latach nie pamiętam.


« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2017, 09:38:47 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2017, 10:05:57 pm »
Ja miałem powycinanego ze Świata Młodych Valeriana, nawet okładkę tekturową zrobiłem...

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline bluebeery

Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2017, 10:19:46 pm »
Ja "W kuźni piorunów" nie miałem, moja wczesna przygoda z Luc Orientem dotyczyła tylko historii " S.O.S dla planety". Z wielką przyjemnością poznam w całości tą serię.

Offline graves

Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2017, 10:32:38 pm »
Który to był rok?
Pisałem o tym kilka lat temu... o nawet już 11 lat temu:
http://www.kzet.pl/2006_02/m_dawno.htm
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2017, 08:32:29 pm »
Na zachętę wrzucam pamiętną stronę ze Świata Młodych:





Paskudnego kleju użyłeś ;)


A tak na poważnie, bardzo czekam na naszą edycję Luca, miałem okazję zapoznać się z niemieckimi "egmontowymi" [http://www.ecc.ehapa-shop.de/weitere-comic-klassiker/fantastisch/luc-orient] integralami (niestety jedynie wizualnie, bo szwabski znam na tyle słabo, że czytanie byłoby męczarnią). Mam nadzieję, że polska edycja będzie podobna, po 4 albumy w tomie, dosyć fajne dodatki...
Obawiam się troszkę o przyjęcie pierwszego tomu, bo na początku rysunki jeszcze ciut archaiczne; styl, który znamy z SOS dla planety nabiera formy się dopiero w okolicach albumu 7. Ale skoro Valerian dał radę, to Luc też sobie poradzi!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline graves

Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2017, 08:40:15 pm »
Obawiam się troszkę o przyjęcie pierwszego tomu, bo na początku rysunki jeszcze ciut archaiczne; styl, który znamy z SOS dla planety nabiera formy się dopiero w okolicach albumu 7. Ale skoro Valerian dał radę, to Luc też sobie poradzi!
No Valerian, to jednak trochę co innego.
Co prawda też zaczynaliśmy od 7 tomu w ŚM, ale już kilka lat później poznaliśmy 4 pierwsze albumy (1990-1991), czyli można powiedzieć, że Valerian był od pierwszych tomów znany w Polsce prawie od początku.
Luc Orient na początku to straszna ramotka. Raczej dla prawdziwych miłośników - czyli coś dla mnie :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2017, 09:25:44 pm »

Dlaczego tak powycinałem i ponownie skleiłem to po około 30 latach nie pamiętam.
Wychodzi na to , że tylko ja nie wycinałem komiksów ze ŚM - dlatego jestem dumnym posiadaczem pokaźnego stosu roczników 1982-93 .



Luc Orient na początku to straszna ramotka. Raczej dla prawdziwych miłośników - czyli coś dla mnie :smile:


I dla mnie.

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2017, 04:13:29 pm »
Już za kilka dni (18.09.2017) pierwszy tom Luc Orient:


"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2017, 05:50:19 pm »
Luc Orient na początku to straszna ramotka. Raczej dla prawdziwych miłośników - czyli coś dla mnie :smile:

Wydaje mi się, że wbrew pozorom jest pokaźna grupa ludzi lubujących się w komiksowej archeologii gdy chodzi o sci-fi (pewnie większości gatunków obecnie to dotyczy ale niespecjalnie to śledzę). Pod tym względem widzę pewne podobieństwo do sytuacji z Valerianem... ja cholernie się cieszę, że będę mógł to w końcu skompletować w lepszej edycji i od wydawnictwa, które bardzo lubię.
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:16:04 pm »
Na ten przyklad, ja jestem w tej grupie i nie tylko w odniesieniu do komiksow. I tez sie ciesze, i tez cholernie.

Offline LucasCorso

Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:44:16 pm »
też biorę z radością!!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline bluebeery

Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:54:08 am »
Ja również biorę. Uwielbiam ramotki. :)

JanT

  • Gość
Odp: Luc Orient
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:05:28 am »
Ja także  :smile: Szkoda że nikt z młodych się nie jara  :sad: