Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 375041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #525 dnia: Lipiec 05, 2017, 12:06:01 pm »
Cytuj
Według wiki tom 97 to Beta Ray Bill  :smile:

Jakieś mini serie widzę, że miał:
https://comicvine.gamespot.com/stormbreaker-the-saga-of-beta-ray-bill/4050-20565/
https://comicvine.gamespot.com/beta-ray-bill-godhunter/4050-26662/

Ale ja bym chciał jakiegoś klasycznego Thora z udziałem Beta Ray Billa w tym tomie

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #526 dnia: Lipiec 05, 2017, 05:03:01 pm »
Szczerzę to wolałbym wydanie WKKM no ale w SBM wyjdzie wcześniej ;(

Eeeee - czemu? Przecież w wydaniu KSBM dostaniesz jeszcze zeszyt z ASM z pierwszym pojawieniem się Punishera. Ważniejszy tym bardziej, że nie było go w Marvel origins 70's a nie każdy ma Essential Mandragory. Ale serio - niech Hachette Polska coś z tym zrobi i nie dubluje jednego komiksu w dwóch Kolekcjach. To nie są pojedyncze zeszyty z Marvel Origins. Muszę im maila pisać.

Za to warto zauważyć, że w tomie z Dr Strangem dostaniemy jego origin ze Strange Taile #110 który to komiks nie załapał się do Marvel Origins the 60's. Czyli aż tak źle nie jest z tą kolekcją.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 08:29:36 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #527 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:48:11 am »
Cytuj
Eeeee - czemu?

Ech ostatnio było tak super jak nie widywałem twoich postów ale sielanka nie mogła trwać wiecznie...

Czemu ? Bo wydanie WKKM podoba mi się bardziej. Od okładki, która pasuje do historii do pełnego tytułu a nie ''Punisher'' samego. A debiut ? Jeden zeszyt mogę przeboleć zwłaszcza, że to nie jest część historii a oderwany debiut. Nie mam satysfakcji z czytania tych pojedynczych zeszytów w SBM i np w Marvel Origins'60 też się męczyłem. Wiem, że to klasyka i w ogóle ale whatever...

vs

A ty czemu Bazyl kupujesz Infinity bez dwóch zeszytów New Avengers ? Czuje, że motywacja jest podobna + kochasz panoramę :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 09:08:08 am wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #528 dnia: Lipiec 06, 2017, 10:38:57 am »
@bogi1
Cały czas rozważam albo zdobycie dwóch oryginalnych, brakujących zeszytów New Avengers, albo ponowny zakup New Avengers Nieskończoność od Egmontu. Może tym razem dostanę egzemplarz z dobrze wydrukowanym grzbietem. Tylko muszę wypłatę dostać i może dorzucę go do lipcowego pakietu.

Jako że czytałem ten zeszyt ASM, to powiem ci, że mi się ta historia podobała. Krótka, jasne, ale nieźle przedstawia zupełnie nową postać jaką jest Frank Castle. I Szakala który wpuszcza go w maliny. Jeśli ten zeszyt byłby w Marvel 70's to oczywiście nie byłoby sprawy i wybór wydania zależał by od gustu. Ale że i jego i np. Dr Strange'a nie było, to ja wybieram wydanie powiększone z Kolekcji Superbohaterów Marvela. I pomijam już to, że mam prenumeratę, bo i tak bym sprzedał jeden z dubli i tak. Ale jak jest jeden grubszy to wolę jego. To samo będzie w przypadku Orginal Sin - wezmę wydanie Hachette bo jest powiększone o dodatkowe 6 zeszytów, niż gołą główną serię Egmontu.

Okładka to kwestia gustu - nie ma się co do nich tak bardzo przywiązywać. Mnie wkurzają okładki DC Deluxe ale i tak kupuję dobre albumy bo liczy się zawartość. Zawsze ktoś mógłby ci dorobić projekt nowej.


Offline Itachi

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #529 dnia: Lipiec 12, 2017, 05:53:14 pm »
X-men z kolekcji miażdżą. 10/10 Pierwsza historia niezwykle lekka, przyjemna i soczysta, idealna dla nastolatków. Największy minus daję za urwanie fabuły w kluczowym momencie. Jednak relacje nakreślone w komiksie zostały magicznie uchwycone oczami dzieciaków, a dokładnie Jean.

God loves, man kills to już odjazd. Dlaczego nikt tego wcześniej nie wydał?? Fantastyczna 4-cześciowa historia,dojrzała jak na Marvela. Dawno historia z mutantami nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Klasyka. Klasyka. Klasyka.

Panowie jak wygląda kwestia jakości wyselekcjonowanych historii w kolejnych tomach (po Strażnikach Galaktyki)? Mam zamiar zrezygnować z prenumeraty i następnym tomem jaki kupiłbym byłby Deadpool. Jest coś wcześniej godnego 39,99 zł?


Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #530 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:36:47 pm »
X-men z kolekcji miażdżą. 10/10 Pierwsza historia niezwykle lekka, przyjemna i soczysta, idealna dla nastolatków. Największy minus daję za urwanie fabuły w kluczowym momencie.
Nie chcę się mądrzyć, bo nie czytałem oryginału, ale wszystko wskazuje na to, że "Season One" tak właśnie się kończy i jest to typowe zakończenie otwarte. Że tak powiem "reszta to już historia".
Inna sprawa, że w odniesieniu do "Season One" miałem zupełnie inne wrażenia. Mnie znudziło i pozostawiło z wrażeniem "zbędności"...

Ale dołączam się do pytania o nadchodzące tomy SBM, a zwłaszcza o tego "Visiona". Czy jest to coś wartego uwagi?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #531 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:14:19 pm »
Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyli "Strażnicy Galaktyki". Lepsi od "Season One" i podobali mi się bardziej od pierwszej części "Anihilacji". Kupiłem w sumie na zasadzie "żeby mieć", a tymczasem dostałem coś ponad oczekiwanie i od czasu do czasu zastanawiam się czy nie kupić całości w oryginale...
"Iksy" i "Galaktyczni" zdecydowanie na plus.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #532 dnia: Lipiec 13, 2017, 10:43:39 am »

Ale dołączam się do pytania o nadchodzące tomy SBM, a zwłaszcza o tego "Visiona". Czy jest to coś wartego uwagi?

Ja również chciałbym się co nieco o tym komiksie dowiedzieć... No  i o Walkirii, bo to chyba nie do końca historia o niej?  :neutral:

Ostatnio zakupione tomy [Torch, GotG] mi się spodobały ... żadne arcydzieła, ale bardzo przyzwoita robota, Gwardianie zdecydowanie lepsi od dwóch przeczytanych przeze mnie tomów wydanych przez Egmont. No a "Pochodnia" ma dodatkowe punkty za mniemców w podziemiach dżungli  :wink: Dobry zakup, bez dwóch zdań.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #533 dnia: Lipiec 13, 2017, 11:48:24 am »
Czytałem dość dawno tego Vision i pamiętam z niego tylko tyle że mi się nie podobał  :smile:

Tu są jakieś opinie http://www.goodreads.com/book/show/1154091.The_Vision

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #534 dnia: Lipiec 15, 2017, 08:06:50 am »
Czeska wiki już ma do 40 https://cs.wikipedia.org/wiki/Ultim%C3%A1tn%C3%AD_komiksov%C3%BD_komplet#Nejmocn.C4.9Bj.C5.A1.C3.AD_hrdinov.C3.A9_Marvelu

Na razie zero zaskoczeń  :smile:

Z lepszych z tomów 30-40 tylko:

Warlock and the Infinity Watch (zwłaszcza jak podszedł Warlock z WKKM)

Avengers: Under Siege

Silver Surfer: The Herald Ordeal

Reszta średniaki i słabizny.

Są aż 3 tie-in do WKKM:

Secret Invasion: Inhumans

Spider-Island: Deadly Hands of Kung-Fu

Fear Itself: Herc
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 09:58:24 am wysłana przez JanT »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #535 dnia: Lipiec 15, 2017, 09:40:04 am »
  Bo The Man Without Fear lub Warlock and the Infinity Watch nie są dobre tylko Misja Heroldów składająca się w 80 procentach z wystrzałów.
  Czytałeś wszystkie te komiksy czy przeleciałeś po jakimś goodreads i eksperta udajesz?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #536 dnia: Lipiec 15, 2017, 09:51:55 am »
Pisałem tylko o tomach 30-40 (które się teraz pojawiły na wiki) A Warlock mi się pomylił  :biggrin: Edit.
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 10:05:48 am wysłana przez JanT »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #537 dnia: Lipiec 15, 2017, 10:05:21 am »
  Aha to bez obrazy myślałem, że chodzi o całość. No, ale to przeczytałeś całą 10-kę, żeby ocenić? Denerwuje mnie to czasami bo tak jest tu jeden stały bywalec co z uporem maniaka twierdzi, że komiksy w kolekcjach są najlepsze to są i tacy co całkiem odwrotnie mówią, że są najsłabsze. O ile ten pierwszy bez żenady przyznaje się, że nie ma pojęcia o czym mówi to w drugą stronę są tu osoby kreujące się na bóg wie jak oczytanych a mają problemy z odmianą czasowników.

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #538 dnia: Lipiec 15, 2017, 10:09:51 am »

Są aż 3 tie-in do WKKM:

Secret Invasion: Inhumans

Spider-Island: Deadly Hands of Kung-Fu

Fear Itself: Herc



Jest jeszcze Thor Disassembled - tak, wiem, zaden tie-in, ale ja kupie jako ciekawe uzupełnienie do Avenegers Disassembled (no i siłą rzeczy prolog do Thor Reborn :wink: )


Zgodzę sie natomiast  - na razie bez zaskoczen - na razie Czesi (więc pewnie i my) ida pierwsza 60 z UK + dodali wczesniej Deadpool'a (który w UK jest 61). Ciekawe beda natomiast następne zapowiedzi - numerem  41 bedzie na 90% Black Knight (w UK nastepny tom po Silver Surfer) - ale potem nie  wiadomo jak pojda. Z pierwszej 60 UK w Czechach nie zapowiedzieli jeszcze (nie licząc oczywiscie tych tomów, które anion podał jako wyciete z naszej wersji kolekcji): Namora, Profesora X, Thinga i Ms Marvel (ktore jednak w UK wyszły znacznie wcześniej niż Silver Surfer) - mogą więc rzucić to (lub odlozyc te tomy do jeszcze dalszej przyszlosci). Ponadto: jestem ciekaw czy po tym Silver Surferze (i prawdopodobnym Black Knightcie) pójdą dalej tomami UK - z drugiej 40 czy tez wrzucą ekskluzywy - w miejsce tych, które wyrzucili, a o ktorych pisal anion - a jesli tak - to co to będzie. Ja stawiam osobiście na ekskluzywy. Tak więc następne zapowiedzi będą ciekawe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 10:18:46 am wysłana przez mack3 »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #539 dnia: Lipiec 15, 2017, 10:14:13 am »
Aha to bez obrazy myślałem, że chodzi o całość. No, ale to przeczytałeś całą 10-kę, żeby ocenić?
Z tej jedenastki nie znam tylko Wonder Mana  :smile: Ale to ma dużo słabych ocen (nie tylko goodreads  :smile: ) więc chyba więcej niż średniak to nie jest. Najwyżej niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Edit: Doszły kolejne tytuły https://cs.wikipedia.org/wiki/Ultim%C3%A1tn%C3%AD_komiksov%C3%BD_komplet#Nejmocn.C4.9Bj.C5.A1.C3.AD_hrdinov.C3.A9_Marvelu  :smile:

Jest Black Knight jak kolega wyżej pisał  :smile:

Z dodanych na pewno polecam Elektre i Winter Soldier Bru  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 10:51:12 am wysłana przez JanT »

 

anything