trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 617099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1455 dnia: Luty 05, 2018, 09:28:13 am »
A ja czekam aż ludzie zaczną marudzić na NSC o kontynuację, ze ich nie ma, że trzeba tyle czekać itd.. Bo większość nie ma świadomości, że NSC wydaje tytuły prawie równolegle z amerykański premierami.
Mało to razy było marudzenie na Taurusa o takie rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 12:29:23 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1456 dnia: Luty 05, 2018, 11:42:00 am »
Marudzisz na marudzenie którego w ogóle może nie być  :smile:

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1457 dnia: Luty 05, 2018, 12:24:48 pm »
Mało to razy było marudzenie na Taurusa o takie rzeczy.
Nie przeinaczaj. Taurus jest w dupe kilka serii i o to bylo narzekanie. Podaj przyklad narzekania na serie, ktora byla na biezaco.

mkolek81

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1458 dnia: Luty 05, 2018, 12:26:39 pm »
Podaj przyklad narzekania na serie, ktora byla na biezaco.
Lazarus. I nie mówię tu o obecnej sytuacji z ostatnim tomem, tylko w ze wcześniejszymi, kiedy jeszcze wychodziło regularnie. A jak nie Taurus to Mucha np. z Sagą i chyba z Bękartami też wydziałem podobne marudzenie.

Offline Murazor

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1459 dnia: Luty 05, 2018, 12:32:07 pm »
Przyklad w sensie cytat narzekania, bo, ze Ty tak napisales teraz to zaden dowod :) a z Mucha co? Chyba zadna seria nie jest na biezaco. Sage sami potwierdzili, ze opozniaja, bo by sie zrownali. Chyba na fb, ale nie znajde na telefonie.
A wracajac do NSC to maja dobre i szybkie komunikaty, wiec szybko wyjasnia, ze nie ma co wydac :)

Offline mibartek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1460 dnia: Luty 05, 2018, 01:37:58 pm »
albo wydadzą mimo że w US jeszcze nie ma  :lol:  ja cały czas nie mogę ogarnąć jak oni to z tym Oblivionem załatwili. Przecież jako Polacy będziemy mogli spojlerować wszystkie globalne fora :P
ps. dla tych co nie wiedzą - Non Stop Comics zapowiedziało że wyda całego TPB (6 zeszytów) w tym samym momencie w którym za oceanem ukaże się dopiero pierwszy zeszyt.


edit:
właśnie znalazłem że w stanach też już wydali "Advance Edition" czyli w PL dostaniemy pewnie poprostu tłumaczenie:

https://www.bleedingcool.com/2018/01/17/image-skybound-retailers-complete-robert-kirkman-oblivion-song-trade-paperback/

https://www.ebay.com/itm/Oblivion-Song-TP-Image-Comics-Advance-Edition-Robert-Kirkman-Rare-Walking-/162873456627
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 01:47:34 pm wysłana przez mibartek »

Offline Benson

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1461 dnia: Luty 06, 2018, 01:31:20 pm »
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,22986862,sonia-draga-wybralam-dana-browna-zanim-swiat-oszalal-na-jego.html

 :razz:

Cytuj
- A w jaki sposób próbuje pani przyciągnąć młodych czytelników?

- Ostatnio odkryłam, że ta grupa odbiorców dość często sięga po komiksy. Wcześniej jako wydawca lekceważyłam ten gatunek. Forma obrazkowa jednak się sprawdza. Wynika to z tego, że młodym ludziom coraz trudniej przebrnąć przez kilkusetstronicową książkę. Do tej pory wydawaliśmy komiksy stricte rozrywkowe – z gatunku science-fiction czy kryminały. Ale od pewnego czasu coraz lepiej rozwija się kategoria non-fiction – autorzy powieści graficznych coraz częściej przemycają w treści ważne kwestie, dotyczące takich tematów jak np. imigranci czy nierówności społeczne, czy też problematykę popularnonaukową albo zagadnienia historyczne. Także przez komiksy można więc edukować.Staram się iść za głosem młodych czytelników, w minionym roku byliśmy nawet na finałach e-sportowej imprezy Intel Extreme Masters w Katowicach. Prezentowaliśmy wówczas po raz pierwszy ofertę naszego komiksowego imprintu Non Stop Comics. Młodzież, z którą się tam zetknęłam, zachwyciła mnie. To świetni ludzie o szerokich horyzontach.

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1462 dnia: Luty 06, 2018, 03:41:36 pm »
No młodzieży, przyznajcie się, że czytacie komiksy, bo składanie liter słabo wam idzie.
A swoją drogą - Sonia Draga wydała tyle książkowego syfu, że chyba by mi na jej miejscu głos zadrżał przy wygłaszaniu takich opinii.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Amer

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1463 dnia: Luty 06, 2018, 07:06:08 pm »
Ja w ogóle nie czytam tego, co jest w tych białych "chmurkach". Nawet nie wiedziałem, że trzeba. Poza tym te chmurki mnie irytują, bo zasłaniają część obrazku.

Offline isteklistek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1464 dnia: Luty 06, 2018, 07:16:16 pm »
No młodzieży, przyznajcie się, że czytacie komiksy, bo składanie liter słabo wam idzie.
A swoją drogą - Sonia Draga wydała tyle książkowego syfu, że chyba by mi na jej miejscu głos zadrżał przy wygłaszaniu takich opinii.


Może jeszcze nie wie, że ten nowo powstały imprint jakościowo przebija ofertę "głowy matki". Przejrzałem ofertę na gildi i w sumie nie mają żadnego autora, który by mnie zaciekawił. Mam trochę książek i chyba żadnej od nich, ale mogę się mylić i są tam jakieś perełki.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1465 dnia: Luty 06, 2018, 09:04:51 pm »
Sonia Draga ma na przykład Jamesa Ellroya, którego zdecydowanie warto znać.

Offline midar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1466 dnia: Luty 06, 2018, 09:21:58 pm »

Może jeszcze nie wie, że ten nowo powstały imprint jakościowo przebija ofertę "głowy matki". Przejrzałem ofertę na gildi i w sumie nie mają żadnego autora, który by mnie zaciekawił. Mam trochę książek i chyba żadnej od nich, ale mogę się mylić i są tam jakieś perełki.


No, z popularnych to np. Dan Brown - „Początek” (nagroda bestsellera empiku w kategorii "literatura zagraniczna").
Ale fakt, że za tak „durną” wypowiedź stracili dużo w moich oczach (na szczęście wydawane przez nich komiksy nie).

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1467 dnia: Luty 06, 2018, 09:42:10 pm »
Co niczego nie zmienia - Brown to grafoman, a Ellroy to jednak też literatura gatunkowa. Dobra, jeden poczytny, drugi niezły, ale Faulknerem żaden z nich nie jest (zresztą - tego jakoś ostatnio nikt nie wydaje). SD wydała np. parę książek Hansa Fallady czy hipsterskiego Franzena, ale to nie zmienia faktu, że większość ich oferty jest poniżej poziomu tych kilku ostatnio wydanych komiksów (jak to ktoś wyżej zauważył). Więc po co zaraz pozować na jakąś misję?
I jeszcze to urocze zdanie z wywiadu: "Te książki w unikalny sposób łączą też kwestie naukowe, m.in. teorie fizyczne i historię sztuki z wiarą i duchowością". To o Brownie. No, powiedziałbym, że słowo "unikalny" to tutaj gruby eufemizm.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1468 dnia: Luty 06, 2018, 10:21:56 pm »
Ale fakt, że za tak „durną” wypowiedź stracili dużo w moich oczach
Ale tego nie powiedział nikt z NSC więc nie wiem z czym macie problem  :smile: Sonia się na komiksach nie zna i dlatego ma od tego fachowców w postaci NSC.

Offline midar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1469 dnia: Luty 06, 2018, 11:01:32 pm »
Ale tego nie powiedział nikt z NSC więc nie wiem z czym macie problem  :smile: Sonia się na komiksach nie zna i dlatego ma od tego fachowców w postaci NSC.


Ale, jak widzi sama, że ta gałąź tak ładnie kwitnie, to po co deprecjonuje czytelników komiksów, których NSC tak dobrze pozyskuje. Trochę „strzał w stopę”. Oczywiście, nie spowoduje to spadku sprzedaży komiksów wydawanych przez NSC (i dobrze), ale moja sympatia (może nie tylko moja) do Sonii gdzieś uleciała.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2018, 11:06:39 pm wysłana przez midar »

 

anything