trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 628802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1485 dnia: Marzec 08, 2018, 11:36:10 am »
Legalnie do sprawdzenia pierwszy zeszyt Pieśni Zapomnienia po francusku https://www.editions-delcourt.fr/comics/previews/oblivion-song-01.html
Szykuje się ciekawa przygodówka s-f w klimacie post-apo. Ja jestem bardzo zainteresowany. Zresztą komiks już od dawna jest w moich planach zakupowych.
Dzięki Janku  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1486 dnia: Marzec 08, 2018, 11:39:44 am »
Dzięki Janku  :biggrin:
Podziękowania należą się dla Szymona H. z KG bo on wyczaił link  :smile:

edit: Z FB:

"Od wczorajszej premiery w USA pojawiło się już kilka recenzji pierwszego zeszytu "Oblivion Song", m.in. na Newsaramie, ComicBook.com, ComicsVerse czy ComicsBulletin. Wszystkie bardzo zgodnie przyznają mu najwyższe noty. Liczymy, że i Wam przypadnie do gustu ta opowieść, tym bardziej, że możecie przeczytać ją w całości (mamy oczywiście na myśli całość pierwszego tomu) po polsku "



Ciekawe  :smile: U mnie w przyszłym tygodniu to zobaczymy czy aż takie super.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2018, 03:31:51 pm wysłana przez JanT »

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1487 dnia: Marzec 08, 2018, 05:53:35 pm »
Na Gildii Pieśń Otchłani już dostępna. Już zakupiłem, ale moje paczka czeka jeszcze na Kaznodzieje. Tak więc za tydzień ocenimy 

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1488 dnia: Marzec 08, 2018, 06:33:47 pm »
Przeczytać na razie nie mam czasu, ale po przekartkowaniu rysunkowo całkiem przyjemnie.  Okładka bez niespodzianek: gumowa

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1489 dnia: Marzec 08, 2018, 08:21:21 pm »
Okładka bez niespodzianek: gumowa
NSC ma też "śliskie" okładki w Rat Queens i Chrononautach. Jestem ciekaw twojej opinii o komiksie boś wybredny  :smile:   

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1490 dnia: Marzec 08, 2018, 08:49:37 pm »
Specjalnie dla Ciebie w sobotę przeczytam  :lol: . Miałem czytać Obiecanki ale co tam...

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1491 dnia: Marzec 09, 2018, 03:14:13 am »
wiem że to nie wyścig ale @gobender podbijam, bo będę komiks miał dziś po południu :)

Offline Gazza

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1492 dnia: Marzec 09, 2018, 12:06:55 pm »
A ja nie ogarniam tego fenomenu - w Stanach pierwszy zeszyt, w Polsce pierwszy trejd!! Jak oni to zrobili!?!? :)

Offline donTomaszek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1493 dnia: Marzec 09, 2018, 12:09:57 pm »
Warto czytac posty innych uzytkownikow. Odpowiedz masz na poprzedniej stronie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gazza

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1494 dnia: Marzec 09, 2018, 12:14:50 pm »
Umknął mi ten post Janka. Dzięki.

Szczerze pisząc odarło to nieco z magii ten fakt, ale i tak super.

Offline sum41

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1495 dnia: Marzec 09, 2018, 04:31:50 pm »
Kurde kusicie tym komiksem lubię postapo tylko kreska taka troszeczkę mało szczegółowa widać że walona na tablecie graficznym...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1496 dnia: Marzec 10, 2018, 09:33:39 am »
@ JanT

No cóż. Zaczyna się obiecująco, ale potem już powoli powoli ale jednak rozczarowuje. Nie wiem czy bardziej sztampowością narracji czy postaci. W całości czuć echa trochę Walking Dead, trochę BBPR i to nie w dobry sposób.

Story nie ma dobrego organicznego wprowadzenia, które pozwoliłoby nam zareagować na wydarzenia w sposób adekwatny do oczekiwania autora. Próba stworzenia wielopłaszczyznowego napięcia od razu sprawiła, że w połowie komiksu zacząłem się nudzić.

Cała narracja wygląda jakby priorytetem setup do tworzenia w dalszych odłsonach nieskończonych zmian i napięć w relacjach bohaterów. Znamy to z serii (w tym tego autora) i seriali tasiemców. Na pewnym etapie staje się to jedynym mechanizmem napędzającym te serie. Nie służy to niczemu, poza wydłużeniem tych serii. Nuda.

Postaci - sztampa, ale jeszcze bym przeżył. Ale jeśli po przeczytaniu całego TPB kompletnie nie interesuje mnie co się dalej z nimi stanie a mój stosunek emocjonalny do nich nie istnieje, to już niepokoi.

Rysunki wydawały się spoko, ale po chwili ich cyfrowość zaczęła mnie drażnić, podobnie jak lekko landrynkowa paleta kolorów.

To komiks nie dla mnie. Ale sądzę, że bardzo wielu osobom na forum bardzo się spodoba.


JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1497 dnia: Marzec 10, 2018, 10:03:45 am »
Dzięki. Zachęciłeś  :biggrin: Pociesz się tym że ciągu dalszego prędko nie będzie  :smile: Czekamy na opinię Mkolka i innych.

Offline kalbaro74

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1498 dnia: Marzec 10, 2018, 11:10:49 am »
Przeczytałem wczoraj "Pieśń otchłani" i komiks Mi się podobał. Historia zaczyna się bez żadnego wprowadzenia i powoli z każdym  kadrem dowiadujemy się o co chodzi w tym świecie. W dobie komputerów musimy się przyzwyczaić do takich rysunków jak i kolorów w tym komiksie choć rysunki Mi się podobały. Czekam z niecierpliwością na dalsze części choć wiem że nie nastąpi to szybko. Zacząłem czytać "Monstressa" 2 i dalej jest to świetny komiks i radość dla widoku tych rysunków.

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1499 dnia: Marzec 10, 2018, 01:05:22 pm »
@JanT
Dobrze, że wrzuciłeś ten pierwszy zeszyt. Jak dla mnie te rysunki (i kolory) są szkaradne. Fabularnie też wygląda na sztampę. Jeden zakup mniej.

 

anything