Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 378580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #811 dnia: Grudzień 18, 2017, 10:26:45 am »
Cytuj
Pewnie będzie tak:

Ja stawiam na:
https://www.amazon.com/Nova-Human-Rocket-Vol-2015-2016-ebook/dp/B01FTAGT2S/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1513592749&sr=1-1&keywords=Nova%3A+The+Human+Rocket+-+Burn+Out

Nie dali tego tomiku w przedłużaniu WKKM (z All-New All-Different) to może dadzą tutaj ;)

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 18, 2017, 07:26:52 pm »
Niemcy w ramach prenumeraty premium dostali tom pt. Doctor Doom.
W skład tomu wchodzą:
Fantastic Four 5 Lee i Kirby'ego - debiut Dr. Dooma
Books of Doom 1-5 Brubakera z 2006 r.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 18, 2017, 07:28:45 pm »
Tam chyba ze 6 takich tomów z łotrami dostali. Było o tym dawno  :smile:

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 18, 2017, 07:40:53 pm »
Nie, nie było o tym dawno, bo zawartośc tych tomów nie była znana. Na razie pojawiły się tylko Red Skull i Doom właśnie. Chyba że znasz zawartość pozostałych tomów z superłotrami?

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 19, 2017, 07:30:46 am »
Obydwoje macie po trochu rację. Było wiadome, że Niemcy dostaną dodatkowe tomy z łotrami (z tego co kojarzę ma być nawet MODOK), ale nie było podanych zeszytów wchodzących w skład poszczególnych tomów.

Edit. Znalazłem post Aniona, który starał się rozszyfrować tom z Red Skullem.
"Patrząc po okładce i przykładowych ilustracjach, Red Skull zawiera:
Captain America Comics #1 - "Captain America and the Riddle of the Red Skull" (Joe Simon, Jack Kirby) - debiut Red Skulla
Tales of Suspense #79 - "The Red Skull Lives!" (Stan Lee, Jack Kirby) - powrót Red Skulla po II wojnie światowej
Avengers vol. 3 #65-70 - "Red Zone" (Geoff Johns, Olivier Coipel) - Avengers kontra Red Skull


Venoma, Doktora Dooma, Ultrona, Red Skulla, Apoclypse'a, Magneto i Thanosa rozumiem... ale MODOK?!?!!?!?!?!  :lol:"

@Jutrzen, daj znać czy Anion trafił

P.S. Nie wiedzieć czemu nie mogę użyć opcji "Cytuj"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 07:44:32 am wysłana przez laf »

Offline Jutrzen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 19, 2017, 05:04:35 pm »
Hej hej, pisałem już w tym temacie w momencie premiery Red Skulla:
Tom: Red Skull
zawartość Captain America Comics 7
 Tales of suspense 79
 Avengers (Vol. 3) 65-70

Czyli Anion był bliziutko. Tylko z 7. numerem Capa Marvel go strollował.

Jak będą następne (czyli za jakieś 20 tygodni), to też napiszę.

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:54:22 am »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 21, 2017, 02:37:04 pm »
Pojawiła się zawartość:

Spider-Gwen (Web-Warriors #1-5, Edge of Spider-Verse #2)
https://www.amazon.com/Web-Warriors-Spider-Verse-Vol-Electroverse/dp/0785196722

Nova (Sam Alexander)
(Nova (Vol. 5) #11-16, Nova (Vol. 5) #1-2)
https://www.amazon.co.uk/Nova-Corpse-Marvel-Now/dp/0785189572/



Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 21, 2017, 02:50:53 pm »
Obydwaj nie trafiliśmy z tym Novą ale ty byłeś bliżej bo to z tej serii z Marvel NOW wzięte a ja stawiałem na ANAD

Offline Nawimar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:55:11 pm »
Wobec "monograficznego" albumu z udziałem Scarlet Witch miałem spore oczekiwania i nie zawiodłem się. Po pierwsze to okazja do kolejnego "spotkania" z pracami mistrza Kirby'ego, po drugie, po mimo blisko już 160 tomów obu marvelowskich kolekcji, wciąż mam spory niedosyt tytułów tego wydawcy z lat 80. Tymczasem zebrane w tym tomie epizody "West Coast Avengers" to idealny przykład ówczesnych produkcji "Domu Pomysłów". Po trzecie: John Byrne. Ów autor nadal zachowywał  dobrą formę twórczą i znać to zarówno w wartkim, wolnym od dłużyzn i wątków wiodących do nikąd scenariuszu (a przy okazji przemyślanym "użytkowaniu" licznie udzielających się w tej opowieści postaci - co jak wiadomo nie zawsze jest regułą) jak i charakterystycznej, natychmiast rozpoznawalnej, warstwie plastycznej. Co prawda odpowiedzialny za nałożenie tuszu Mike Machlan to niestety nie Karl Kesel z którym Byrne współpracował przy rewitalizacji Supermana i pamiętnej mini-serii "Legends" ani Terry Austin . Stąd skala precyzji wykończenia plansz nie jest aż tak znaczna jak miało to miejsce m.in. przy okazji albumu "X-Men: Dni Minionej Przyszłości". A jednak to nadal udana propozycja wydawnicza i aż chciałoby się poznać dalsze przygody "Mścicieli Zachodniego Wybrzeża" (zwłaszcza, że sporo się tam działo). Konkludując: dla mnie jeden z lepszych z dotąd wydanych albumów tej kolekcji.

Offline sum41

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 23, 2017, 07:51:52 pm »
Dla mnie Byrne to jeden lepszych artystów  jednak jego arty najlepiej wyglądają  gdy ktoś mu nakłada tusz bo gdy robi to sam niestety nie najlepiej to wygląda choć jak piszesz zdarzają się inkierzy którzy też psują rysunki.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #822 dnia: Grudzień 23, 2017, 08:26:59 pm »
  Masz niedosyt, tak samo jak ja a to z tego powodu że obydwie kolekcje namiętnie omijają ten okres. Nie wiedzieć czemu 90% to tytuły z lat 60, 70 a później 2000+. Fajno, że Byrne, bardzo go lubię, taką jakoś elegancką kreskę ma, na dodatek te rzuty z pewnego oddalenia i całkowicie z boku jednoznacznie kojarzące się z grami video z jakichś automatów.

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #823 dnia: Grudzień 23, 2017, 11:38:55 pm »
Akurat SM trochę zmienia tę proporcję, w pierwszej 30 ja sie doliczyłem... 14 numerów z lat 80. i 90. W drugiej trzydziestce doliczyłem sie kolejnych 8.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #824 dnia: Grudzień 23, 2017, 11:42:59 pm »
Akurat SM trochę zmienia tę proporcję, w pierwszej 30 ja sie doliczyłem... 14 numerów z lat 80. i 90. W drugiej trzydziestce doliczyłem sie kolejnych 8.

No tak bo jak zaczynali od nowa kolekcje to nie mieli problemu z głupią chronologią grzbietów. Teraz znowu trudniej dorzucać stare rzeczy i w przedłużeniu UK mamy raczej coraz nowsze pozycje