Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #960 dnia: Październik 13, 2017, 01:31:14 pm »
A w ogóle to jest tak w 2017:

Kobity 7:

Rat Quuens
Paper Girls
Tank Girl
Monstress(a)
Giant Days
Revival
Wbrew naturze

Facety 9:

James Bond
Low
Kill or Be Killed
Torpedo
Duch Gaudiego
Chrononauci
Jezioro Ognia
Head Lopper
Black Monday Murders

 :biggrin:
Mi Paper Girls się podobało, Rat Q. też, choć mniej. I Revival jest ok.
Więc póki co nie narzekam, że są bohaterki, a nie bohaterowie w ofercie NSC. Ba, James Bond to - jak teraz o nim myślę - mocno średni komiks.

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #961 dnia: Październik 13, 2017, 02:10:35 pm »
Biada zatem temu, kto wyda u nas Love & Rockets :)

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #962 dnia: Październik 13, 2017, 09:03:28 pm »
Mnie rozczarowały wszystkie wrześniowe premiery i żadnej nie mam zamiaru dalej kupować. Oczywiście nie są to złe komiksy, ale nie do końca czuję się ich targetem. Trzymam jednak kciuki za wydawnictwo bo podoba mi się ich sposób wydawania (cena, forma, papier). Zobaczymy jak będzie z październikiem bo właśnie do mnie "idzie" część pakietu :biggrin:


Dobrze ujęte. Cena i jakość wydania to jest dokładnie to, jak wyobrażam sobie komiks w formacie TP na polskim rynku. Ale rozczarowanym jestem, że nie znalazłem się w ich targecie, bo ani ze mnie fan macho napierramotek, ani girls dramy. Nie widzę tutaj komiksu środka.

Co do Spawna: Chybaście się szaleju najedli :D Pierwsze 7 zeszytów Todda to jeden z najlepszych originów w superhero ever. Oczywiście nie tak dobrze się to czyta, jak w latach 90, ale zwłaszcza po angielsku w powiększonym formacie... miodzio. Choć zakładam, że może przeze mnie przemawiać ten dzieciak na rowerku, który zakupił pierwszego Spawna w większym stopniu niż przyznaję.

[/size]
Czyli uważacie, że NSC wybrało nijakie komiksy? Mówiąc 'nijakie' mam na myśli gusta tak sprofilowanego odbiorcy?
Moim zdaniem nie są nijakie, ale właśnie zbyt określone. Czytałem recenzje dojrzałych facetów, zachwyconych Giant Days... no jakoś nie chce mi się wierzyć, to jest tak do bólu estrogenowe, że facetom rosną cycki: wszyscy faceci to szowinistyczne głąby, rozterki sercowe, high school dramaty, przyjaciółki na amen. Ale świetnie rozumiem, że dla czytelniczek mangi będzie to wspaniała odskocznia od GTO, pewnie.


Jeśli tylko nie będzie to sprofilowane pod obecny nurt feminizmu wojującego to jak najbardziej piszę się na taką polityką wydawniczą.
Bitch Planet :) Czy ktoś to zapowiadał?



Offline sum41

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #963 dnia: Październik 13, 2017, 09:33:02 pm »
Chronauci gajowy komiks z pięknymi rysunkami! Czekam teraz na wydanie u nas Thyko Ghost  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline absolutnie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #964 dnia: Październik 13, 2017, 09:45:20 pm »
Czyli uważacie, że NSC wybrało nijakie komiksy?


"Revival" jest komiksem z najwyższej półki: akcja, napięcie, tajemnica, i kilka zajefajnych twistów fabularnych. "Tank Girl" to klasyczny klasyk, równie ważny jak TNMT, ale lepiej narysowany (przypomnę, że facet potem narysował grupę "Gorillas"). Pozostałe komiksy z ich oferty mozna oceniać różnie, ale nijakim żadnego z nich bym nie nazwał.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Death

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #965 dnia: Październik 13, 2017, 10:28:49 pm »
Image przyjechało w drugim garniturze
No ja przyznaję, że żaden komiks Image wydany do tej pory w Polsce nie może u mnie stawać w szranki z takimi tytułami z ostatnich lat jak Locke & Key, Gotham Central, czy Skalp, ani nawet (moim zdaniem) nie leżał obok tych wszystkich amerykańskich komiksów, które kiedyś wydawał Egmont, typu Sin City, Kaznodzieja, Hellboy, Usagi... O Sandmanie, Strażnikach i Swamp Thingu nawet nie wspominam, bo to zupełnie inny poziom. Jakoś nie czuję tej mocy Image. Sporo osób się jara, ale ja bym takiej Sagi obok wyżej wymienionych nie postawił, choć oczywiście lubię. Image i Image, a Egmont wznawia Kazno, Sandmana czy Hellboya i pozamiatane. Najbardziej lubię Bękarty z Południa, ale jednak taki Skalp lepszy. Coś czuję, że Transmetropolitan też wciągnie nosem Image.

Offline absolutnie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #966 dnia: Październik 13, 2017, 10:46:04 pm »
No ja przyznaję, że żaden komiks Image wydany do tej pory w Polsce nie może u mnie stawać w szranki z takimi tytułami z ostatnich lat jak Locke & Key, Gotham Central, czy Skalp (...)


A ja bym "Revival" postawił na tej samej półce, co pierwsze dwa tytuły, które wymieniłeś ("Skalp" stawiam jednak wyżej). Czytałem tę serię w oryginale i szczerze polecam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #967 dnia: Październik 14, 2017, 10:44:14 am »
A ja bym do Locke & Key, Gotham Central, czy Skalp oraz Revival dołożył jeszcze Fatal, Chew, Bękarty z Południa oraz Lazarusa. 

Offline absolutnie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #968 dnia: Październik 14, 2017, 11:17:00 am »
A ja bym do Locke & Key, Gotham Central, czy Skalp oraz Revival dołożył jeszcze Fatal, Chew, Bękarty z Południa oraz Lazarusa.


Ale komiksów, które wymieniłeś nie wydaje Non Stop Comics, a o ofercie tej oficyny była mowa.


Ps: Ja "Chew" umieściłbym jednak znacznie niżej.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #969 dnia: Październik 14, 2017, 12:51:15 pm »
Ale komiksów, które wymieniłeś nie wydaje Non Stop Comics, a o ofercie tej oficyny była mowa.
OK, tylko że sam wspominałeś Skalp, który nie jest z Image, a także nie jest wydawany przez NSC. A moja wypowiedź bardziej dotyczyła, że Death jakoś nie czuję mocy Image. Ale ok, nie róbmy już offtopu.

Ps: Ja "Chew" umieściłbym jednak znacznie niżej.
Ilu ludzi, tyle opinii.

Offline misiokles

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #970 dnia: Październik 14, 2017, 02:44:33 pm »
U mnie Chew z każdym kolejnym tomem pnie się coraz wyżej. I nic nie zapowiada, że będzie lecieć w dół... ;]

Offline kostron

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #971 dnia: Październik 14, 2017, 04:55:43 pm »
U mnie Chew z każdym kolejnym tomem pnie się coraz wyżej. I nic nie zapowiada, że będzie lecieć w dół... ;]
z historyjki ze świetnym humorem i postaciami, przechodzi w komiks ze świetnie rozplanowaną, wielowątkową fabułą. dla mnie bomba

Offline Death

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #972 dnia: Październik 14, 2017, 07:06:53 pm »
Ps: Ja "Chew" umieściłbym jednak znacznie niżej.
Ja też.

A ja bym do Locke & Key, Gotham Central, czy Skalp oraz Revival dołożył jeszcze Fatal, Chew, Bękarty z Południa oraz Lazarusa.
Najlepsze Bękarty. Reszta sporo niżej. Swoją drogą w forumowym głosowaniu na komiks roku też żeśmy te 3 serie, które wymieniłem dali najwyżej. :smile: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39643.msg1390572.html#msg1390572

Offline gobender

Odp: Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #973 dnia: Październik 15, 2017, 11:01:35 am »
czyta się szybko i przyjemnie, jak dla mnie fabuła troszkę naciągana, a sam wątek kryminalny a zwłaszcza jego rozwikłanie zrobione całkowicie po łebkach.
największy minus - mimo zbrodni, brutalnych scen - ani na chwilę nie odczułem jakiejkolwiek nuty czy atmosfery strachu lub grozy.
bez emocji.
ale to tylko moje zdanie

Prawda, ale to taka konwencja, którą zresztą podkreślają rysunki. Trochę widać, że bliżej temu miało być do Tintina niż do Se7en ;)  Ale czyta się to fajnie, i tak samo ogląda, bo kreska świetna (choć jak dla mnie trochę zbyt kolorowo).  Te 4 gwiazdki może troooszkę naciągane, ale tylko trochę.


EDIT: Tłumacz za tę "sędzinę" powinien się sam spoliczkować.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2017, 03:39:51 pm wysłana przez gobender »

Offline Archie

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #974 dnia: Październik 15, 2017, 11:17:08 pm »
@arczi_ancymon
Zgadzam się, Spawn to zły komiks i dziś w ogóle ciężki do przetrawienia.
Run z Szymonem czyta się bardzo fajnie, tak samo jak i historię nowego autora gdzie Spawn gości w Japonii. Oba momenty to dobry punkt startu.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

 

anything