trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 11, 2017, 07:23:18 am »
Jakoś nikt ich specjalnie nie atakował (bo za bardzo nie ma czego na razie) więc nie musiałem bronić  :smile:

Na razie konkrety od wydawnictwa to tylko "zapowiedzi za jakiś czas" i "będzie dużo Image"

Podobno mają zadebiutować w maju więc myślę że zapowiedzi najpóźniej na Pyrkonie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 11, 2017, 07:44:04 am »
Dziewczyny to może Paper Girls?  :smile: Trzymam kciuki z Mkolkiem.

Wiadomo czemu nie napisali "będzie kryminał"  :smile: jeśli ma być Criminal (a podobno).
Paper Girls jak najbardziej.

A co do tego kryminału to prędzej chyba The Fade Out niż Criminal.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:03:44 am »
O Criminal były plotki zasłyszane przy piwie  :smile:

Offline kosmoski

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:47:08 am »
Wydawnictwo, które startuje bez żadnych tytułów... Gdyby nie fakt, że mają za plecami jakiegoś wielkiego brata (w tym przypadku wielką siostrę), to bym powiedział, że to jeden wielki prima aprilis. Swoją drogą zapowiedzi w stylu wydamy dużo bez podania żadnego konkretnego tytułu są śmieszne. Tak to może się z nami bawić ktoś, kto ma już jakiś dorobek a nie start-up...

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:04:13 am »
Dziwne te wydawnictwa, co w ostatnich tygodniach nam się pokazały na rynku.
Może to taki znak czasów: inny styl komunikacji z klientem (czasami dosadny - odnośnie innego wątku), inna polityka (na początek dużo szumu, a potem dopiero budowa portfolio).
Cierpliwie czekam w co to wszystko się przeobrazi. Nie ukrywam pewnej rezerwy jaką mam do takich strategii, ale jako czytelnik liczę na ciekawe tytuły, które leżą w interesie nas wszystkich - po której stronie nie patrzeć.


Byle tylko biznes plan był przemyślany. Żeby tylko nie rzucili masy pierwszych tomów a potem nie zaczęli skomleć (jak to się od wczoraj określa), że im nie schodzi.
Taki gwałt na tytułach Image to byłoby barbarzyństwo.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:08:38 am »
To może poczekajcie na te pierwsze zapowiedzi i wtedy najwyżej będziecie wylewać żale  :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 09:13:42 am wysłana przez JanT »

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:10:46 am »
Sorry.
Wcisnęło mi się za szybko, niczym guzik "publikuj" niecierpliwemu wydawcy :-)


Tytułów mam tyle do przeczytania, ze te premiery równie dobrze mogłyby być na jesień.
Wyraziłem tylko ogólne odczucia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 09:15:39 am wysłana przez rzem »

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:16:22 am »
@rzem
??? edit: A się doszukiwałem nie wiadomo czego  :biggrin:

Nie pisałem tego konkretnie do kogoś  :smile: Niech się pojawią jakieś zapowiedzi i wtedy będziemy oceniać.
Teraz na razie możemy po spekulować co to może być  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 09:20:21 am wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:18:29 am »
Bo to takie forum, trzeba pohejcić i pojęczeć. Nawet jak nie ma na co.

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:33:56 am »
W sumie to chyba wolę ciszę od strony wydawcy, tudzież enigmatyczną komunikację, jak potrafią to robić inni, niż wzajemne wylewanie na siebie żalów za niespełnione/niezrozumiane obietnice, czy inne kompleksy.


Spekulujcie jak najwięcej - to pomaga w robieniu list zakupów, bo ja się na tym co wydane za granicą i co z tego się nadaje znam nieszczególnie.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:35:52 am »
Bo to takie forum, trzeba pohejcić i pojęczeć. Nawet jak nie ma na co.
I poskamleć. Nie zapominaj o skamleniu.

Gdyby wydali Rat Queens ogromnie bym się ucieszył. Chociaż poziom leci w dół z każdym tomem, to pierwszy wymiata :)
Co do terminów zapowiedzi, Taurus i WF narzekali na negocjację z Image, więc tutaj pewnie nie jest inaczej :neutral: Mam nadzieję, że na Pyrkonie już coś zapowiedzą konkretnego.

JanT

  • Gość

Offline Kokosz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:20:37 pm »
W sumie to chyba wolę ciszę od strony wydawcy, tudzież enigmatyczną komunikację, jak potrafią to robić inni, niż wzajemne wylewanie na siebie żalów za niespełnione/niezrozumiane obietnice, czy inne kompleksy.

Czyżbyś miał na myśli Sidecę? :D

Offline vision2001

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:29:20 pm »
Czyżbyś miał na myśli Sidecę? :biggrin:
Do której części zdania odnosi się Twoje pytanie? ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline rzem

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:36:44 pm »
Czyżbyś miał na myśli Sidecę? :biggrin:


Hm, w sumie...
Sideca to taka maskotka polskiego komiksowa. Wyda coś, potem się chowa i liże rany. Komiksy powoli się sprzedają, kasa powoli się buduje, Sideca wraca, wydaje znowu i znowu znika, by powoli sie odbudować.
Tak ich odbieram. W sumie to lepiej niż denerwować ludzi pretensjami, że komiksy się sprzedają za wolno.
Sideca nie mówi, że wydawanie komiksów w Polsce to prosty biznes.
Dla mnie Sideca działa w myśl polskiej szkoły boksu: doskocz, przyp***ol i odskocz (to żart).


A tak naprawdę bardziej miałem na myśli każdego Wydawcę, który utrzymuje w miarę racjonalny kontakt z rynkiem, czy to od czasu do czasu wpadając na forum, będąc na nim częściej, czy kontaktując się innymi kanałami.


Żeby nie było, że off top, widząc że NSC buduje swoje struktury, jak podrzucił JanT, wkrótce być może ktoś tu do nas zawita i może nawet nie będzie zadzierał nosa, by potem zaraz go sobie przytrzeć o własne niespełnione oczekiwania.