Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2  (Przeczytany 374760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1335 dnia: Sierpień 16, 2018, 09:44:29 am »
Zakurzone?
A nie?  :smile: Nie pamiętam teraz które (a ostatnio nie ma) ale niektóre to naprawdę porządnie. Marian nawet pisał o tym czasem przy photo/video relacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 09:50:53 am wysłana przez JanT »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1336 dnia: Sierpień 16, 2018, 09:59:24 am »
Takie w sensie kurzu?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1337 dnia: Sierpień 16, 2018, 10:10:34 am »
Kurz zaschnięty na farbie. Pierwsze tomy WKKM już miały trochę a to nie były najgorsze.

Nie ma co dalej kurzyć tematu  :smile: Jakość u Muchy na pewno lepsza.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 10:13:49 am wysłana przez JanT »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1338 dnia: Sierpień 16, 2018, 10:21:31 am »
No jak na moje to niespecjalnie.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1339 dnia: Sierpień 16, 2018, 10:23:30 am »
Wyjdzie Jessica Jones z kolekcji to zrobię porównanie  :smile:

Offline Rafi20

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1340 dnia: Sierpień 16, 2018, 11:45:19 am »
Jakość tomu od strony wydania dobra, nie odbiega od tego co wydaje mucha. Fabularnie to różnie.Nick Fury - właściwa historia, to początek runu Hickmana w serii Secret Warriors. Jest to pierwszy tom z 6. Historia w miarę zamknięta.
Thor - koniec drugiej serii Thora, po której zniknął na pewien czas. Graficznie bardzo ciekawie, fabularnie też bardzo nie odstaje. Tom stosunkowo zamknięty, o ile czytało się jakieś historie z Thorem.
Kapitan Marvel - typowa ramotka, z dość przeciętna fabuła, zwłaszcza pod kątem zeszytów, które kontynuował Starlin. Mnie się mimo wszystko podobało. Ale w porównaniu do kontynuatora, jednak bardzo daleko.
Strażnicy Galaktyki - początek runu Abnetta i Lanninga. Nowe, świeże spojrzenie na strażników po 2000 roku. Dostajemy grupę dość zbliżoną do tego co mamy w filmie. Początek nie jest zły, ale historia rozkręca się w dalszych tomach. Tom z kolekcji, nie jest zły, ale czuć że to tylko początek. Dla mnie świetna historia, ale jestem fanem kosmosu marvela.
Inhumans  - tom zamknięty, cała historia. Jest to tie-in do Secret Invasion. Czytało mnie się to bardzo dobrze, ale jest to historia mocno powiązana z kosmosem marvela, a jak już wspomniałem, osąd mój może być przez to spaczony :wink:
Pozostałych tomów jeszcze nie znam.
Dziękuje za twoje opinie  :wink: .  Prosiłbym jeszcze o zdanie na temat tomów, które Damballa nie miał okazji przeczytać. 

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1341 dnia: Sierpień 16, 2018, 12:04:17 pm »
Myślałem że tam wszystko było  :smile:

Defenders - Bardzo fajna komedia. Zamknięta miniseria.
Ludzka Pochodnia - Fajne z zapomnianymi postaciami. Zamknięta miniseria.
X - Men - Dla samej klasycznej historii trzeba kupić. Dwie zamknięte historie.
Falcon - Nie pamiętam prawie nic więc raczej słabe.
Fantastyczna Czwórka - Słabe.
Avengers - Mocny średniak.
Beast - Takie sobie (jeden zeszyt z tego był w WKKM)
Power Man - Główna historia słabiutka a klasyki nawet ujdą jak się lubi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 12:08:54 pm wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1342 dnia: Sierpień 16, 2018, 05:47:32 pm »
Drodzy forumowicze potrzebuję opinii odnośnie następujących tytułów: Inhumans, Thor, Kapitan Marvel, Nick Fury, Defenders, Ludzka pochodnia, X - Men, Falcon, Fantastyczna czwórka, Avengers, Beast, Power Man, Strażnicy Galaktyki.
Interesuje mnie jakość danego tomu oraz to czy wątki w nim zawarte nie są urwane. Z góry dziękuje za wasze opinie.
Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co lubisz w komiksach i czego poszukujesz. Mimo, że kilka osób poradziło Ci odnośnie wymienionych przez Ciebie tytułów, postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze, głównie dlatego, że moja opinia jest częściowo inna.

1. Inhumans, Beast i Thor były tomami wydanymi kolejno po sobie i najpewniej taki dobór sprawił, że postanowiłem zbierać kolekcję wybiórczo. Inhumans to tie-in do "Tajnej inwazji" - jeżeli "Tajna inwazja" Ci się podobała, to ten tom jest da Ciebie. Ja Inhumans byłem rozczarowany, ale może dlatego, że również "Tajna inwazja" mi się nie podobała.Beast to jeden z najgorszych tomów kolekcji. Rozumiem, że to ramotka, ale niestety z grupy tych najidiotyczniejszych np. jednym z głównych problemów bohatera jest niedopuszczanie ukochanej do pocałunku, ponieważ boi się, że wtedy zorientuje się, że jego twarz to tak naprawdę maska wykonana z wosku - straszny kretynizm.Thor przelał u mnie czarę goryczy - zwykła bijatyka, praktycznie bez żadnej fabuły. To właśnie po jego lekturze zdecydowałem ostatecznie o kupowaniu wyłącznie wybranych tomów.
2. Nick Fury, Defenders, Ludzka pochodnia jak dla mnie jedne z najlepszych tomów kolekcji. Polecam. Pochodnia świetna graficznie i bardzo dobra fabularnie, podobnie Fury. Defenders to moim zdaniem największe zaskoczenie w kolekcji (pozytywne).
3. X-Men, Falcon, Fantastyczna czwórka. X-Men warto jedynie dla klasycznej historii, Falcon to ramotka, ale kurcze jakoś mi fajnie się to czytało. Fantastyczna czwórka to też ramotka, ale z jednoznaczną oceną mam problem: myślę, że jak na lata 60. był to niezły tom, ale może ogarniać znużenie, kiedy kilka razy pod rząd czyta się teksty typu "Ben Grimm, ty nieuku", po których następuje wyjaśnienie Dooma, że używana przez niego broń to wcale nie jakaś pukawka, tylko zaawansowany technicznie sprzęt :smile:
4. Avengers, Power Man, Strażnicy Galaktyki, Kapiran Marvel. Avengers niczym się nie wyróżnia fabularnie: ot, przeciętna historia jakich wiele: można przeczytać, odłożyć na półkę i zapomnieć. Power Man to największa niespodzianka negatywna kolekcji. Główna historia jest miałka i rozczarowuje, zwłaszcza jeśli czytałeś Cage od Muchy, albo miałeś okazję czytać DD Bendisa lub Brubakera, względnie Jessicę Jones, gdzie ta postać również występuje. Tomy nie ratują również klasyczne historie. Miałem po nich duże oczekiwania, bo debiut Cage wydany w tomie WKKM "Lata 70." naprawdę bardzo mi się podobał. Strażnicy natomiast to jeden z fajniejszych tomów. Kapitana Marvela większość ocenia na średniaka, mi akurat się bardzo podobał. Co prawda w porównaniu z "Życiem i śmiercią Kapitana Marvela" Jima Starlina są to historie słabsze, ale jak na ramotkę, w dodatku kosmiczną (a kosmosu Marvela nie lubię) czytało mi się to bardzo fajnie, nawet przeczytałem to jeszcze później raz i odbiór w dalszym ciągu pozytywny.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1343 dnia: Sierpień 16, 2018, 06:38:04 pm »
Fantastyczna Czwórka to końcówka lat 70tych  :smile: Lepiej od tego się czyta te wcześniejsze w WKKM.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1344 dnia: Sierpień 17, 2018, 01:35:31 pm »
Czesi chyba kończą SBM na 60 bo pojawiła się lista tego co nie wyszło https://cs.wikipedia.org/wiki/Ultim%C3%A1tn%C3%AD_komiksov%C3%BD_komplet

Offline 79ers

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1345 dnia: Sierpień 17, 2018, 03:15:16 pm »
Czesi chyba kończą SBM na 60 bo pojawiła się lista tego co nie wyszło https://cs.wikipedia.org/wiki/Ultim%C3%A1tn%C3%AD_komiksov%C3%BD_komplet

WKKM 33 SpiderMan :Smutek  :lol: 43 Vitej zpatky Franku  :lol:

Offline veritius

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1346 dnia: Sierpień 17, 2018, 10:03:46 pm »
 Hej, sądzicie że Egmont może nie wydać kosmosu Marvela? Mam 3 tomy Anihilacji i zamierzam zebrać resztę ale nie orientuje się czy w tomach od Hachette będą kolejne tomy czy nie? Ktoś mądrzejszy niż Ja  podpowie? :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1347 dnia: Sierpień 17, 2018, 10:13:23 pm »
Hej, sądzicie że Egmont może nie wydać kosmosu Marvela?
We wrześniu będzie wiadomo a może też być zapowiedź w Anihilacja Podbój 2.

Z tej listy https://i.redd.it/p8961ff5wwmz.jpg tylko Annihilators będzie w WKKM 153

Offline LordDisneyland

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1348 dnia: Sierpień 18, 2018, 09:35:15 pm »
No i gdybym dziś do spisu nie spojrzał, nie zauważyłbym "Fantastic Faux" :) Dziwne wrażenie, mieć w planach kupno aż dwóch kolejnych tomów, bo SheHulk to mus  :badgrin: Gdyby nie to, że SpiderWoman już mam, byłyby nawet trzy...

Mam pytanie o  Machine Mana - czy da się to dziś czytać?

Offline -gościu-

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #1349 dnia: Sierpień 18, 2018, 10:18:09 pm »
A to już wiadomo kiedy u nas She-Hulk?

 

anything