trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #930 dnia: Marzec 14, 2018, 12:49:34 pm »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #931 dnia: Marzec 14, 2018, 03:18:12 pm »
W 36 tomie dostaniemy Wasp.

No nareszcie Under Siege :)

Offline Nawimar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #932 dnia: Marzec 14, 2018, 06:37:24 pm »
Przeczytałem dzisiejszy tom i jak dla mnie ma on dwa walory. Po pierwsze rysunki Sebastiana Fiumara i Leandro Fernandeza, rysowników pierwszej z zaprezentowanych tu mini-serii. Nie jest to żadne mistrzostwo świata ale fachowa robota, przejaw przemożnej chęci obu panów do jak najlepszego wykonania powierzonego im zlecenia. Drugi walor to ogólnie krótki czas lektury tego tytułu. Cała reszta to jedno wielkie nieporozumienie. Zwłaszcza scenariusz (czy może raczej: "scenariusz") pierwszej mini-serii. Szczerze pisząc to w sumie go nie ma, bo to raczej zbiór absurdów wygrzebanych z szaf redakcji Marvela; do tego tych rzadziej otwieranych. W drugiej opowieści jakiś zaczyn fabuły nawet jest ale bardzo prędko przepoczwarza się w niezamierzoną parodie gatunku, groteskowy kocopał imitujący autentyczną fabułę. A można było miast tej fuszerki wybrać kilka opowieści z klasycznej serii "The Hands of Shang-Chi...". Na marginesie dodam, że bardzo mnie śmieszy zaklinanie rzeczywistości w wykonaniu twórców tej kolekcji, którzy przynajmniej dwukrotnie określają głównego bohatera tego tomu mianem "jednego z największych herosów Marvela"... Ja go tam nie mierzyłem, ale podejrzewam, że znajdzie się co najmniej z trzy tuziny postaci, które zdecydowanie bardziej zasługują na to miano.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #933 dnia: Marzec 14, 2018, 08:23:57 pm »
Cała reszta to jedno wielkie nieporozumienie. Zwłaszcza scenariusz (czy może raczej: "scenariusz") pierwszej mini-serii. Szczerze pisząc to w sumie go nie ma, bo to raczej zbiór absurdów wygrzebanych z szaf redakcji Marvela; do tego tych rzadziej otwieranych. W drugiej opowieści jakiś zaczyn fabuły nawet jest ale bardzo prędko przepoczwarza się w niezamierzoną parodie gatunku, groteskowy kocopał imitujący autentyczną fabułę. A można było miast tej fuszerki wybrać kilka opowieści z klasycznej serii "The Hands of Shang-Chi...". Na marginesie dodam, że bardzo mnie śmieszy zaklinanie rzeczywistości w wykonaniu twórców tej kolekcji, którzy przynajmniej dwukrotnie określają głównego bohatera tego tomu mianem "jednego z największych herosów Marvela"... Ja go tam nie mierzyłem, ale podejrzewam, że znajdzie się co najmniej z trzy tuziny postaci, które zdecydowanie bardziej zasługują na to miano.

Dlatego  ja już podziękowałem Hachette tej kolekcji. Kupowałem regularnie od pierwszego tomu wybaczając kulawe tłumaczenia i błędy językowe. Pierwszy kryzys miałem już na początku. Beznadziejny Kapitan, kiepski Hawkeye i Avengers a Power Man wołał o pomstę do nieba. Kolekcję w moich oczach dość nieoczekiwanie uratowało Wojów Trzech - tylko dzięki nim dałem kolekcji szansę, ale to co otrzymujemy w ostatnich tomach to jakieś totalne dno. Inhumans, Beast i Thor pod rząd pogrążyły w moich oczach tą kolekcję. Nowy tom sobie odpuściłem, będę kupował tylko wybrane :razz:

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #934 dnia: Marzec 14, 2018, 11:30:55 pm »
Marianie 381- drobny błąd ci się wkradł w prezentacji: wpisałeś w specyfikacji jako rysownika Dave'a Johnsona.

A może to niemy krzyk o więcej prac tego pana w kolekcjach ;)

Offline Lesiok

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #935 dnia: Marzec 15, 2018, 09:12:15 am »
Dzięki Nawimar za opinię. Właśnie rysunki z pierwszej części kusiły mnie do zakupu tego tomu, ale miałem dużo wątpliwości co do fabuły bo sama główna Pajęcza Wyspa nie była wysokich lotów. A tak dzięki Tobie problem z głowy :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #936 dnia: Marzec 15, 2018, 03:45:37 pm »
Zgadzam się w pełni z opinią Nawimira (nie pierwszy raz  :smile: ) W pierwszej historii praktycznie fabuły nie ma a w drugiej czym dalej tym większe głupoty. Zdecydowanie odradzam. Teraz jeszcze ten Hercules jest słabiutki a później już jest sporo spoko tytułów.

Na wiki pojawiło się że będzie 130 tomów https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

"The series proved so successful for rtile is publisher Hachette Partworks that they launched a second series of 130 fortnightly graphic novel hardbacks entitled Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection"

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #937 dnia: Marzec 15, 2018, 04:48:45 pm »
Zgadzam się w pełni z opinią Nawimira (nie pierwszy raz  :smile: ) W pierwszej historii praktycznie fabuły nie ma a w drugiej czym dalej tym większe głupoty. Zdecydowanie odradzam. Teraz jeszcze ten Hercules jest słabiutki a później już jest sporo spoko tytułów.



A co my tam mamy potem? Warlock i Wasp to oczywiście klasyki, Pyma też wezme, bo rzecz się dzieje po tajnej inwazji, więc będzie jakaś kontynuacja po WKKM, ale poza Herculesem ten Wonder Man i Ghost Rider to chyba też słabiaki, Silver Surfera mam w Mega Marvelu, ale z tego, co pamiętam, to ta historia poza sentymentem też chyba nie ma zbyt wiele to zaoferowania (muszę sobie odświerzyć), Elektra to klasyka... tyle, że wątpię by Egmont zrezygnował z Milllerowego Daredevila, tam samo Moon Knight, Star-Lord i Nova - już wydane przez Egmont (a może te tomy przesuną). Ciekawe mogą być 1 i 3 część chwalonego Kapitania Brytanii (jeden w tomie z Black Knightem). Łamię się nad ROcket Racoonem, ale chyba wezmę (ponoć historia w sumie przeciętna, ale jednak Mignola i trochę surrealizmu).


Dopiero gdzieś od 49 robi się znów ciekawie (Fantastic Faux i Spider-Girl zawsze chciałem poznać, poprzednia Ms Marvel, She-Hulk Byrne'a, Marvel Boy Morrisona, Sentry, a i Cloak i Dagger też na przykładowych planszach klimatycznie wyglądają).

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #938 dnia: Marzec 15, 2018, 05:16:51 pm »
Te lepsze według mnie to: Warlock, Wasp, Silver Surfer, Elektra, Black Knight, Moon Knight, Captain Britain, Spider-Woman, Ant-Man (Scott Lang), She-Hulk, Captain Marvel, Winter Soldier, Jessica Jones, Young Avengers, Marvel Boy.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #939 dnia: Marzec 15, 2018, 06:11:58 pm »
To ja się tylko wstrzelę z krótkim komunikatem dla zainteresowanych - prenumerata 30-31 dotarła.

Offline Nawimar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #940 dnia: Marzec 15, 2018, 06:31:02 pm »
Cieszę się Panowie, że opinia się przydała :) Liczę, że za dwa tygodnie kolekcja się poprawi.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #941 dnia: Marzec 15, 2018, 09:36:09 pm »
Silver Surfera mam w Mega Marvelu, ale z tego, co pamiętam, to ta historia poza sentymentem też chyba nie ma zbyt wiele to zaoferowania (muszę sobie odświerzyć)

Jak dla mnie ma i czekam na ten tom najbardziej z całej kolekcji. Herald Ordeal to chyba najwyższy punkt w całym vol.3 SS, potem był już sukcesywny spadek. W Mega Marvelu dostaliśmy pociętą historię, więc kolejny raz to szansa wymienić sobie wydanie na kompletne. Historia niczego sobie moim zdaniem (jak na akcyjniak), a na dodatek świetne rysunki Lima.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2018, 09:39:23 pm wysłana przez Antari »

Offline LucasCorso

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #942 dnia: Marzec 15, 2018, 09:49:36 pm »
Powtarzam z uporem maniaka: w Mega Marvelu wycięto tylko sceny z pobocznych wątków (przygotowujących pod następne story arci)
Poza brakiem jednego splash page cała historia jest kompletna.

Mam ją świeżo przeczytaną.
I chociaż nie jest zła, to czar dzieciństwa prysł. Niestety...


Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #943 dnia: Marzec 15, 2018, 09:57:52 pm »
Nie rozumiem o co ci chodzi. To, że Twoim zdaniem jest kompletna to wyłącznie Twoja sprawa. Jakiś czas temu nawoływałeś do czytania każdej pierdoły związanej z Infinity Gauntlet (na polskiego czytelnika nierobiących żadnej różnicy), a teraz bagatelizujesz niecne praktyki Semica. To nie są kompletne komiksy i wydanie MM będzie uboższe. Z czym tu polemizować? Czepialstwo dla samego czepialstwa?

Offline LucasCorso

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #944 dnia: Marzec 15, 2018, 10:03:24 pm »
Strasznie agresywnie reagujesz.
Kazisz moją dobrą aurę.

Czy ja Ci zabraniam coś kupować? Twoje pieniądze, inwestuj w co chcesz.
A ja tylko wyjaśniam ludziom, którzy mają Semica czemu nie muszą tego robić.

Trochę luzu...


I poproszę o cytat gdzie nawoływałem.
Bo ja mogę wskazać parę, gdzie podawałem co w IG i IW jest zbędne...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

 

anything