trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2295 dnia: Listopad 01, 2018, 10:39:24 pm »

chciałem to udowodnić w innym wątku, na rynku francuskim, w języku którym mówi 600 mln ludzi na 3 kontynentach, jest dużo bliższy angielskiemu, a Francuzi dużo bardziej restrykcyjni w temacie ochrony języka (oni nawet "e-mail" przetłumaczyli) 90% tego, co Polak tłumaczy - Francuzi zostawiają w oryginale.
Powodów jest kilka:
Zgadza się, nawet podałeś przykłady. Przy czym okazało się,  że w przypadku 70% tych przykładów dany tytuł po prostu w obu językach (angielski i francuski) brzmi tak samo...
seczytam.blogspot.com

Offline clandestino

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2296 dnia: Listopad 02, 2018, 09:05:37 am »
Ostatnia historia o Termopilach chyba najlepsza. Warto dotrwać.
Mnie najbardziej podobała się ta o wieży Babel. Ale każda z zebranych historii trzyma poziom.

Offline Motyl

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2297 dnia: Listopad 07, 2018, 10:59:33 am »
Prezentacja listopadowych nowości plus przedsmak zapowiedzi na 2019 r. - http://paradoks.net.pl/read/36361-listopadowe-nowosci-non-stop-comics

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2298 dnia: Listopad 07, 2018, 02:42:57 pm »
Zgadza się, nawet podałeś przykłady. Przy czym okazało się,  że w przypadku 70% tych przykładów dany tytuł po prostu w obu językach (angielski i francuski) brzmi tak samo...

Odłóż komiks, weź podręcznik do matematyki, otwórz w dziale "Procenty" i policz raz jeszcze.

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2299 dnia: Listopad 17, 2018, 03:07:55 pm »
Chciałbym pochwalić NSC za wydanie Pijaka. Jeśli nie będzie jakoś wtop tekstowych to komiks jest wydany prawie idealnie. Offsecik, na twardo z offsetową oklejką (co jak dla mnie, po płócienniej, jest najlepsza opcją, bo się nie rysuje, nie wyciera i jest przyjemna w dotyku), typografia i design bez zarzutu. Nawet przymknę oko na odrobinę za cienki papier, bo rysunek całkowicie to maskuje. Brawo!

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2300 dnia: Listopad 19, 2018, 10:39:20 am »
@gobender- to jest przekład oparty na tłumaczeniu Barana [wyd.Czytelnik, '12]? Pytam z ciekawości, bo Fallada to nie jest lektura dla mnie...

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2301 dnia: Listopad 19, 2018, 11:11:06 am »
Nie do końca rozumiem, co masz na myśli mówiąc "przekład oparty na tłumaczeniu" więc trudno mi się odnieść. Natomiast jako tłumacz komiksu wskazany jest: Mirosław Hacia

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2302 dnia: Listopad 19, 2018, 11:36:32 am »
Jak rozumiem chodzi mu o to, czy tłumaczenie tego komiksu opiera się na polskim wydaniu książki Fallady, czy też raczej nikt się w to nie bawił. Swoją drogą tu pytanie o oryginał - jak dymki w komiksie mają się do tekstu powieści?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2303 dnia: Listopad 19, 2018, 12:09:12 pm »
Na pierwszy rzut oka nigdzie takiej informacji nie widzę, ale nie jestem zbyt zorientowany w temacie, więc ktoś inny może odpowie.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2304 dnia: Listopad 19, 2018, 02:34:31 pm »
Parsom znakomicie przełożył z mojego na polski, dzięki ;)

Ciekawi mnie ten temat, bo ostatnio zacząłem zastanawiać się nad adaptacjami literatury w komiksie, a że na półkach z tego typu tytułów to ja mam głównie Lovecrafta, spytałęm o nieszczęsnego Falladę- czy tłumacz opiera się na znanych w kraju przekładach, czy też bierze byka za rogi i tłumaczy sam...
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 02:44:40 pm wysłana przez LordDisneyland »

Offline sum41

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2305 dnia: Listopad 20, 2018, 06:33:24 pm »
"Black Book Friday w dniach 23-24.11 zrób zakupy na soniadraga.pl z rabatem 40%"
Czy to sie kwalifikuje na komiksy czy tylko książki?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline radef

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2306 dnia: Listopad 20, 2018, 07:02:15 pm »
Czy to sie kwalifikuje na komiksy czy tylko książki?
Z tego co kojarzę to na soniadraga.pl jest tylko parę pierwszych komiksów Non Stop Comics. Lecz zwykle podobne promocje startowały też jednocześnie na stronie NSC, zobaczymy jak będzie tym razem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline adam and arluk

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2307 dnia: Listopad 20, 2018, 07:02:57 pm »
"Black Book Friday w dniach 23-24.11 zrób zakupy na soniadraga.pl z rabatem 40%"
Czy to sie kwalifikuje na komiksy czy tylko książki?
Nie napisali o jakichkolwiek ograniczeniach.

Offline OokamiG

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2308 dnia: Listopad 21, 2018, 11:12:16 am »
Info z FB wydawnictwa :
W dniu 23 listopada 2018 r. zapraszamy na zakupy na stronie www.nonstopcomics.com.Poniżej szczegóły promocji:
30% rabat na komiksy anglojęzyczne,
30% rabat na komiksy polskojęzyczne wydane w roku 2018,
50% rabat na komiksy polskojęzyczne wydane w roku 2017.

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2309 dnia: Listopad 21, 2018, 11:24:29 am »
No to szału nie ma.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

 

anything