trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:19:13 am »
Pytałem na poczcie. Niby nic nie było. Zostaje mi kontakt z BOK.

Offline Voitas

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:43:51 am »
Złożyłem reklamacje. Przy okazji dowiedziałem się, że z wysyłkami numerów 32-33 czekają na dodruk numeru 32.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:45:52 am »
Ciekawe, że mając dokładną liczbę prenumeratorów i potrzebne minimum egzemplarzy, nie potrafią przewidzieć nakładu.

Ale JanT i tak powie, że opóźnienia spowodowane są rozsyłaniem zwrotów kioskowych :)

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:54:58 am »
Ciekawe, że mając dokładną liczbę prenumeratorów i potrzebne minimum egzemplarzy, nie potrafią przewidzieć nakładu.
Bo część prenumeratorów dostaje zwroty z kiosków a ile ich będzie nie są w stanie przewidzieć.

Chciałeś to masz  :biggrin:

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #994 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:59:18 am »
Nie, ja myślałem, że napiszesz "oni kłamią, bo tak naprawdę to czekają na zwroty" :D

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #995 dnia: Kwiecień 18, 2018, 06:59:59 pm »
Nie widziałem, żeby ktoś o tym pisał:
W wydaniu niemieckim w tomie Punisher oprócz debiutu jest cała historia Year One (świetna), a w tomie Deadpool oprócz New Mutants jest The Circle Chase i Deadpool 900.
Udało się dubli uniknąć.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #996 dnia: Kwiecień 19, 2018, 06:50:17 am »
W wydaniu niemieckim w tomie Punisher oprócz debiutu jest cała historia Year One (świetna), a w tomie Deadpool oprócz New Mutants jest The Circle Chase i Deadpool 900.
Udało się dubli uniknąć.

No cóż, może niemieckie Hachette czytało mój wcześniejszy post?
Jeśli to pojawi się w obu kolekcjach to będzie dla mnie mega wtopa H.
W SBM widziałbym raczej Year One wydane kiedyś przez Tm-Semic. Nie mam już tego wydania, ale pamiętam, że zrobiło na mnie duże wrażenie. Bardzo dobry komiks.

A tak na serio, to takie dublowanie się pomiędzy oboma kolekcjami to strzał w stopę wydawnictwa. Na pewno poczują odpływ paru prenumeratorów.
Ja na szczęście WKKM kupuję wybiórczo i te powtórki (o których i tak wiedzieliśmy już wcześniej) nawet mnie ucieszyły. Odpoczynek dla portfela, półki i oczu.
Chociaż Roku pierwszego nadal żal  :cry:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #997 dnia: Kwiecień 19, 2018, 07:44:40 am »
U nas WKKM dublowało SBM. Wpis Aniona z fanpage co do tej wpadki:

"Tak, to ta sama historia co w SBM. Po prostu przy wymianie dubli Egmontu na tomy WKKM, które wcześniej ominęły Polskę (zgodnie z życzeniem czytelników) zrobił się bałagan, bo nikt nie sprawdził czy czasem, któreś z tych zagranicznych rodzynków nie dubluje się z kolekcją SBM."

I ja to jestem w stanie zrozumieć  :smile: Te 2 tomy można przeboleć jak uniknęliśmy dużo dubli z Egmont.

Ja się zastawaniom co będzie teraz jak WKKM 151+ zacznie wychodzić chyba jeszcze przed ogłoszeniem serii przez Egmont.

Offline cro_no

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #998 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:06:48 am »
JanT, a ja nie potrafię zrozumieć. Tak ciężko nad tym zapanować? To tylko świadczy o tym, w jaki sposób H. traktuje tą kolekcję, że już o osobie która za to odpowiada nie wspomnę. Tylko że tak naprawdę to chyba właśnie H. (teoretycznie) najbardziej na tym powinno stracić.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #999 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:28:52 am »
JanT, a ja nie potrafię zrozumieć. Tylko że tak naprawdę to chyba właśnie H. (teoretycznie) najbardziej na tym powinno stracić.
W każdej pracy od czasu do czasu ktoś coś nawala. I praktycznie zawsze na tym traci pracodawca :)

Offline rzem

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1000 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:31:38 am »
Sprawdzenie kolekcja vs kolekcja wydaje się pierwszą rzeczą...
No ale nie takie absurdy po stronie większych czy mniejszych branż człowiek widział w swoim życiu.
Kukałem tego Franka z WKKM w Empiku. Jest spoko, tyle że uboższy o ten jeden stary numer. Strony chyba w innym układzie (co jest na nieparzystej w SBM, w WKKM jest na parzystej) - ale głowy nie dam. Jak kto nie ma, to polecam.


Year One to kawał świetnej historii. Nie wzgardziłbym w kolekcji.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1001 dnia: Kwiecień 19, 2018, 08:58:31 am »
Jest spoko, tyle że uboższy o ten jeden stary numer.
W moim przypadku to był kluczowy zeszyt, bo nie przepadam za Punisherem, ale nie mogłem sobie odpuścić "The Amazing Spider-Man" #129. Skoro już kupiłem ten tom, to przeczytałem i główną historię. Nawet podobało mi się, ale nie mogę już sobie przypomnieć, o czym to było.

Offline rzem

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1002 dnia: Kwiecień 19, 2018, 09:34:26 am »
W moim przypadku to był kluczowy zeszyt, bo nie przepadam za Punisherem, ale nie mogłem sobie odpuścić "The Amazing Spider-Man" #129. Skoro już kupiłem ten tom, to przeczytałem i główną historię. Nawet podobało mi się, ale nie mogę już sobie przypomnieć, o czym to było.
:-)
A ja mam tak z tym zeszytem Spider Mana. Pamiętam tylko, że miałem frajdę porównując z wydaniem Mandragory.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1003 dnia: Kwiecień 19, 2018, 04:09:33 pm »
No, nie był to jakiś wybitny zeszyt, ale musiałem go mieć i nie załuję zakupu.
Niestety ja nie mogłem porównać tłumaczeń, bo nie mam niczego od Mandragory, poza tym dotychczas zrobiłem tak tylko z "Amazing Fantasy" #15.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1004 dnia: Kwiecień 25, 2018, 12:06:04 pm »
Superbohaterowie Marvela#35: Herkules - prezentacja komiksu

Herkules zawitał do kolekcji. Tom 39 - Silver Surfer.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

 

anything