trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 625615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline akcent

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1230 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:52:47 am »
Paper Girls 2 - czekam!

Pozostalych dwóch nie czytałem...

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1231 dnia: Grudzień 16, 2017, 11:43:24 am »
To nowy komiks Kirkmana Oblivion Song http://www.geekedoutnation.com/skybound-announces-new-robert-kirkman-comic-series-oblivion-song/

Z komentarzy pod tym zdjęciem wychodzi że premiera będzie tak samo jak w stanach. Ci to mają dojścia  :smile:
Ale to chyba dopiero pierwszy zeszyt ma wyjść? To będą zeszyty wydawać?
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 11:51:59 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1232 dnia: Grudzień 16, 2017, 05:25:10 pm »
Kolejna zapowiedź. Chyba jednak NSC zwiększa tempo. Coś mi się wydaje, że będzie więcej niż 3 komiksy na miesiąc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 05:29:14 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1233 dnia: Grudzień 16, 2017, 05:30:15 pm »
To chyba będzie zeszyt  :smile: Trzeba czekać na info.

Offline mack3

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1234 dnia: Grudzień 16, 2017, 06:28:16 pm »
Czyli kolejny, dopiero co zaczęty ongoing...

Lokus

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1235 dnia: Grudzień 17, 2017, 03:02:26 pm »
Chyba część osób zapomina, że NSC to nie tylko wydawca, ale także dystrybutor. Jak dla mnie jest to zapowiedź wejścia w sprzedaż oryginalnych, amerykańskich zeszytówek.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1236 dnia: Grudzień 18, 2017, 04:11:08 pm »
Z FB "O 18:00 na FP wrzucimy małą torpedę. Bądźcie gotowi"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 05:03:26 pm wysłana przez JanT »

Offline juras9

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1237 dnia: Grudzień 18, 2017, 04:31:51 pm »
Może Spawn?


Edit: :/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 05:03:52 pm wysłana przez juras9 »

Offline Ryba2111

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1238 dnia: Grudzień 18, 2017, 05:01:32 pm »
7 marca w USA odbędzie się premiera pierwszego zeszytu zupełnie nowej serii Roberta Kirkmana (Żywe Trupy, Invincible, Outcast - Opętanie). W tym samym czasie w Polsce premiera pierwszego tomu (zawierającego zeszyty 1-6) tej samej, zupełnie nowej serii Roberta Kirkmana. "Oblivion Song tom 1" po polsku już w marcu.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1239 dnia: Grudzień 18, 2017, 05:01:43 pm »
Ale masakra  :shock: 5 zeszytów wcześniej przed całym światem  :biggrin:

I co Lokus?  :smile:

Mówiłem że mają bardzo dobre układy w Image  :smile:

To chyba rzeczywiście będzie więcej tomów niż 3 na miesiąc.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 05:06:32 pm wysłana przez JanT »

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1240 dnia: Grudzień 19, 2017, 05:10:13 am »
Wow, zarządzili tym Oblivion.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 07:04:21 am wysłana przez dziku77 »

Offline Gazza

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1241 dnia: Grudzień 19, 2017, 06:59:19 am »
To jest chyba ewenement na skalę światową!  :shock:
NSC - szacun!
Pytanie tylko czy ten Oblivion to coś ciekawego w ogóle ..?..  :lol:

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1242 dnia: Grudzień 19, 2017, 07:37:22 am »
Ja nie wiem z czego tu się cieszyć. Jak dla mnie to NSC chce pokazać jak wielkie ma cojones i nic więcej. Nie ma co ich tłumaczyć, że chcą wyprzedzić konkurencje, tak naprawdę to chodzi o pokazanie jak wielkie mają poparcie i plecy w Image. Jak naprawdę są silni. I tak tą serię dostaliby prędzej czy później. Szanse na to, że Mucha czy Taurus Media by ją wydali są obecnie zerowe. Dla przypomnienia, bo chyba wszyscy zapominają jakie Taurus mam problemy z wydawaniem Żywych Trupów, a zapowiedziana seria pochodzi też ze Skybound, jak ŻT.
Inna sprawa, że wydanie tego tytuły tak wcześnie, jest ryzykowne ze względu na tłumaczenie. Bez wiedzy co dalej w serii mogą wyjść niezjadliwe kwiatki z tego (Janku sam jesteś na to bardzo uczulony powinieneś to zrozumieć), coś na co zwrócił mi uwagę znajomy tłumacza.
Wszyscy widzą same plus, bo Image, bo nowe serię, bo teraz będziemy mieli nawet wcześniej od zagranicy. Ale chyba nikt z was nie zastanowił się, że właśnie wyrasta drugi Egmont. Nie mówię tu o jakości wydań (bo te na razie, zaznaczam na razie się bardzo dobre) tylko chodzi mi o monopol na pewne tytuły. Sonia Draga jest na najprostszej drodze do tego co zrobił Egmont z DC, czyli ogłosić, że zostaje jedynym wydawcą Image w Polsce. Ona się nie obcyndala, co pokazała już na rynku książkowym. Zobaczycie, że dojdzie prędzej czy później do takiej sytuacji, że będę ekskluzywy dla waszego "ulubionego sklepu"*.
Jeśli wam tak sytuacja odpowiada to jestem naprawdę w szoku. Mam nadziej, że się mylę i do tego nie dojedzie, ale jak na razie wg mnie wiele rzeczy wskazuje, że powoli zmierzamy do dwóch dużych monopolistów na rynku komiksowym.

*empik - jeśli ktoś nie wyłapał o jaki sklep chodzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 07:51:00 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1243 dnia: Grudzień 19, 2017, 07:51:00 am »
Ale przecież identycznie się dzieje jeśli chodzi o wydawanie normalnych książek, że dane wydawnictwa mają praktycznie wyłączność na pozycje danych autorów i/lub pozycji z katalogu zagranicznego wydawnictwa. I co z tego wynika. Nic.
A nawet jeśli dojdzie do powstania dwóch największych wydawców czyli Egmontu i NSC to pozostali wydawcy będą szukać ciekawych komiksów po niszach. A to chyba będzie z korzyścią dla czytelnika.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1244 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:01:17 am »
@misiokles to że dzięki temu będziemy dostawać pozycje bardziej niszowe to na plus, ale nieszczęsny przypadek Fantasmagorie, które sięgnęło po takie pozycje pokazuje, że zainteresowanie nimi raczej jest znikome. Czyli jeśli wydawca i tak zdecyduje się je wydawać to w małej ilości za większą kasę jak w przypadku Studia Lain. Ok, tylko, że ile w takiej sytuacji uciągnie twój portfel?

Podajesz rynek książkowy, ale nie ma co go równać z rynkiem komiksowym, który jest kroplą w morzu książkowego. I tak prawie wszystko opiera się o dystrybucje i nakłady. To nie są porównywalne dwa rynki.