Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #930 dnia: Październik 11, 2017, 07:26:58 pm »
Okładka Ducha Gaudiego jest tak matowa, że dziwię się, że jeszcze nie wytworzyła horyzontu zdarzeń.   :lol:
Co ciekawe, znacznie mniej się rysuje niż zwykłe maty.


Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #931 dnia: Październik 11, 2017, 07:45:11 pm »
To jest folia soft-touch. Nie rysuje / nie przeciera się tak jak zwykłe maty i zdecydowanie lepiej odwzorowuje nasycenie barw. Egmont w takiej oprawie wydaje Klasykę Marvela.

Offline pokia

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #932 dnia: Październik 11, 2017, 07:59:54 pm »
To jest folia soft-touch. Nie rysuje / nie przeciera się tak jak zwykłe maty i zdecydowanie lepiej odwzorowuje nasycenie barw. Egmont w takiej oprawie wydaje Klasykę Marvela.

Mam w soft touch książki dla dzieci (seria Z Biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia). Na grzbietach tych najczęściej używanych "mat" całkowicie się wytarł i została sama folia błysk.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #933 dnia: Październik 11, 2017, 08:02:03 pm »
Czyli jest nadzieja, że to zejdzie? :biggrin: Osobiście nie jestem fanem, niby w dotyku ciekawe, ale strasznie odciskają się moje - może nie każdy tak ma - palce.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #934 dnia: Październik 11, 2017, 08:17:06 pm »
Mam kilka książek w czymś podobnym. Fakt, materiał wyciera się na kantach, na dodatek w jednym przypadku brzydko zmienił kolor- pewnie pod wpływem światła.
Tak więc TankGal na wszelki wypadek od razu wylądowała w szafce.
Tak przy okazji- jakie koszulki pasowałyby na dziwny format tego komiksu?

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #935 dnia: Październik 11, 2017, 08:29:00 pm »
Palce trochę łapie, ale u mnie jakiejś tragedii nie ma. Jednak to nasycenie czerni i kolorów w porównaniu do zwykłych matowych jest cudowne:
https://image.ibb.co/mfe1tw/qww.png
Pytanie tylko jak będzie znosić próbę czasu. Osobiście i tak najlepiej lubię lakierowane oprawy, tak rzadko u nas przy twardo-okładkowych komiksach stosowane (ostatnio tylko w Valerianie, JLA i UW się z takimi spotkałem).

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #936 dnia: Październik 11, 2017, 11:02:48 pm »
Okładka Ducha Gaudiego jest tak matowa, że dziwię się, że jeszcze nie wytworzyła horyzontu zdarzeń.   :lol:
Co ciekawe, znacznie mniej się rysuje niż zwykłe maty.
A jak sam komiks? Chodzi mi bardziej o fabułę, bo z rysunkami miałem okazję się zapoznać.

Offline kostron

Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #937 dnia: Październik 12, 2017, 11:39:11 am »
A jak sam komiks? Chodzi mi bardziej o fabułę, bo z rysunkami miałem okazję się zapoznać.
czyta się szybko i przyjemnie, jak dla mnie fabuła troszkę naciągana, a sam wątek kryminalny a zwłaszcza jego rozwikłanie zrobione całkowicie po łebkach.
największy minus - mimo zbrodni, brutalnych scen - ani na chwilę nie odczułem jakiejkolwiek nuty czy atmosfery strachu lub grozy.
bez emocji.
ale to tylko moje zdanie

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #938 dnia: Październik 12, 2017, 12:58:22 pm »
czyta się szybko i przyjemnie, jak dla mnie fabuła troszkę naciągana, a sam wątek kryminalny a zwłaszcza jego rozwikłanie zrobione całkowicie po łebkach.
największy minus - mimo zbrodni, brutalnych scen - ani na chwilę nie odczułem jakiejkolwiek nuty czy atmosfery strachu lub grozy.
bez emocji.
ale to tylko moje zdanie
Dzięki za opinie. Wkrótce sam się przekonam, zamówiłem wcześniej, trochę w ciemno.

Offline clandestino

Odp: Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #939 dnia: Październik 12, 2017, 10:23:16 pm »
Wiecie może czy i kiedy październikowe komiksy wydawnictwa pojawią się na merlinie?

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #940 dnia: Październik 13, 2017, 09:35:26 am »
Hej, chciałbym dorzucić swój głos o ofercie nonstopcomics:

Mój początkowy hurraoptymizm po dwóch miesiącach nieco zelżał. Nie ukrywałem, że Image to moje ulubione wydawnictwo. Pierwszy miesiąc okazał się być jednak nieco dziwny jeśli chodzi o dobór oferty: dostaliśmy nastolatkowy Giant Days o trzech kobietach, do tego Tank Girl o silnej kobiecie i Paper Girls o 4 dziewczynkach. Oczywiście każdy z nich adresowany do innej grupy docelowej, ale tematycznie jest duże podobieństwo. Dla "mężczyzn", zmaskulizowanych twardzieli dostaliśmy Bonda. Coś tu jest nie tak, może grzebię palcem w próżni, ale to jakieś mega dziwne.

Na paździerzec wskoczył Duch Gaudiego, którego w zapowiedziach nie było, ale wyszedł Dan Brown (Sonia Draga), to z tego samego wydawnictwa dostaliśmy komiksowego Browna...

Do tego Rat Queens, hehe, o kobietach a jakże, Revival, o dwóch kobietach, policjantce i jej siostrze, niby noir, ale jednak bardzo zfeminizowany. Dla "równowagi" macho męski testosteron od Millara Chrononauts - typowa męska przygoda.

Nie chcę tutaj robić illuminati-burzy, ale widać, że ktoś usilnie stara się sprofilować ofertę według płci i okresów sprzedażowych. Zapewne na Święta dostaniemy jakieś opasłe tomiszcze z ceną powyżej 100, a w styczniu raczej tańsze rzeczy lub po prostu mniej. Hit zapewne na wiosnę. I nie ma w tym nic dziwnego, powiecie, "o co ci chodzi gościu".

A jednak czuję się trochę zmanipulowany. Miało być Image. W najlepszym wydaniu! A tymczasem z 8 nowości, tak naprawdę, poziom Image trzyma jedynie Paper Girls, pozostałe rzeczy są fajne i miłe, ale to nie jest Image, o które walczyłem... Ok, będzie Moonstress, Kill or be Killed, ale nadal mam wrażenie, że Image przyjechało w drugim garniturze, do tego mocno naciągane wydawniczo, nie pod fajne serie, ale pod kobiety, czy macho manów.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #941 dnia: Październik 13, 2017, 09:53:34 am »
Też mi się rzuciła w oczy duża ilość kobiecych tytułów. Czy mi to przeszkadza? Nie, na razie na żadnej historii się nie zawiodłem (Paper Girls, RQ i Tank Girl), a nawet bardzo miło spędziłem czas i czekam na dalsze części oraz resztę tytułów.

Fakt, że planują wydawanie w mądry sposób to chyba dobrze, nie? Zaplanowanie sprzedaży i wydawania jest bardzo ważne, ile czasu NSC nie dawało tytułów/dat/cen, a inne wydawnictwo rzucało co to nie wydadzą i za ile. I gdzie teraz jest NSC, a gdzie WF..

Nowy Brown, damy komiks to ludzie kupią. Na gwiazdkę coś droższego, będzie na prezent - ludzie kupią. Dla mnie okej, oni zarabiają, wydają dobre komiksy, dzięki temu pojawią się pewnie nowe serie, a Image ma dużo dobrych serii. Wszyscy szczęśliwi :)

A, że trochę nami manipulują? Tak to już jest, ze wydawcy "żerują" na naszej manii ;-) dlatego takie warianty się tak dobrze sprzedają. Jestem ciekaw ile osób kupiło po 2x pierwsze tomy z Odrodzenia, żeby mieć srebrną okładkę :) ale to rozmowa na inny wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #942 dnia: Październik 13, 2017, 09:57:07 am »


A jednak czuję się trochę zmanipulowany. Miało być Image. W najlepszym wydaniu! A tymczasem z 8 nowości, tak naprawdę, poziom Image trzyma jedynie Paper Girls, pozostałe rzeczy są fajne i miłe, ale to nie jest Image, o które walczyłem... Ok, będzie Moonstress, Kill or be Killed, ale nadal mam wrażenie, że Image przyjechało w drugim garniturze, do tego mocno naciągane wydawniczo, nie pod fajne serie, ale pod kobiety, czy macho manów.

wymień proszę te dobre tytuły Image, których nie ma obecnie w ofercie polskich wydawnictw. pytam z ciekawości, bo też śledzę i nie ukrywam, że jestem content :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #943 dnia: Październik 13, 2017, 10:03:11 am »
Nie chcę tutaj robić illuminati-burzy
To nie rób tego. Mam swoiste wrażenie że twój post ma to na celu.
Szczerze to kupiłem na obecną chwilę prawie całą ofertę NSC (poza Duchem). Przeczytałem całość i nic z tych rzeczy nie stwierdzam. Mogę za to napisać, który komiks zachwycił mnie fabularnie, a który nie. Ale zdecydowanie nie jest forsowane w nich, że grupą docelową są kobiety. Co ciekawe te "macho" tytuły które sugerujesz są dużo słabsze od pozostałych. Serio, Tank Girl jest raczej skierowana do ludzi bardzo zakręconych niż kobiet. Giant Days to typowa młodzieżówka coś jak Archie (WTF? Fantasmagorie co z wami?). Rat queens to fantasy, ale nie wiem czy wizerunek kobiet jaki jest przedstawiony w tym tytule jakiejś by odpowiadał, jeśli by to przeczytała. Revival to horror z ciekawą koncepcją. Paper Girls to retro SF pełną gębą, co z tego, że są tam dziewczynki. To nie jest i tak komiks dla dzieci.

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #944 dnia: Październik 13, 2017, 10:11:19 am »
Nie jestem jakimś tam znawcą, mogę powiedzieć tylko o tym, co już mam:

- Beauty
- East of West
- Bedlam
- The MProject
- Morning Glories (nie jestem pewien, czy ktoś nie zapowiedział)
- 7 to eternity
- Reborn
- Spawn
- Invincible / Invincible Universe

Żeby być dobrze zrozumiałym: Wiem, że inne wydawnictwa wykroiły dla siebie najlepsze kawałki Image, ale z topu zostało kilka tytułów, których nikt nie ruszył