trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #975 dnia: Październik 16, 2017, 08:36:45 am »
Pytanie o Monstress, brać czy nie? Miałem możliwość przejrzenia tego komiksu w empiku. I na pierwszy rzut oka wygląda mi to jak kolorowa manga w klimatach fantasy. Może ktoś więcej coś napisać.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #976 dnia: Październik 16, 2017, 09:13:23 am »
Pytanie o Monstress, brać czy nie? Miałem możliwość przejrzenia tego komiksu w empiku. I na pierwszy rzut oka wygląda mi to jak kolorowa manga w klimatach fantasy. Może ktoś więcej coś napisać.
http://www.pusiekanakultura.pl/2016/03/monstress-swiety-graal-feministek.html
https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-monstress-volume-1/
http://dzikabanda.pl/recenzje/komiks/monstress-dziewczyna-i-potwor-macki-i-koty-recenzja/


mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #977 dnia: Październik 16, 2017, 09:22:27 am »
Ok, podobną recenzję znalazłem sam też tu:
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2016/07/monstress-vol1-awakening-morjorie.html

Liczyłem bardziej na jakąś opinię od użytkowników forum, bo się waham z zakupem tego komiksu.

Offline Mati29

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #978 dnia: Październik 16, 2017, 09:32:42 am »
czytałem oryginalny trejd.
Mi się podobał, skojarzeń z mangą nie miałem. Bardzo podobał mi się wykreowany świat. Bohaterowie - z tym różnie, ale mam kilka postaci - dla których będę to śledził dalej
i mimo posiadania wersji ang, kupuję edycję od NSC
Nie wiem czy o takie opinie Ci chodziło :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #979 dnia: Październik 16, 2017, 09:40:27 am »
skojarzeń z mangą nie miałem
Jak przekartkowałem, to kreska bardzo mangowa wg mnie. Nie mówię że to minus, bo wizualnie bardzo dobrze wygląda. Nie podchodzą mi za to niestety mangowe fantasy, więc to wahanie stąd. Dobra dorzucę do zamówienia i sam sprawdzę.

Offline Mati29

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #980 dnia: Październik 16, 2017, 09:42:47 am »
bardzo mało mangi przeczytałem dotąd :)
Akira, Blame, Do Adolfów, Samotny wilk i szczenię, GITS
i na tym konczy sie moja znajomosc gatunku


stąd może wynika brak skojarzeń:)

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #981 dnia: Październik 16, 2017, 09:51:42 am »
Na pewno też na plus cena i tłumaczenie Pauliny Braiter. Ja tam bez zastanowienia wziąłem  :smile:

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #982 dnia: Październik 16, 2017, 10:14:19 am »
Przeglądałem jakiś czas temu w empiku i wyglądało to strasznie. Jakieś kocie uszka, zwierzątka, furry (brrr)... niczym kiepska manga shoujo. Jeszcze nigdy rysunki nie odrzuciły mnie tak mocno od jakiegoś komiksu. Recenzje od dziku77 tylko utwierdziły mnie w tym, żeby tego nie sprawdzać.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2017, 01:41:17 pm wysłana przez amsterdream »

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #983 dnia: Październik 16, 2017, 10:35:42 am »

Liczyłem bardziej na jakąś opinię od użytkowników forum, bo się waham z zakupem tego komiksu.
Zdecydowana większość komiskowych blogspotów jest bądź była użytkownikiem tego forum :) Jedynie co jest nie teges w blogspotowych tekstach, że są na siłę rozciągane do dłuższej formy, bo szkielet recenzji tego wymaga :)

Offline Ryba2111

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #984 dnia: Październik 16, 2017, 10:44:47 am »
Przeglądałem to kilka dni w empiku i wyglądało strasznie. Jakieś kocie uszka, zwierzątka, furry... niczym tanie shoujo. Jeszcze nigdy rysunki nie odrzuciły mnie tak mocno od jakiegoś komiksu. Recenzje od dziku77 tylko utwierdziły mnie w tym, żeby tego nie sprawdzać.
Pozytywne recenzje utwierdził Cię w przekonaniu, że na pewno nie warto?


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #985 dnia: Październik 16, 2017, 10:53:20 am »
Ja głównie dla szaty graficznej zamówię ten komiks. Napawa też optymizmem, że nie będzie to kolejna próba przemycenia ideologii współczesnego feminizmu, cały ten matryjarchat służy jedynie budowie świata i postaci.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #986 dnia: Październik 16, 2017, 11:09:50 am »
Ja głównie dla szaty graficznej zamówię ten komiks. Napawa też optymizmem, że nie będzie to kolejna próba przemycenia ideologii współczesnego feminizmu, cały ten matryjarchat służy jedynie budowie świata i postaci.


http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/monstress-inside-fantasy-comic-race-836391


'Monstress': Inside The Fantasy Comic About Race, Feminism And The Monster Within

Offline amsterdream

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #987 dnia: Październik 16, 2017, 11:15:33 am »
Pozytywne recenzje utwierdził Cię w przekonaniu, że na pewno nie warto?

Nakreśliły tematykę komiksu, która do mnie zupełnie nie przemawia. Rysunki mi się nie podobają. Nie widzę żadnego powodu żeby po ten komiks sięgać. Gdyby to było jeszcze w jakiejś otoczce sci-fi albo space opery to może bym się zastanowił, ale za fantasy nie przepadam.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #988 dnia: Październik 16, 2017, 11:21:39 am »

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/monstress-inside-fantasy-comic-race-836391


'Monstress': Inside The Fantasy Comic About Race, Feminism And The Monster Within
Czytałeś wogóle ten tekst?
Cytuj
[size=0px]If men disappeared tomorrow, there would still be racism, and conflicts over religion. If men disappeared tomorrow, we might not be as concerned about sexual violence, but that would still exist — women batter other women, and women are enablers of rape culture. If men disappeared tomorrow, we’d still have war, poverty — the exact same problems we have now. We like to imagine that women would do a better job of ruling the world — and I’m one of those optimists — but women aren’t a superior kind of life form, just because of our gender. We’re awesome, but not perfect. We’re human. Just like men."[/size][/size]

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #989 dnia: Październik 16, 2017, 11:24:04 am »
Tak, czytałem. Kto nie czytał znajdzie na każdym kroku postacie kobiece. Just sayin ...


Cytuj
"Women. Women, women, women. I can’t say that word enough, and I’m not talking about women as a gender — I’m talking about sisterhood," Liu said. "Again, as a kid, this was something I didn’t think much about. Even as an adult, it’s only been in the last four or five years that I’ve come to understand the tremendous power and importance of women as a collective, in every facet of my life — especially women of color. Whether it’s the women in my family, or amazing friends — or even the amazing sisterhood of Genki Spark, where I’ve been taking Taiko Drumming lessons — I make an active effort to expand my circle of female friends and influences. It’s changed my life. And, when I think about my grandmother and her friends, female friendship saves lives, too."

 

anything