Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1500 dnia: Marzec 12, 2018, 07:11:33 am »
Czekamy na opinię Mkolka i innych.
Nie wiedziałem, że aż moja opinia jest tak bardzo pożądana.  :biggrin:

Porównując nową serię Kirkmana do obecnych dwóch na naszym na rynku (Żywe trupy, Outcast) mogę stwierdzić, że to typowy Kirkman pod względem tworzenia szkieletu scenariusza (i wątków dotyczących relacji między ludzkich też). Tą sytuację można porównać do tego jak tworzy Remender czy Brubaker, którzy też teoretycznie obracają się wokół tego samego i można to uważać za minus jak i plus. W tym wypadku uważam to za znaczny minus. Może po kolei.
Seria zaczyna się podobnie jak Żywe Trupy i Oustacast, mocnym uderzeniem, gdzie rzeczywistość zarówno dla głównego bohatera jak i czytelnika jest inna niż ta nasza zwykła i to oczami bohatera czytelnik ją poznaje. W tle jest tajemnica do wyjaśnienia co się tak naprawdę wydarzyło, jak to się stało że miasto zostało wciągnięte do innego wymiaru. Tylko, że jak w przypadku dwóch wcześniejszych tytułów o głównych bohaterach tych serii sporo dowiadujemy się w trakcie pierwszego zeszytu/tomu, tak tutaj główny bohater jest jedną nudniejszych postaci (sporo sztampy związanej z motywami które przerabiane były nie raz w podobnych tytułach). Rozumiem, że ze względów fabularnych i ostatnich cliffhangerów ta postać została tak napisana, ale problem jest taki, że ja mu nie kibicowałem w osiągnięciu celów.
Dodatkowo to co najbardziej mnie zainteresowało, czyli Otchłań i to jak ludzie którzy tam przeżyli zostało potraktowane po macoszemu. Dodatkowo pierwszy zeszyt, który sugeruje że będzie dużo akcji to tak naprawdę zmyłka. Większa cześć historii dziej się w naszym świecie, gdzie głównym bohater rozmawia z innymi postaciami, ale nie posuwa to fabuły do przodu (dopiero ostatnie strony). Ja wiem poświęcony jest czas na pokazanie bohaterów pobocznych, ale.... wieje nudą.
Niestety rysunki Lorenzo De Felici nie przekonują mnie. Tak jak świat Otchłani i żyjących tam stworów uważam za niezłe, to postacie ludzkie to porażka. Leży całkowicie mimika twarzy oraz to że sporo jest do siebie podobnych (złapałem się na tym że pomyliłem postacie).
Mam problem z tym tytułem. Bo pierwszy tom zachęcił mnie średnio, ale historia ma potencjał na rozwiniecie (mam nadziej że w kolejnych tomach dostaniemy więcej akcji w samej Otchłani i badanie tego świata). Problem jest taki, że u Kirkmana to rozwiniecie potrafi trwać długo. I patrząc pod tym kątem tego że na drugi tom przyjdzie na czekać prawie dwa lata (?) i przy obecnym wyborze komików, to ta seria ma średnie szanse  na przebicie się, no chyba że powstanie serial, jak z wymienionymi dwoma tytułami.
Rozumiem że NSC chciało pokazać że ma jaja, ale wg mnie za bardzo się pospieszyli ze startem tej serii.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 07:47:22 am wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1501 dnia: Marzec 12, 2018, 08:14:22 am »
Rozumiem że NSC chciało pokazać że ma jaja, ale wg mnie za bardzo się pospieszyli ze startem tej serii.

Też widzę to podobnie. Z jednej strony fajnie, że dostajemy tak szybko świeży, potencjalnie hitowy tytuł od Kirkmana, z drugiej przyjdzie nam długo czekać na kolejne tomy, a nawet nie wiadomo, czy to będzie dobra seria.

Dla mnie początek obiecujący. Nie było żadnego "wow! chcę od razu kolejny tom!" jak przy pierwszych tomach Sagi, Lazarusa, Zabij albo zgiń, Paper Girls, Bękartach z południa, czy Fatale, raczej "ok, jest potencjał na niezły serial, zobaczy się co dalej" jak przy Chew, Outcast, czy Black Science.


Offline Netzach

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1502 dnia: Marzec 23, 2018, 10:11:42 am »
W trakcie czytania "Pieśni Otchłani" miałem wrażenie, że całość historii jest prowadzona dosyć chaotycznie, jednak sam koniec mocno potwierdził moje obawy, że mój egzemplarz jest po prostu źle złożony? Przed ostatnią stroną komiksu są powtórzone 2 inne ze środka (myślałem, że to celowy zabieg, ale jakoś się to nie trzyma). Później po ostatniej stronie znowu 2 powtarzające się strony, 2 strony szkiców i znowu 2 powtórzone, 2 strony okładek i ponownie powtórzone strony. Ktoś ma może podobnie?

Co do samej historii (pomimo, że prawdopodobnie nie czytałem jej w dobrej kolejności) to mnie szczególnie nie porwała, cały czas miałem wrażenie, że już to gdzieś było... Kreska również nie dla mnie, łapałem się na tym, że nie rozpoznaję poszczególnych postaci; potwory, wizja miasta po drugiej stronie i jej kolorowanie powodowało, że szybko przewracałem kartki. Wysoko poprzeczki nie stawiałem, ale jednak całość mnie zawiodła.

Offline Cyber

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1503 dnia: Marzec 23, 2018, 10:48:17 am »
W trakcie czytania "Pieśni Otchłani" miałem wrażenie, że całość historii jest prowadzona dosyć chaotycznie, jednak sam koniec mocno potwierdził moje obawy, że mój egzemplarz jest po prostu źle złożony? Przed ostatnią stroną komiksu są powtórzone 2 inne ze środka (myślałem, że to celowy zabieg, ale jakoś się to nie trzyma). Później po ostatniej stronie znowu 2 powtarzające się strony, 2 strony szkiców i znowu 2 powtórzone, 2 strony okładek i ponownie powtórzone strony. Ktoś ma może podobnie?

Co do samej historii (pomimo, że prawdopodobnie nie czytałem jej w dobrej kolejności) to mnie szczególnie nie porwała, cały czas miałem wrażenie, że już to gdzieś było... Kreska również nie dla mnie, łapałem się na tym, że nie rozpoznaję poszczególnych postaci; potwory, wizja miasta po drugiej stronie i jej kolorowanie powodowało, że szybko przewracałem kartki. Wysoko poprzeczki nie stawiałem, ale jednak całość mnie zawiodła.

Zastanawiałem się długo nad tym komiksem. Jakoś mnie do niego ciągnęło, ale teraz  po Twojej wypowiedzi, odpuszczam.

Offline radef

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1504 dnia: Marzec 23, 2018, 10:56:10 am »
Przed ostatnią stroną komiksu są powtórzone 2 inne ze środka (myślałem, że to celowy zabieg, ale jakoś się to nie trzyma). Później po ostatniej stronie znowu 2 powtarzające się strony, 2 strony szkiców i znowu 2 powtórzone, 2 strony okładek i ponownie powtórzone strony. Ktoś ma może podobnie?
100% błąd. Ja po ostatniej stronie komiksu mam tylko szkice i okładki.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Netzach

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1505 dnia: Marzec 24, 2018, 07:48:11 am »
100% błąd. Ja po ostatniej stronie komiksu mam tylko szkice i okładki.
Ok, czyli tak jak podejrzewałem. Dziękuję za odpowiedź.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1506 dnia: Marzec 24, 2018, 07:02:15 pm »
Na instagramie pojawiło się takie coś:



Z opisem #RiseAbove

Ktoś coś kojarzy?

edit: To chyba Giant Days  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 07:05:43 pm wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1507 dnia: Marzec 24, 2018, 07:12:44 pm »
To chyba Giant Days  :smile:

Takie miałem pierwsze skojarzenie. Giant Days 3 to chyba następny komiks jaki wydadzą.

Deg

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1508 dnia: Marzec 25, 2018, 07:48:58 pm »
W trakcie czytania "Pieśni Otchłani" miałem wrażenie, że całość historii jest prowadzona dosyć chaotycznie, jednak sam koniec mocno potwierdził moje obawy, że mój egzemplarz jest po prostu źle złożony? Przed ostatnią stroną komiksu są powtórzone 2 inne ze środka (myślałem, że to celowy zabieg, ale jakoś się to nie trzyma). Później po ostatniej stronie znowu 2 powtarzające się strony, 2 strony szkiców i znowu 2 powtórzone, 2 strony okładek i ponownie powtórzone strony. Ktoś ma może podobnie?
Niestety u mnie to samo. Czy ktoś jest w stanie stwierdzić, jakiego kalibru jest to błąd? Tzn. czy to nadprogramowe wstawki, czy po prostu cały komiks z...any?  :???:

Offline -gościu-

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1509 dnia: Marzec 25, 2018, 08:01:01 pm »
Ja mogę tylko potwierdzić, że mój egzemplarz jest ok. Kilka ostatnich stron to galeria, a w niej szkice i okładki.

Offline daviddaniel

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1510 dnia: Marzec 27, 2018, 08:27:08 pm »
U mnie też błąd druku ;/             ile stron galerii i okładek jest w prawidłowej wersji?

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1511 dnia: Marzec 27, 2018, 08:38:45 pm »
Z napisem galeria 10.

Offline -gościu-

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1512 dnia: Marzec 27, 2018, 08:39:04 pm »
Trzy strony ze szkicami, sześć okładek.

Offline daviddaniel

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1513 dnia: Marzec 27, 2018, 08:41:00 pm »
Dziękuję :)

Offline mappy

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1514 dnia: Marzec 27, 2018, 11:31:02 pm »
Dla tych co są na bieżąco i czytają pozycje od NSC to taka wpadka już miała miejsce? Ja niestety odkładam na później więc nie orientuję się co jest w środku.