Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1710 dnia: Maj 14, 2018, 09:20:16 pm »
Pewnie tam gdzie twój znak zapytania  :smile: Jeszcze nie koniec zapowiedzi. Ze Spawnem też mogą czekać na film.

Offline buczanova

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1711 dnia: Maj 14, 2018, 09:21:27 pm »
Wiadomo ile tytułów mają zamiar zapowiedzieć przez Instagram?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1712 dnia: Maj 15, 2018, 08:29:25 am »
Ghost Money to będzie francuski integral https://www.bedetheque.com/BD-Ghost-Money-INT-Ghost-money-332520.html

Potwierdzone info  :smile:

Offline 79ers

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1713 dnia: Maj 15, 2018, 11:21:41 am »
Smolderen od Cygana - ciekawe czy ktoś zdecyduje się kiedyś na integrale tej serii?
Pierwszy rzut oka na obrazek-zagadkę i mówię Bilal - taki ze mnie znawca sztuki  :oops:

Ciekawie się to wszystko rozkręca i dobrze. Wielki plus dla wydawców za wyszukiwanie zamknietych jednotomowych historii, a nie tylko trwających(często dobrych) serii. Inna sprawa, że do top listy 2017 pomimo mnogości tytułów i nieznacznie większych zakupów(względem 2016) był problem co wybrać ze względu na podobny poziom. W połowie 2018 mogę się zastanawiać co się na tej liście nie zmieści.

Offline mibartek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1714 dnia: Maj 15, 2018, 11:27:54 am »
Jeszcze jedna myśl ode mnie na temat wydawnictwa.
Jestem swieżo po lekturze już kolejnego tytułu (kilka miałem przyjemość czytać wcześniej w oryginale, bo kupiłem od NSC jak się pojawili i zanim ogłosili, że będą wydawać też w PL) i to co rzuciło mi się w oczy to jakość tłumaczenia i korekta.
Ani raz nie miałem uczucia, że coś jest przetłumaczone źle, albo że wypowiedzi postaci są sztuczne/niezrozumiałe. Dodatkowo w każdym tytule moim zdaniem jest jakiś taki wyczuwalny "klimat językowy" czego np często mi brakuje w Egmoncie czy w kolekcjach od Hachette (słynne już tłumaczenie Daredevila od Millera, które mimo, że może i słownikowo poprawne to jednak niszczyło odbiór komiksu okrutnie).
Dla mnie ogromny plus.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1715 dnia: Maj 15, 2018, 11:31:50 am »
Dobierają dobrych i pasujących tłumaczy a nie wolnych  :smile: W Śmierć Stalina też Wojciech Birek a nie jakiś kolega czy szwagier  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1716 dnia: Maj 15, 2018, 12:28:25 pm »
Coś odnoszę wrażenie, że NSC też nie może się dogadać z Image, bo (poza RC) coś brakuje w nowych seriach tego wydawnictwa.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1717 dnia: Maj 15, 2018, 12:30:24 pm »
Mało mają trwających?  :smile: Nie skończyli żadnej a zapowiedzieli kolejną. Jeszcze też nie wszystko zapowiedzieli.

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1718 dnia: Maj 15, 2018, 12:31:47 pm »
Po początkowych zakupach hurtowych w IMAGE, NSC zaczęło wybierać, teraz wyłapują co lepsze z pozostałych tytułów. Z racji tego mają mniejsze pole do negocjacji.

A mi sie podoba, że wchodzą w inne komiksy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1719 dnia: Maj 15, 2018, 12:32:36 pm »
Tak, ale ja nie o tym. Jest sporo serii, ale widać, że coś ratują się po innych wydawcach (wiem, wiem, szukam dziury w całym). Generalnie i tak mnie najbardziej cieszy "Mort Cinder", który nie jest z Image, więc się nie obrażam :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1720 dnia: Maj 15, 2018, 12:34:47 pm »
A może jednak Image nie sprzedaje się tak jak się spodziewali?

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1721 dnia: Maj 15, 2018, 12:37:47 pm »
Z tych pięciu ostatnich zapowiedzi zapowiedzieli tylko jedną serią i to z Image  :smile: Pewnie jak pokończą lub zrównają się z oryginałem będą wchodzić w nowe serii.

A może jednak Image nie sprzedaje się tak jak się spodziewali?
Już nie cuduj  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1722 dnia: Maj 15, 2018, 12:41:30 pm »
Właśnie w drugą stronę - wchodzą teraz w dużo zupełnie anonimowych tytułów, więc lepiej żeby się na nich sprzedażowo nie przejechali... Tytuły Image są jednak bardziej rozpoznawalne.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1723 dnia: Maj 15, 2018, 12:42:01 pm »
Ale to wszystko są one-shoty  :smile:

Offline Alfman

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1724 dnia: Maj 15, 2018, 12:47:19 pm »
Jeszcze jedna myśl ode mnie na temat wydawnictwa.
Jestem swieżo po lekturze już kolejnego tytułu (kilka miałem przyjemość czytać wcześniej w oryginale, bo kupiłem od NSC jak się pojawili i zanim ogłosili, że będą wydawać też w PL) i to co rzuciło mi się w oczy to jakość tłumaczenia i korekta.
Ani raz nie miałem uczucia, że coś jest przetłumaczone źle, albo że wypowiedzi postaci są sztuczne/niezrozumiałe...


Mnie tam ze dwa razy coś "zazgrzytało" w Paper Girls, ale ogólnie rzecz biorąc, nie najgorzej.